Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Tekrar Merhaba - bekvural - 14/12/2017

@pilotic komşum günü cuma günü 4. Ayarda olmuştum çok sorun olmamıştı çok az gırtlak bölgesi kızarıklık vardı ondan da kurtulamıyorum Smile

Cumartesi günü önemli görüşmem olduğu için 2. Ve 1. Ayarda oldum.

Pazar günü 5. Ayarda olduğumda kızarıklık fazlaca oldu. Ve şunu da belirteyim her defasında sıfır perma kullandım atmadım tabi tekrar kullanacağım Smile
6. Ayarı hiç açamadım daha. Benim sakallarıma 3. Ayardan sonrasına gerek olmadığına karar verdim. Daha önce Çin malı futur kullanıyordum bana daha mild geldi o.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Merkur Progress - pilotic - 14/12/2017

@bekvural Perma-Sharp çok konforlu bir jilet değil. Son dönem farklı zamanlarda iki Perma-Sharp denedim. İkisinde de ikinci tıraşta birincisinden daha başarılı sonuç verdi. Hatta ikincisinde tavsiye üzerine ilk tıraştan önce bayağı bir kayışladım jileti ama o da kar etmedi. Yine rahatsız etti, fakat ikinci tıraşta çok daha iyiydi.

Merkur Progress - bekvural - 14/12/2017

@pilotic komşum şu an elimde 1 defa kullanılmış 10 tane felan var ikişer defa daha kullanırım her birini. Zaten polsilver aldım ona geçecem de denemeyi perma ile yapmak istemiştim.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Merkur Progress - Sonmezturk - 16/12/2017

Progress'im geldi. Bakalım akşam ilk denememi yapacağım. Şimdiden çok merak ediyorum.

Merkur Progress - EskUyeMhmt_G - 16/12/2017

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Geçmiş yıllarda birkaç denemem olmuştu geleneksel traşa başlama anlamında. Ciddi olarak son girişimimde Geltir tavsiyesiyle bu aleti satın aldım. Ayarlı olması sayesinde mild-agresif traş deneyimlerini tek bir aletle yaşamanız mümkün olacaktır.

Keyifli traşlarınız olsun.

RE: Merkur Progress - dikdik_s - 16/12/2017

Hep yazarım yine yazayım. Progress candır. Bir omur gecer.

RE: Merkur Progress - izbe - 16/12/2017

Bir kisa liste yap deseler, progress ilk 5 imde yer alir.

Merkur Progress - Dragon - 16/12/2017

Benim EJ89 dan sonra ilgimi çeken iki makine var. Biri progress biri de ikon. Biraz daha tecrübe kazandığımda 3. ve 4. makinem onlar olacaklar muhtemelen

RE: Merkur Progress - Sonmezturk - 17/12/2017

(16/12/2017, Saat: 14:00)Sonmezturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress'im geldi. Bakalım akşam ilk denememi yapacağım. Şimdiden çok merak ediyorum.

Sanırım feather jilet progressle birleşince fena bişey çıkıyor ortaya. Progressle kullanabileceğim daha konforlu bir jilet lazım bana. Öneriniz nedir?

Merkur Progress - ahraz - 17/12/2017

(17/12/2017, Saat: 12:42)Sonmezturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım feather jilet progressle birleşince fena bişey çıkıyor ortaya. Progressle kullanabileceğim daha konforlu bir jilet lazım bana. Öneriniz nedir?

Personna platinium

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi