Geleneksel Tıraş Forumları
Arko Sabun Modifiye Önerileri - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Arko Sabun Modifiye Önerileri (/showthread.php?tid=4679)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Cvp: Arko sabun modifiye önerileri - ihtilaf - 10/06/2015

(10/06/2015, Saat: 22:24)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum çeşitli yağlarla kokuyu modifiye etme denemesi çok gördüm ama Dr. Oetker aroma gerçekten de orijinal bir fikir. Big Grin

Nasreddin Hoca'nın dediği gibi ya tutarsa Rolleyes

Cvp: Arko sabun modifiye önerileri - Monarch - 11/06/2015

Ben her zaman ki gibi arko modifiyesinde başarılı olamadım onu olduğu gibi sevenlerdenim.

Cvp: Arko sabun modifiye önerileri - ts9funk - 11/06/2015

geçen gün mach 3 ile tıraş oldum hadi arkoyu bir deneyeyim cellaya ara veriyim dedim. gayet güzel akıcı bir tıraş oldu sadece tıraş sonunda sanki kuru bir cilt hissi veriyor ama tahriş yanma gibi jilete bağlı şeylere izin vermediği de bir gerçek. Sonrasında balm işi çözüyor nasılsa.. Ama bence tek sade modifiye @martin üstadın dediği gibi biraz nemlendirici...

Arkoya acibadem sutu modifiyesi yapilabilir mi? - Saltuk - 10/09/2015

Hepimizin bahsettigi Arko sabunun nemlendirme konusundaki yetersizligini bebak acibadem sutuyle kapatiyorum. Ancak tasta kopurtme yaptigimda kopugun uzerine ekleyerek mumkun oluyor bu. Bunu bir sekilde sabunun icine karistirmak mumkun mudur? Kopurmeyi bozar mi? Konuya hakim olan arkadaslardan fikir bekliyorum Smile saygilar

Cvp: Arkoya acibadem sutu modifiyesi yapilabilir mi? - m y r - 10/09/2015

Arko modifiye ile ilgili forumda çok çok fazla şey var. Çoğumuz bu işle uğraştık bir zaman. Ama malesef sabunu bir şeyler karıştırmak mümkün olmuyor, ancak ilave yapılabiliyor.

Son söz:
Arko yıllardır bu ülke piyasasında. Ve uzun süre de olmaya devam edecek.

Peki ya Cella? Tabac? Bir gün internete girseniz, ve o güzelim sabunları görüp almak isteseniz, ama birileri çıkıp size Türkiye'ye göndermiyoruz, ya da kargo parası 30 TL deselerdi ne yapacaktınız?

Arko'yu sevenlere saygım sonsuz, ben de bir arko hayranıyım. Ama bir süreliğine şu arkoyu boşverelim... İmpa Ticaret sağolsun, bizim için çalışıyor, bizlere yardımcı oluyor, dünya tıraş kültüründe yer etmiş ürünleri bizim için seçip ülkemize getiriyor. Biraz yabancı ürünleri deneyelim, hayatımıza ufak bir renk olsun. Yarın bu ticarethane işi bırakırsa, o zaman mecbur mecbur zaten arkoya devam edeceğiz...

Hayat kısa, altı üstü bir sabun. 25-30 lira, alalım gitsin derim ben... İnsan hayatında bir kez olsun o sabunları denemeli. İyi de olsa, kötü de olsa denemeli...
Erasmic stick aldım. Kimsenin beğenmediği bildiğim halde aldım. Ama şimdi şunu çok rahat söyleyebiliyorum "erasmic stick iyi bir sabun değil"

Balın tadını internetten okumak başka, balı tatmak başka... Artık yorum okumak yerine, alışveriş yapmayı tercih edeceğim.

Şahsi görüşlerim bunlardır.

