Geleneksel Tıraş Forumları
Arko Sabun Modifiye Önerileri - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Arko Sabun Modifiye Önerileri (/showthread.php?tid=4679)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Cvp: Marmara Berber Kolonyası - Ibra35 - 12/12/2018

Arko sabuna hindistan cevizi yağı yaptım.1 hafta beklettikten sonra tıraş oldum.Hissedilir derecede fark oldu.Boşta arko sabun ve esans yağ varsa denenebilir.

Cvp: Arko sabun modifiye önerileri - sfenks - 13/12/2018

Arko sabunun nemlendiriciliğini artırmak için balsam karıştırmayı düşünüyorum ama homojen yapıda olmasını nasıl sağlarım? Benmari denen yöntem yeterli olur mu?

Cvp: Arko sabun modifiye önerileri - dikdik_s - 13/12/2018

(13/12/2018, Saat: 01:08)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko sabunun nemlendiriciliğini artırmak için balsam karıştırmayı düşünüyorum ama homojen yapıda olmasını nasıl sağlarım? Benmari denen yöntem yeterli olur mu?

Dostum balsam farklı tipte bir urun, fazla ıslak kalmayıp kuruması icin yapılmıs katkılara sahip bir urun oldugu icin sabunla beraber kullanılması pek iyi netice vermeyebilir. Onun yerine gliserin veya hindistancevizi yagı gibi katkılar kullanırsanız bence daha iyi netice alırsınız. Bir preshave kayganlastırıcı veye piyasada uygun fiyatlarla satılan jel tarzı urunlerde tıras oncesi kullanılarak hem sakalı yumusatır hem esktra bir kayganlık nemlendirme saglayabilir.

Cvp: Arko sabun modifiye önerileri - batmanforever - 13/12/2018

@dikdik_s komşuma katılıyorum.
Sabun yüklemesi yapmadan önce sabunun üzerine 3-4 damla gliserin ilave ediyorum. Bu şekliye olduğum tıraşlar çok başaralı geçiyor, tavsiye ederim.

(13/12/2018, Saat: 10:20)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dostum balsam farklı tipte bir urun, fazla ıslak kalmayıp kuruması icin yapılmıs katkılara sahip bir urun oldugu icin sabunla beraber kullanılması pek iyi netice vermeyebilir. Onun yerine gliserin veya hindistancevizi yagı gibi katkılar kullanırsanız bence daha iyi netice alırsınız. Bir preshave kayganlastırıcı veye piyasada uygun fiyatlarla satılan jel tarzı urunlerde tıras oncesi kullanılarak hem sakalı yumusatır hem esktra bir kayganlık nemlendirme saglayabilir.

Haklı olabilirsiniz. Arko sabun sonrası cilt kuruluğu değil sorun ettiğim şey. Tıraş aletinin köpüğü aldığı anda tekrar bıçak geçişinde zorlanacak kadar kuru bir cilt kalıyor geride. Arko sabun köpüğünün altındaki cilt zemini kupkuru, bunu çözmek istiyorum. Boş zamanımda küçük bir ölçek gliserinle, bir ölçekte balsamla deneyeyim yine de. Deney olsun bakalım. Ya tutarsa Big Grin

Cvp: Arko sabun modifiye önerileri - dikdik_s - 13/12/2018

Hocam direk baska sabuna gec, dene bir mwf bak bakalım bosuna mı iyi sabun kullanın diye oneri yapıyoruz.

Cvp: Arko sabun modifiye önerileri - Ibra35 - 13/12/2018

3 liralık sabun ile uğraşıp zaman kaybetmek yerine,farklı ürünler deneyin.Ben kenarda duran arko sabunu sadece merak ettiğim için yaptım.Arko ile ne zaman tıraş oluruz bilinmez.

Mesele fiyatı değil, 10 kat para verilip, 10 kat daha kötü sabun da var. Pahalıysa iyidir, ucuzsa kötüdür diye düşünmemek gerekir

Cvp: Arko sabun modifiye önerileri - habaz - 13/12/2018

Onca sabunu denedikten sonra mutlaka bir süreliğine de olsa arkoya dönüyorum. Fiyatının çok üstünde performansı var. Tecrübem arttıkça bu sabunun kıymetini daha fazla anlamaya başladım. Bence tükaka yapılacak ürün değil!

RE: Cvp: Arko sabun modifiye önerileri - FearOfATG - 13/12/2018

(13/12/2018, Saat: 16:54)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mesele fiyatı değil, 10 kat para verilip, 10 kat daha kötü sabun da var. Pahalıysa iyidir, ucuzsa kötüdür diye düşünmemek gerekir
Burada konu fiyattan ziyade küçük mucitlikler bence yanılıyor muyum?
200 liralık bir sabunu 'ya tutarsa' şeklindeki bir uygulamada heba etmek neden sonuçta.
Bu tarz denemelerde forumda neredeyse herkes piyon olarak arkoyu sürüyor bence ileriye.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi