Geleneksel Tıraş Forumları
Arko Sabun Modifiye Önerileri - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Arko Sabun Modifiye Önerileri (/showthread.php?tid=4679)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Cvp: Arko Tıraş Sabunu - manuple - 13/02/2020

(13/02/2020, Saat: 12:48)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: peki üstad tekrar ısıtma dondurma işlemi içeriğe zarar mi?

Kullandığım zaman çok memnun kaldığım sonuçlar.
Ancak içerikteki kimyasal değişimleri veya verdiği zararları bilemiyorum, çünkü bu konuda derin bir cehaletim var. Smile)

Eğer ilgilenirse bu yorumu konunun uzmanlarına bırakmak isterim.

Cvp: Arko Tıraş Sabunu - hasslinger - 15/02/2020

Hafif yumuşasın diye minik ısıtmak sorun olmaz ama mikrodalgaya atıp eritmek vb olmaz. Gliserin erir don yağı pişer. Don yağı sabunlarınızı eritmeyiniz efenim.

Cvp: Arko Tıraş Sabunu - mustbe - 15/02/2020

(15/02/2020, Saat: 12:28)hasslinger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hafif yumuşasın diye minik ısıtmak sorun olmaz ama mikrodalgaya atıp eritmek vb olmaz. Gliserin erir don yağı pişer. Don yağı sabunlarınızı eritmeyiniz efenim.

Teşekkür ederim komşum

Cvp: Arko Tıraş Sabunu - Gungordum - 17/02/2020

1 buçuk arko çubuk Lavanta yağı koku için gliserin yağı kayganlık için argan yağı besleyicilik için kullanmayı düşünüyorum birazda nivea krem ve arko sensitive krem eklerim mis gibi olur

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - umok - 20/02/2020

En kolay ve zahmetsiz modifiye hangisi arkadaşlar? Birde şu gliserin meselesi her seferinde mi yapılıyor

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - mustbe - 20/02/2020

(20/02/2020, Saat: 16:03)umok Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En kolay ve zahmetsiz modifiye hangisi arkadaşlar? Birde şu gliserin meselesi her seferinde mi yapılıyor

En basiti bence köpürtme yapacağın kaba 5 6 damla gliserin damlatmak. eritip koku yağ vs ekleyen var ama sürekli arko kullanmadığım için bana cazip gelmiyor

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - manuple - 20/02/2020

(20/02/2020, Saat: 16:13)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En basiti bence köpürtme yapacağın kaba 5 6 damla gliserin damlatmak. eritip koku yağ vs ekleyen var ama sürekli arko kullanmadığım için bana cazip gelmiyor

Acaba eritme mi daha sağlık lı?
Yoksa malzemeleri bir cezve içine koyarak su dolu bir büyük kabın içine yerleştirip onu kaynatmak ve hem sıcaklık hem de buharı ile erime ve sıvı hale gelerek karışmalarıyla yapılan modifiye mi daha sağlıklı ve daha verimli olur?

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - mustbe - 20/02/2020

(20/02/2020, Saat: 16:48)manuple Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Acaba eritme mi daha sağlık lı?
Yoksa malzemeleri bir cezve içine koyarak su dolu bir büyük kabın içine yerleştirip onu kaynatmak ve hem sıcaklık hem de buharı ile erime ve sıvı hale gelerek karışmalarıyla yapılan modifiye mi daha sağlıklı ve daha verimli olur?

üstadım bunu ben de merak ediyorum aslında. sabun üreten veya teknik bilgi sahibi olan komşularımız bizi aydınlatır mı bu konuda? @creator @efrasyab

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - Gungordum - 20/02/2020

En güzeli Lavanta yağı ve herhangi bir tıraş kremi

RE: Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - Creator - 20/02/2020

(20/02/2020, Saat: 17:11)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: üstadım bunu ben de merak ediyorum aslında. sabun üreten veya teknik bilgi sahibi olan komşularımız bizi aydınlatır mı bu konuda? @creator @efrasyab
Bence sabunu eritmeye çalışmadan yoğurarak ezerek ilave malzemeyi yedirirseniz sabunu bozmadan daha iyi bir modifiye olacaktır.

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi