Geleneksel Tıraş Forumları
Merkur 34C Heavy Duty - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Merkur 34C Heavy Duty (/showthread.php?tid=47)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - posicor - 01/10/2016

(30/09/2016, Saat: 22:48)yener Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Candova tesekkurler yorumun icin eski gillette ayarli olanlari biraz arastirdim sence guzel bir fatboy icin en iyi yol ebay mi olur?

Fatboy'u etsy.com'dan da alabilirsiniz ama açıkçası koleksiyon parçası olarak düşünmüyorsanız fatboy yerine forumdan çok daha uygun fiyatlı bir black beauty veya slim de alabilirsiniz. Fatboy'un fanının fazla olmasının nedeni diğer ikisine nazaran çok daha iyi bir alet olmasından çok, kısa bir süre üretildiği için görece az bulunması.
Üçünü de kullanmış biri olarak ben en çok bb'yi sevdim.Fatboy'un sapı çok kısa, benim elimde kayboluyor. Az yer kapladığı için seyahat makinesi olarak kullanıyorum.

Bu arada futur'u da es geçmeyin bence, özellikle sesi muazzam. Sabahları sesi senfoni gibi geliyor Smile

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - candova - 01/10/2016

Bence ilk olarak forum içinden uygun fiyatlı Black Beauty veya Slim edinebilirsiniz. Satılık ilanlarında güncel bir adet var şu an.

Baktınız hoşunuza gitti, fatboy alabilirsiniz.

Progress i de es geçmeyin. Yine uygun fiyatlı bir ilan var. Smile

Cvp: Merkur 34C Heavy Duty - ustaci - 06/11/2016

34 c ile bir ömür geçer yorumlarına tam olarak katılıyorum .. Birçok makina kullandım günlük tıraşta 34 c yi tek geçerim .. 3 perde cildi yormayan tahrişsiz tıraş daha ne olsun .. Perma sharp jiletle de çok iyi uyum sağladığını düşünüyorum .. Kolonya nın bile keyfini almaya başladım Smile Cilt yorulmadığı için 34 c ile olduğum tıraşlardan sonra herhangi bir krem veya balsam ihtiyacı da duymuyorum .. Sür kolonyayı veya sevdiğin aftershave i yeter Smile

RE: Merkur 34C Heavy Duty - Scorpion - 27/04/2017

Gelenekselciler tarafından yeni eski herkese tavsiye edelebilen bu aletin konusu bayağı gerilerde kalmış, bir hort şarttı.

34C almaya niyet ettim fakat @impaticaret stoklarında malesef yokmuş bu ürün sanırım. DE89 & R89 gibi mild alet almaktansa RIMEI ile devam ediyorum bende napim Smile

RE: Merkur 34C Heavy Duty - DelikanliTiras - 27/04/2017

34C'nin de DE89 ayarında olduğunu hatırlatmak isterim. Smile DE89 ile iyi anlaşamadıysan 34C beklentilerini karşılamayacaktır. Ayarlı bir alet ile istediğin saldırganlık seviyesini kullanabilirisin. Bana fazla gelse de Progress ile günlük tıraş olan çok var.

RE: Merkur 34C Heavy Duty - erdsde - 28/04/2017

Benim ilk makinem 34C. İmpada yok ama razorus.com sitesinde var. Bana göre Merkür 34C gerçekten mükemmel, tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. Eğer tek makine alacak olsam bu 34C olurdu. Zaten yurtdışında da bu makina çok seviliyor.
(27/04/2017, Saat: 18:07)Scorpion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gelenekselciler tarafından yeni eski herkese tavsiye edelebilen bu aletin konusu bayağı gerilerde kalmış, bir hort şarttı.

34C almaya niyet ettim fakat @impaticaret stoklarında malesef yokmuş bu ürün sanırım. DE89 & R89 gibi mild alet almaktansa RIMEI ile devam ediyorum bende napim Smile

Merkur 34C Heavy Duty - DeaKeN - 28/04/2017

(28/04/2017, Saat: 14:36)erdsde Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim ilk makinem 34C. İmpada yok ama razorus.com sitesinde var. Bana göre Merkür 34C gerçekten mükemmel, tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. Eğer tek makine alacak olsam bu 34C olurdu. Zaten yurtdışında da bu makina çok seviliyor.

http://www.extrashaving.com/_p/prd1/2231426841/product/merkur-34c-double-edge-razor
İmpa da görünüyor. Mustafa bey ile görüşün isterseniz

Tapatalk kullanarak gönderildi

RE: Merkur 34C Heavy Duty - erdsde - 28/04/2017

Pardon impa'da varmış.

RE: Merkur 34C Heavy Duty - megadex - 07/11/2017

34c ile ilk tıraş sonrası izlenimim, de89'a a göre 1 tık daha agresif. Progress in 1.5 - 2 arası. Tıraş esnasında sakal sesi çok hoşuma gitti. De89 a  göre jilet yükleme daha hızlı. Günlük yada 2 günlük tıraş için ideal bir makina, 1-2 günlük tıraşlarda de89 ile güzel bir rotasyon benim için. 2 günü aşan zamanlarda 2 perde yetmeyebilir, 3. Perde gerekebilir. O yüzden 3 veya daha fazla zamanlarda progress daha ideal duruyor.

Boyut olarak büyük eli olanlar için sorun olabilir, elim çok büyük değil, parmaklarımda kalın değil. O yüzden elime tam oturdu, manevra kabiliyetide çok iyi. Favori ve burun alırken herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Görünüm olarak bir edwin jagger estetiği olmasa da kendine has vintage havasi var. Ilk tıraşta beklentimi fazlasıyla karşıladı. Zaten halen ej de89 ile beraber dünyada en çok satılan modellerden biri olması, beklentileri karsiladiginin bir göstergesi.

RE: Merkur 34C Heavy Duty - dikdik_s - 07/11/2017

@megadex

Komsum tekrar hayırlı olsun, kısa sapta sorun yasayan ama 34 u merak eden dostlar, 38 e bakabilir Barberpole saplı, 34 kafalı cok yakısıklı alettir ek bilgi araya sıkıstırayım dedim.
Saygılar