Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur Progress - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur Progress (/showthread.php?tid=4552)

Cvp: Merkur Progress - Sheeplessness - 03/11/2019

Bendeki progresste ayar mandalını sonuna kadar sıkınca 3le 4 arasında kalıyor. Bu normal mi yoksa ayarı mı bozuk aletin? Tıraşı ve jilet tutuşu gayet iyi.

Cvp: Merkur Progress - Kacak - 03/11/2019

(03/11/2019, Saat: 19:10)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bendeki progresste ayar mandalını sonuna kadar sıkınca 3le 4 arasında kalıyor. Bu normal mi yoksa ayarı mı bozuk aletin? Tıraşı ve jilet tutuşu gayet iyi.

Komşum üst kapağın yanındaki çentiği hizalayıp kapayın. Muhtemelen kapağı ters takıyorsunuz.

(03/11/2019, Saat: 19:13)Kacak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum üst kapağın yanındaki çentiği hizalayıp kapayın. Muhtemelen kapağı ters takıyorsunuz.

Evet aynen öyle yapıyormuşum. Big Grin Teşekkür ettim komşum. Smile

Cvp: Merkur Progress - mustbe - 03/11/2019

(03/11/2019, Saat: 19:10)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bendeki progresste ayar mandalını sonuna kadar sıkınca 3le 4 arasında kalıyor. Bu normal mi yoksa ayarı mı bozuk aletin? Tıraşı ve jilet tutuşu gayet iyi.

Normal komsum düzeltmek mümkün fakat bu durum kullanıma engel değil. Sadece çevirdiğiniz sayı kadar ileri gittiğini sayın. Tam kapadidiginiz zaman 4 te kalıyorsa sağa bir adım gidince makine 2 ye geçiyor.

(03/11/2019, Saat: 19:18)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Normal komsum düzeltmek mümkün fakat bu durum kullanıma engel değil. Sadece çevirdiğiniz sayı kadar ileri gittiğini sayın. Tam kapadidiginiz zaman 4 te kalıyorsa sağa bir adım gidince makine 2 ye geçiyor.

Üst kapaktaki çizgiyi aletteki üçgene doğru takınca sorun çözüldü zaten komşum. O şekilde 1'e geliyor. Kapak aslında tamamen simetrik gibi görünüyor. Fark etmemesi gerekiyor diye düşündüm ama gerçekten de fark ediyor.

Cvp: Merkur Progress - Kacak - 03/11/2019

(03/11/2019, Saat: 19:16)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet aynen öyle yapıyormuşum. Big Grin Teşekkür ettim komşum. Smile

Big Grin

Cvp: Merkur Progress - Sh@dow - 03/11/2019

(03/11/2019, Saat: 19:26)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üst kapaktaki çizgiyi aletteki üçgene doğru takınca sorun çözüldü zaten komşum. O şekilde 1'e geliyor. Kapak aslında tamamen simetrik gibi görünüyor. Fark etmemesi gerekiyor diye düşündüm ama gerçekten de fark ediyor.

Komşum kafada çentik ile üçgen aynı hizadayken saptaki knob tam kapandığında bende + da kalıyor (sizde 1 olabilir) 3de + nın 180°C karşısında yer almakta bu yüzden kapağı ters takınca 3te sabitleniyordur. İşlevsel olarak bir fark yok zaten çevirirken sayma başlangıcı değişiyor sadece.

Cvp: Merkur Progress - Chefkara - 03/11/2019

Birde altında ki sarı topuz çıkıyor ilk çıktığında telaşlanmıştım ama alırken söylemişti karabulut kelebceyi sıkarak tak demişti sorunsuz temizleniyor ara ara cikartiyorm Smile

Cvp: Merkur Progress - Sh@dow - 04/11/2019

(03/11/2019, Saat: 23:34)Chefkara Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birde altında ki sarı topuz çıkıyor ilk çıktığında telaşlanmıştım ama alırken söylemişti karabulut kelebceyi sıkarak tak demişti sorunsuz temizleniyor ara ara cikartiyorm Smile

Smile Her progress kullanıcısının başına mutlaka gelmiştir.

Cvp: Merkur Progress - 3.Perde - 28/11/2019

Sorum saptaki noktasal isaret yeri, Yani kafadaki karsilikli getirme durumunu sormuyorum.

Saptaki noktasal isaret(kacinci ayarda oldugumuzu gosteren) biraz yanda kaliyor. Yani progressi T seklinde dusunursek T nin tam merkez simetri noktasinda degil sanki sap uretilirken dondurulmus gibi. Normal mi bu durum?