Saygılar

Cvp: Arkoya acibadem sutu modifiyesi yapilabilir mi? - Saltuk - 10/09/2015

Hocam siz de haklisiniz lakin su da var hepimiz bu isi ihtiyactan da ote , bir zevk olarak gördüğümuz icin boyle bir paylasim yerindeyiz. Kullandığı urune kendince bir anlam yuklemek tuhaf karsilanmaz bu ortamda diye dusunuyorum. Impa nin bu kadar cesitli urunu bu fiyatlara getirmesinden dolayi inanin ben de cok mutesekkirim, ziyadesiyle takdir ediyorum. Hepimiz surekli farkli urunler alip deniyoruz Mustafa Bey den. Bahsettiğim olay daha farkli, sevdigin ozgun bir urunu kendi beklentilerinle iyilestirme. Evet cella da kullaniyorum benim beklentilerimi fazlasiyla karsiliyor ama bu elimde modifiye ettigim ozel bir sabunu bulundurmam icin engel de degil. Ben de bu sekilde dusunuyorum. Saygilar

Cvp: Arkoya acibadem sutu modifiyesi yapilabilir mi? - m y r - 10/09/2015

ben mesela arko ile gliserin modifiyesi yaptım,
aloe vera sandalyağı modifiyesi yaptım,
yazın çin yağı modifiyesi yaptım,
eklediğim her şey köpüğü bozdu.
sizin de dediğiniz gibi, ancak köpürtme tasına ekleme yapılabiliyor.
ben sizin dediğinizi, hissiyatınızı çok iyi anlıyorum, ben de çok istedim "kişisel, özel" bir şey olsun diye, ama malesef olmadı, ben beceremedim Sad

Cvp: Arkoya acibadem sutu modifiyesi yapilabilir mi? - Saltuk - 11/09/2015

Anladim komsum Sad tesekkurler

Cvp: Arkoya acibadem sutu modifiyesi yapilabilir mi? - ckeskin - 11/09/2015

Saltuk komşum. Forumda Arko modifiyesi ile ilgili çok fazla yazı var. Bunları arayabilirsiniz. Hatta belki konu oraya birleştirilse iyi olabilir.
Arko'nun kokusu çok baskın olduğu için çoğu modifiye çabası sonuçsuz kalıyor veya çok geçici oluyor. Benim 8 ay önce modifiye ettiğim Arko hala özelliğini yitirmedi. Size tarif edeyim.

Önce Arko'yu rendeleyin. (Yumuşak olduğu için bu biraz zor oluyor. Tam rende olmasa da olur. Ne kadar ufak parça o kadar iyi.) Ardından rendelediğiniz sabunun içine gezdirerek bir çay kaşığı gliserin ve 2 çay kaşığı çay ağacı yağı (Tea Tree Oil) ekleyin. Ardından da elinize alıp sıkıştırarak bir 5 dakika kadar yoğurup bir kaba basın. Hem gliserin sayesinde nemlendirme artacaktır hem de çay ağacı yağının kesikleri iyileştirme özelliği vardır. Kokusu da Arko'nun kendi kokusunu büyük oranda maskeliyor.

Keyifli tıraşlar.

Cvp: Arkoya acibadem sutu modifiyesi yapilabilir mi? - Saltuk - 11/09/2015

(11/09/2015, Saat: 09:36)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saltuk komşum. Forumda Arko modifiyesi ile ilgili çok fazla yazı var. Bunları arayabilirsiniz. Hatta belki konu oraya birleştirilse iyi olabilir.
Arko'nun kokusu çok baskın olduğu için çoğu modifiye çabası sonuçsuz kalıyor veya çok geçici oluyor. Benim 8 ay önce modifiye ettiğim Arko hala özelliğini yitirmedi. Size tarif edeyim.

Önce Arko'yu rendeleyin. (Yumuşak olduğu için bu biraz zor oluyor. Tam rende olmasa da olur. Ne kadar ufak parça o kadar iyi.) Ardından rendelediğiniz sabunun içine gezdirerek bir çay kaşığı gliserin ve 2 çay kaşığı çay ağacı yağı (Tea Tree Oil) ekleyin. Ardından da elinize alıp sıkıştırarak bir 5 dakika kadar yoğurup bir kaba basın. Hem gliserin sayesinde nemlendirme artacaktır hem de çay ağacı yağının kesikleri iyileştirme özelliği vardır. Kokusu da Arko'nun kendi kokusunu büyük oranda maskeliyor.

Keyifli tıraşlar.

Tamamdır komşum teşekkürler Smile