Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur 34C Heavy Duty - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur 34C Heavy Duty (/showthread.php?tid=47)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - ts9funk - 21/04/2015

Hayırlı olsun @bruce komşum,yorumlarını merakla bekliyorum.

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - Bruce - 21/04/2015

(21/04/2015, Saat: 17:13)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlı olsun @bruce komşum,yorumlarını merakla bekliyorum.

Teşekkür ettim komşum, senin yorumlarının da etkisi var Smile Umarım Timor ve Bolzano ile iyi geçinirler.

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - hknz - 21/04/2015

EJ DE 89 aletim olduğu halde forumdan 2. el olarak Merkur 34C aldım, henüz elime ulaşmadı. İnşallah memnun kalırım.

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - ts9funk - 21/04/2015

(21/04/2015, Saat: 17:35)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ettim komşum, senin yorumlarının da etkisi var Smile Umarım Timor ve Bolzano ile iyi geçinirler.

Komşum bende bu akşam sarı gillett 7 o clock ile deneyeceğim. Bu jilet muhle R 89 ile ve gillette slim 7 ve 9 ayarda biraz keskin geldi bakalım 34C ile nasıl davranacak Smile

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - Bruce - 21/04/2015

(21/04/2015, Saat: 17:51)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum bende bu akşam sarı gillett 7 o clock ile deneyeceğim. Bu jilet muhle R 89 ile ve gillette slim 7 ve 9 ayarda biraz keskin geldi bakalım 34C ile nasıl davranacak Smile

Komşum ben Futur'da düşük ayarlarda keskin jiletleri daha bir seviyordum, Gillette Sharp Edge, Feather, Timor hep güzel sonuçlar veriyordu. Şu an aklımdaki tek soru 34G'nin kaplaması çok daha önce mi deforme olur? Umarım iyi bakımla birlikte sorun yaşamam.

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - ts9funk - 23/04/2015

(21/04/2015, Saat: 18:29)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ben Futur'da düşük ayarlarda keskin jiletleri daha bir seviyordum, Gillette Sharp Edge, Feather, Timor hep güzel sonuçlar veriyordu. Şu an aklımdaki tek soru 34G'nin kaplaması çok daha önce mi deforme olur? Umarım iyi bakımla birlikte sorun yaşamam.

Dün 34C yi sarı Gillette ile denedim,daha önceki deneyimlerden farklı güzel bir sonuç çıkardı. Keskin jilet ile daha bir güzel geldi sanki 34 C. şimdi aynı jilet kombinasyonlarını muhle r 89 ile deneyeceğim. Hepsi R41 e hazırlık Big Grin

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - Bruce - 23/04/2015

(23/04/2015, Saat: 09:20)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dün 34C yi sarı Gillette ile denedim,daha önceki deneyimlerden farklı güzel bir sonuç çıkardı. Keskin jilet ile daha bir güzel geldi sanki 34 C. şimdi aynı jilet kombinasyonlarını muhle r 89 ile deneyeceğim. Hepsi R41 e hazırlık Big Grin

Sevindim komşum, stoğunda Gillette Sharp Edge vardı sanırım. Benim 34G de İzmir'e gelmiş yarın gidip alacağım PTT'den, heyecanlandım şimdi Smile

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - Bruce - 24/04/2015

Az önce Merkur 34G Heavy Duty ile ilk tıraşımı oldum. Ama önce görünüm, kaplama vb. özelliklerinden bahsedeyim. İlk DE alet olarak Merkur Futur kullandığım için ilk bakışta gözüme biraz küçük geldi, hatta ağırlık hususunu da garipsedim ilk aşamada. Kaplama olarak kusursuz, epeyce inceledim herhangi bir hata göremedim. Orta büyüklükte bir ele sahipseniz gayet kullanışlı bir yapısı var. İki perde tıraş oldum, özellikle Futur ile burun altında epey zorluk yaşıyordum, ancak ikisi tamamen farklı hissiyatlar karşılaştırmak çok da doğru değil sanırım. Gayet tatminkar ve konforlu bir tıraş çıkardım, iyi bir tercih yapmış olduğumu teyit edebildim böylece.

@ts9funk komşumuzun adlandırdığı gibi gayet affedici bir makine.

eqv5kw.jpg

Smile Smile Smile

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - onurcakmak - 24/04/2015

Bruce komşum hayırlı olsun. Ürünün resimlerini "En son ne aldınız?" başlığında paylaşabilir misiniz?

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - ts9funk - 24/04/2015

(24/04/2015, Saat: 18:10)Bruce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce Merkur 34G Heavy Duty ile ilk tıraşımı oldum. Ama önce görünüm, kaplama vb. özelliklerinden bahsedeyim. İlk DE alet olarak Merkur Futur kullandığım için ilk bakışta gözüme biraz küçük geldi, hatta ağırlık hususunu da garipsedim ilk aşamada. Kaplama olarak kusursuz, epeyce inceledim herhangi bir hata göremedim. Orta büyüklükte bir ele sahipseniz gayet kullanışlı bir yapısı var. İki perde tıraş oldum, özellikle Futur ile burun altında epey zorluk yaşıyordum, ancak ikisi tamamen farklı hissiyatlar karşılaştırmak çok da doğru değil sanırım. Gayet tatminkar ve konforlu bir tıraş çıkardım, iyi bir tercih yapmış olduğumu teyit edebildim böylece.

@ts9funk komşumuzun adlandırdığı gibi gayet affedici bir makine.

eqv5kw.jpg

Smile Smile Smile

Komşum hayırlı olsun..daha detaylı yorumlarını bekliyorum. Smile Sizinki Gold ise bir resim bekliyoruz artık.