Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Cvp: Merkur Progress - dikdik_s - 17/08/2019

Jileti yuzunuzde hissettirme olayı aslında agresiflik tanımından biraz farklı. Ben tam tersi hafifte olsa jileti yuzumde hissettigim, nerede oldugunu bildigim makinalar ile daha rahat ediyorum. Bu tarz makinaların agresif oldugu kadar mild-agresif olanları da var.
Mesela jileti daha buken ama yuzde hissettirmeyen, ama tıras esnasında cok efektif makinalar var.Onlar da jileti cok hissetmedigimden geri donusu az oluyor, en ufak hatada ısıracak gibi geliyor. Kisisel tercihtir sahsen jileti birazda olsa yuzumde hissetmek nerde oldugunu bilmek bana daha kolay geliyor. Progress i de cogunlukla onermem bununla alakalı olabilir. Guzel soru tesekkurler.

Cvp: Merkur Progress - mustbe - 18/08/2019

(09/08/2012, Saat: 19:03)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: az once bende progress aldım Smile

hakkında tek soyleyebılecegım eh... Smile

futur alın
pısman olmazsınız

(09/08/2012, Saat: 19:17)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi görüşüm progress, futurdan iki kat daha iyi bir makine. Kafa tasarımı çok çok iyi. Tıraş keyfi ve konforu çok iyi. Futur gibi odun gibi hissettirmiyor yüzünüzde.

(09/08/2012, Saat: 23:14)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iki yeşil berelinin yorumunu okuyan DE sevdalılarının

%100 ü iki aletide araştıracak
% 90 nı iki alette lazım diyecek
% 80 ilk önce futur diyecek sonra progress
% 70 futur yeter diyecek
% 60 futurun agresif olduğunu öğrenecek
% 50 progressin plastic nobuna takılacak
% 40 mergress i keşfedecek
% 30 futur alacak
% 20 futur dan tahriş olacak
% 10 futuru bazen kullanacak ''ikon olacak'' * progressi alanların çoğu sürekli kullanacak
% 3 futur alanlar başka alet arayacak
%0.5 ik aleti de alanlar satacak Gillette yada 89 bakacak

Smile

Bir büyük sözü "progress candır " Smile

Cvp: Merkur Progress - HTTPSEvrywhre - 18/08/2019

İki ürünüde kullanmadım. İleride satın dahi almam. Bana göre ikisininde hiçbir albenisi yok. (Dış görünüş olarak) Progress ne kadar ucube olsa da Futur'un mordern görünümlü ucubeliğinin yanında çekici bile durabiliyor. Smile

Cvp: Merkur Progress - batmanforever - 18/08/2019

(18/08/2019, Saat: 21:47)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir büyük sözü "progress candır " Smile

Merkür Progress harika bir alet ve o büyük sözü kesinlikle hakediyor.
Alette en çok sevdiğim yönü ise kesiminin mild olması.

Cvp: Merkur Progress - mustbe - 18/08/2019

(18/08/2019, Saat: 22:47)HTTPSEvrywhre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki ürünüde kullanmadım. İleride satın dahi almam. Bana göre ikisininde hiçbir albenisi yok. (Dış görünüş olarak) Progress ne kadar ucube olsa da Futur'un mordern görünümlü ucubeliğinin yanında çekici bile durabiliyor. Smile

Komşum hoşgeldiniz kendinizi tanıtan bir başlık açarsanız ucube ve sanat eseri tercihlerinizı daha iyi öğrenme imkanı bulabiliriz

(18/08/2019, Saat: 23:00)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkür Progress harika bir alet ve o büyük sözü kesinlikle hakediyor.
Alette en çok sevdiğim yönü ise kesiminin mild olması.

Aynen abi. Önceki konuşmalarımız ve konularda arayışına girdiğim mild ve etkili alet arayışıma bir süre sonra verdim. Progress aklımdakine en yakın alet. Bir de tto bulursam şahane olacak Smile

Bu progress teki üst kapağın dengesiz durmasinin sebebine şöyle bir izahim var elinde olan komşular deneyebilir misiniz? Jileti takip ust kapagi yerine taktiktan sonra Makinenin ayar düğmesini çevirmeye başlayınca dönüş yönünde kapak da hareket ediyor. Bunu kapağı hafifçe tutarak engeleyebiliyorsunuz .

Cvp: Merkur Progress - kadir.tbk - 19/08/2019

Progress ile alakalı olarak şunu sormak istiyorum , her traşda ayar yapmak yerine aleti 3e sabitleyip herseferinde ayar yapmadan kullanmak mümkünmü ?

Cvp: Merkur Progress - Kacak - 19/08/2019

(19/08/2019, Saat: 00:47)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress ile alakalı olarak şunu sormak istiyorum , her traşda ayar yapmak yerine aleti 3e sabitleyip herseferinde ayar yapmadan kullanmak mümkünmü ?

Tabiki mümkün ama o zaman aldığınız aletin ayarlı olmasının ne anlamı kalır ki? Bu kadar para vermektense sabit (ayarsız) aletlerden biriyle devam edebilirsiniz. Progress in güzelliği ayarında yatıyor. Mantıken çok doğru gelmedi bana ayarlı bir aletin ayarını sabitleyip kullanmak. Teknik geliştikçe farklı ayarları denedikçe belki kendinize göre mild yada agresiflik açısından cildinize ve size hangi aletin daha uyumlu olacağı konusunda fikir verebilir fakat o bile tam olmaz çünkü her aletin karakteristiği jilet tutuş açısı bile sizin hissiyatınızı etkileyecektir.

Cvp: Merkur Progress - kadir.tbk - 19/08/2019

Anladım komşum çok teşekkürler . Kendimce şöyle düşündüm hafta içi hergün traş olmak zorundayım
hafta içi 3 ,hafta sonları 2 günlük sakalda 4 numarada gibi .

Cvp: Merkur Progress - Poerio - 19/08/2019

(18/08/2019, Saat: 23:14)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum hoşgeldiniz kendinizi tanıtan bir başlık açarsanız ucube ve sanat eseri tercihlerinizı daha iyi öğrenme imkanı bulabiliriz

+1

Cvp: Merkur Progress - Sh@dow - 19/08/2019

(19/08/2019, Saat: 01:40)kadir.tbk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladım komşum çok teşekkürler . Kendimce şöyle düşündüm hafta içi hergün traş olmak zorundayım
hafta içi 3 ,hafta sonları 2 günlük sakalda 4 numarada gibi .

Komşum bu dediğiniz şöyle mantıklı r89, rocca ve r41 düşünelim bunların agresifliklier farklıdır birebir yerlerini tutmasada sizinde dediğiniz gibi hafta içi daha mild hafta sonu uzun sakalda daha agresif kesim için ayarlı bir tıraş aleti kullanmak güzel olur.
Ayarlı aletlerde her zaman perdeler arası değiştşrmek zorunda değiliz. Cilt yorgunluğuna veya sakal uzunluğuna göre ayar değişimi yapılabilinir. Birde pazartesiden cumaya cilt yorgunluğunuz artabilir ozamanda ayarı düşürerek hafta içini tamamlayabilirsiniz.