Geleneksel Tıraş Forumları
Arko Sabun Modifiye Önerileri - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Arko Sabun Modifiye Önerileri (/showthread.php?tid=4679)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - batmanforever - 11/05/2020

Arko + Gliserin ikilisini her sabun yüklemesi öncesinde kullanıyorum çok pratik ve etkili oluyor.
Kullanım öncesi kaba basılmış Arko sabunun üstüne 5-6 damla Gliserin damlatıp fırçayla sabunu yüklemeye başlıyorum. Köpüğün kalitesini ve tıraş sonrası cildin nemlendirmesini bu şekilde yükseltmiş oluyorum.

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - KRAL - 11/05/2020

Derby arko ve füme sabunu eşit oranda rendeledim ardıdan mikro dalgada erittim homojen karıstırdım içine sızma zeytin yağı tatlı badem yağı ve gliserin ekledim daha sonra arko sensitivi krem ve nivea krem ekledim yine karıstırdım son olarakda kokusunu sevdigim duru banyo sabunu rendeledim maliyeti
Düzgün bir sabunu bulmustur sanırım manco ustanın dediği gibi arko pavyona düşmüş biri gibi kurtarmaya çalışmayıp oldugu gibi kabullenmek lazım çok doğru ama geleneksel tıraşda hayatta birkez arko sabun gıdıklanmalıdır yazısız kural gibi ?

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - dr_green - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 01:01)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko + Gliserin ikilisini her sabun yüklemesi öncesinde kullanıyorum çok pratik ve etkili oluyor.
Kullanım öncesi kaba basılmış Arko sabunun üstüne 5-6 damla Gliserin damlatıp fırçayla sabunu yüklemeye başlıyorum. Köpüğün kalitesini ve tıraş sonrası cildin nemlendirmesini bu şekilde yükseltmiş oluyorum.

Abi gliserini fırçaya yüklenmiş sabunun üstüne köpürtme öncesi damlatsak nasıl olur?

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - mustbe - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 04:53)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi gliserini fırçaya yüklenmiş sabunun üstüne köpürtme öncesi damlatsak nasıl olur?

Komşum Volkan abi uyumuştur belki diye kaynak yapayım dedim Smile yüzde köpurtme yapıyorsanız başka şansınız yok ancak kapta köpurtme yapıyorsanız kaba damlatmak daha pratik gibi.

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - batmanforever - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 05:46)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum Volkan abi uyumuştur belki diye kaynak yapayım dedim Smile yüzde köpurtme yapıyorsanız başka şansınız yok ancak kapta köpurtme yapıyorsanız kaba damlatmak daha pratik gibi.

+1

Teşekkür ederim @mustbe Mustafa Smile

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - mustbe - 11/05/2020

(11/05/2020, Saat: 08:38)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1

Teşekkür ederim @mustbe Mustafa Smile

Estağfurullah abi Big Grin gliserin senden öğrendiğim birşey Smile

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - İsmetaltan - 11/05/2020

(22/03/2020, Saat: 19:25)AbuzTech Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko modifikasyon sanatı Smile

tek yaprak nacet jiletle rekor kiran abimiz mi diye baktim evet ta kendisiymis, adama toptantrden iki kartale jilet yolliyalim da omur boyu kullanir yarisida torunlarina kalir. şaka bi tarafa arko sabun ben ne yaparsam yapiyim hep donup dolasip arko oluyo bi tik oteye gidemiyo, onceki sayfalardan birinde unmodifeybal gibi bi tabir gecmisti kesinlikle arko cok degisik bi sabun ozunu kaybetmiyo hep arko hep arko, teoman sarkisinda ki nakarat gibi "bazen, ne yaparsannn yap, olmuyor bazen." bu abi 3 haneli rakamla tek yaprak jilet kullaniyo tavsiyeleri ne derece saglikli olur dusunmek lazim. :-D

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - Erdem009 - 21/05/2020

Merhaba komşularım bende arkoyu modifiye ettim kendimce limon yağı buldum aktardan döktüm üstüne içine çekti limon yağını çok da güzel kokuyor ama aklımda soru işareti var yüzüm çok hassas limon yağını deniyen oldu mu hiç yüzde yanma yapar mı acaba

Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - utkb - 21/05/2020

(21/05/2020, Saat: 10:43)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşularım bende arkoyu modifiye ettim kendimce limon yağı buldum aktardan döktüm üstüne içine çekti limon yağını çok da güzel kokuyor ama aklımda soru işareti var yüzüm çok hassas limon yağını deniyen oldu mu hiç yüzde yanma yapar mı acaba

Bende yapmadı. Bir damla yağ ile deneyebilirsiniz bence.

RE: Cvp: Arko Sabun Modifiye Önerileri - aliyuksel - 24/05/2020

(21/05/2020, Saat: 10:43)Erdem009 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşularım bende arkoyu modifiye ettim kendimce limon yağı buldum aktardan döktüm üstüne içine çekti limon yağını çok da güzel kokuyor ama aklımda soru işareti var yüzüm çok hassas limon yağını deniyen oldu mu hiç yüzde yanma yapar mı acaba
Yanma yapar mı bilmiyorum komşum. Bazı yağlar yakıcıdır. Mesela nane yağı yakar, ama okaliptüs yakmaz. Ben de okaliptüs dökmek istedim. Peki nasıl oldu? Direkt kaba basılmış sabunun üzerine yağı döktünüz mü? Kaç ml kaç damladır mesela? Kuru iken mi, ıslak iken mi? Direkt çekti mi yağı?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi