Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Cvp: Merkur Progress - Dr.Fahrenheit - 14/01/2017

Komsularim, Progress ile 1 ayi geride birakmisiz. 1 ay boyunca bir yandan jilet, ayar, perde sayisi ve tiras periyodu gibi degiskenleri farklilastirip bir yandan da ilk sayfadan beri tum mesajlari (uyku oncesi) okudum. Neyse ki ruyamda beni kisa saplar, keskin jiletler kovalamadilar.

Jilet olarak Perma Sharp, Astra ve Gilette 7 o'clock kullandim. Genelde 2 ve 3 gun arayla tiras oldum. Bir bosvermislik aninda 7 gunluk sakalimi bile makine ile almadan kestim. Gerci sakallarim sert olsa da yogun degiller. Genelde 2 perde oldum sadece bir sefer 3 perdeye ciktim. Ilk perdeyi duz, ikinci perdeyi ters aldim. Simdilik cikarttigim sonuc: ilk perdede agresiflestikce guzellesiyor makina. Ilk perdede 2. Ayardan baslamistim yarimsar tik arttirdim, 5'e cikmaya henuz cesaretim olmadi ama 4'te huzur buldum. Makinenin yuzumde sabun ile kaymasina izin verince gercekten tahrissiz cok guzel isler, cok keyifli tiraslar cikartti. Ikinci perde de ise sakalimi ters aldigim icin, ayari tersten baslayip kisarak devam ettim. Su anda ideal olcum 4-1, 4-1,5 gibi oldu.

Daha acmadigim jiletlerim var, ilk ay sonucu olarak ilk perdeyi agresif, ikinci perdeyi mild ayarlamaktan daha cok memnun kaldigimi bulmus oldum. Yeni jiletler ile denemeye devam.

Bu arada ilk makine alisverisimde 34c'yi tercih etmemi saglayan etkenlerin biri de bej tokmakti. Bir cok komsum gibi ben de itici bulmustum fakat insan canli gorunce seviyor keratayi. Gozume cirkin ya da itici gelmiyor artik. Belki de memnuniyetim bunu gormemi engelliyordur.

RE: Merkur Progress - marek - 05/06/2017

Merkur progress güncel olarak üretilenler içinde ayarlı olması nedeniyle öne çıkan bir tıraş aleti.Diğer bir özelliğide fiyat olarak çok yukarılarda bulunmamasıdır.
Mart ayında satın aldığım progressimi son bir aydır değiştirmeden 2-3 günlük periodlarda düzenli olarak kullanıyorum.Ayarlarda 4 ün üzerine çıkmadım.2-3 aralığı benim için ideal ölçü oldu diyebilirim.İlk dönemdeki sabırsızlığımı bir kenara bıraktıktan sonra çok daha başarılı sonuçlar almaya başladım.Forumun bence ''tek kötü tarafı olan bilgi bombardımanı'' Smile ndan kurtulduktan sonra daha sakin hareket ederek ideal tıraşımı nasıl elde ederim arayışı beni mevcut ekipmanımı daha da etkili kullanmaya ve daha iyi sonuçlara yönlendirdi.Progress e olan hayranlığım bu zaman diliminde dahada arttı.Tavsiye isteyen yeni komşularıma da gözüm kapalı önerebilirim.
Bu işi bizim gibi hobiye dönüştürenler progressi rotasyonlarına alıp daha farklı ne olabilir in peşine düşecektir elbette.Fakat Merkur Progress geleneksel tıraşı tercih eden bir kişi için evladiyelik bir tıraş aletidir.

Merkur Progress - berzax - 18/06/2017

1 aylık R89 kullanımından sonra can simidi oldu dersem yanlış olmaz. Henüz ilk kullanımlarımda bile r89 dan cok daha konforlu ve yakın tıraşlar çıkarttım. Ayrıca ayarlanabilir oluşu boğaz tahrişlerime de son verdi. Şimdilik kendisi günlük tıraş rutinimin tek değişmez parçası.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

RE: Merkur Progress - kral arthur - 19/06/2017

Selamlar.
Progress'in uzun ve kısa saplısını kullandım.Kısa saplı olan daha çok hoşuma gitti ancak uzun saplısına da rotasyonumda yer veriyorum.
İyi akşamlar...

Merkur Progress - berzax - 19/06/2017

Selamlar komşu,
Ben de kısa saplısını kullanıyorum, boyunun benim için ideal olduğunu söyleyebilirim. Hani bir kusur bulacak olsam bir tek sarı knob'u söylerim. Onda da genel görüşün aksine satın almadan önce çok yakışıklı buluyordum, alınca ve kullanmaya başlayınca makinenin genel bütününe göre ucuz kaçtığını düşünmeye başladım.

RE: Merkur Progress - kral arthur - 19/06/2017

(19/06/2017, Saat: 02:02)berzax Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar komşu,
Ben de kısa saplısını kullanıyorum, boyunun benim için ideal olduğunu söyleyebilirim. Hani bir kusur bulacak olsam bir tek sarı knob'u söylerim. Onda da genel görüşün aksine satın almadan önce çok yakışıklı buluyordum, alınca ve kullanmaya başlayınca makinenin genel bütününe göre ucuz kaçtığını düşünmeye başladım.

Merhabalar,
Merkürün işçilikte başarılı gördüğüm bir makinesi.Sarı knob için mergress ve digress rotasyonları yapılıyor yurtdışında.Ancak ben olduğu gibi kullanıyorum.Tıraşının güzelliği yeterli oluyor bana.
Keyifli tıraşlar komşum...

RE: Merkur Progress - feyyazk42 - 29/06/2017

http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/merkur-progress-ayarli-tiras-aleti-tasima-kabi-ve-10-adet-jilet-hediye-279990011

Gittigidiyor İmpa Ticaret sayfasında şu anda 185 TL.

RE: Merkur Progress - kral arthur - 29/06/2017

Bu ürünlerin yurtiçinde ki sitelerde yayılması ve bulunabilirliğinin artması çok hoş...

RE: Merkur Progress - marek - 29/06/2017

Sağolsun @impaticaret Mustafa Bey uğraş veriyor .Siz yine de satın alacaksanız extrashaving üzerinden satın alın orada bir tık daha ucuza veriyor impa ticaret.

RE: Merkur Progress - Serjames - 29/06/2017

(29/06/2017, Saat: 17:35)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolsun @impaticaret  Mustafa Bey uğraş veriyor .Siz yine de satın alacaksanız extrashaving üzerinden satın alın orada bir tık daha ucuza veriyor  impa  ticaret.

+1
Gittigidiyor , impa fiyatlarının üstüne %10 %15 arası komisyon ekliyor . En mantıklısı impadan almak .
Bir ara hepsiburada üzerinden alışveriş yapmıştım . Yurtiçi kargo yüzünden var olmayan bir adrese gitmişti kargo . Ne çektiğimiz Mustafa Bey iyi bilir Big Grin