Geleneksel Tıraş Forumları
Omega 10051 Pure Bristle - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Domuz Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Konu Başlığı: Omega 10051 Pure Bristle (/showthread.php?tid=4803)

Sayfalar: 1 2 3

Omega 10051 Pure Bristle - Chinaski - 15/08/2014

Herkese merhaba, yeni edindiğim cep herkülü fırça ile ilgili bir kaç izlenimimi paylaşmak istiyorum. Konu başlıklarında göremediğim için yeni konu açtım. Kompakt bir fırça olduğu için pek bilinen bir fırça değil. Neden aldın derseniz fotoğrafını görünce dayanamadım Smile

Ürünü ilk aldığımda fotoğrafını çekemediğim için netten bir fotoğrafını koyuyorum, ürün bu 3 renk seçeneğiyle mevcut.
nmmbyv.jpg
Fırça ilk geldiğinde kılları sert ve biraz da kokuyordu. Çok kötü kokmasa da ben burdayım diyordu. Hemen kalıp sabun rodajı yaptım. Sonra Bulaşık deterjanı ve sıcak su içinde ara ara karıştırarak bir 10 dk beklettim. Sonra duruladım ve test köpüklerine başladım.

Üç gece farklı sabunlarla köpük yapıp(MWF, TOBS Jermyn St., TOBS Lime) sabaha kadar beklettim. Her durulamadan sonra havlu ile kuruladım, havluya sürtünen uçlar hem çabuk çatallanıyor hem daha çabuk kuruyor.
nxkx0p.jpg
Üç günün sonunda fırça çiçek gibi açılmaya başladı, kokudan eser kalmadı. Sene başından beri kullandığım Omega 80005 fırçam bu fırça kadar açılmadı, hala gergin.
fcsnxf.jpg
Fotoğraflardan görüldüğü gibi fırça kısa loft kalın knot bir fırça(51/23), bazı yorumlarda "Chubby" diyenler olmuş Smile Dolayısıyla yoğun ve epey kemikli bir fırça.
30j032b.jpg
Henüz break-in periyodunun başında olmasına ve kısa loft olmasına rağmen su ve ısı tutması çok iyi. Diğer Omega 80005 bu açıdan hayal kırıklığıydı. Henüz turbo köpük yapamasam köpük yapma kalitesini sevdim. Fırçanın yüzde köpürtmesi inanılmaz başarılı ve keyifli, kontrolü çok kolay, masajı yapması ise süper. Fırçanın ortasındaki gerginliği hisseddiyorsunuz.
2a5101j.jpg
Günün 3 perdelik tıraşından sonra kalan köpük bu kadardı.
2ibyxzl.jpg
Genel olarak uygun fiyata alınabilecek ufak,tefek ama bir o kadar da marifetli olduğunu düşündüğüm bir fırça. Seyahat için ve ya benim gibi yüzde köpürtmeyi sevenler için tavsiye olunur.

Surç-ü Lisan ettiysem affola
Saygılar.

Cvp: Omega 10051 Pure Bristle - theunnamed - 15/08/2014

İnceleme için teşekkürler.. Bir omega fırça alasım var aslında ama erteliyorum sürekli. Semogue 1305 ve omeganın kodunu bilmediğim bir fırçası var, fırçanın kıllarının 3te 1i dökülmüştür herhalde şimdiye kadar. Ama bu fırçadan semogue'dan aldığımdan daha fazla zevk alıyorum. Ya semogue hala kendini bulmadı ya da benim zevklerime uyuşmayan bir yapısı var.

Cvp: Omega 10051 Pure Bristle - Chinaski - 15/08/2014

(15/08/2014, Saat: 10:39)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnceleme için teşekkürler.. Bir omega fırça alasım var aslında ama erteliyorum sürekli. Semogue 1305 ve omeganın kodunu bilmediğim bir fırçası var, fırçanın kıllarının 3te 1i dökülmüştür herhalde şimdiye kadar. Ama bu fırçadan semogue'dan aldığımdan daha fazla zevk alıyorum. Ya semogue hala kendini bulmadı ya da benim zevklerime uyuşmayan bir yapısı var.

Unnamed hocam Semogue denemek istiyorum ben de ama Omega gerçekten kalite olarak tatmin ediyor. Semogue alınca kıyaslayabilirim. Omega fırçaların çok daha hızlı break-in periyodunu tamamladığını söylüyor ikisini de kullananlar. Semogue lar çok yayıldığı için sevemeyenler de var.

Cvp: Omega 10051 Pure Bristle - ihtilaf - 15/08/2014

Son zamanlarda okuduğum en etkili fırça tanıtımı , harika!
Sadece fırça uçlarını çok çok sıcak suya sokup kalıp sabunda köpürterek
Uçların deforme olmasını ve yumuşama sürecini hızlandırabilirsiniz

Güzel günlerde kullanın @Chinaski

(15/08/2014, Saat: 10:49)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son zamanlarda okuduğum en etkili fırça tanıtımı , harika!
Sadece fırça uçlarını çok çok sıcak suya sokup kalıp sabunda köpürterek
Uçların deforme olmasını ve yumuşama sürecini hızlandırabilirsiniz

Güzel günlerde kullanın @Chinaski

Çok teşekkürler ihtilaf üstadım. Dediğiniz yöntemi ekleyeceğim ilk sıraya.

Cvp: Omega 10051 Pure Bristle - error... - 15/08/2014

bu fırca benim kullandığım en iyi domuz fırça...
inceleme için teşekkürler

Cvp: Omega 10051 Pure Bristle - ihtilaf - 15/08/2014

Son 6 tane porsuk listede
Sonra domuz bristle düşünürüm

Bu tarz gergin olanlar bana uyar mı kararsızım daha ziyade Semogue 830 , 1305 premium tops olabilir !

(15/08/2014, Saat: 12:45)error... Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bu fırca benim kullandığım en iyi domuz fırça...
inceleme için teşekkürler

Üstat benim çok fırça denemişliğim yok ama 4 bristle arasından en iyisi bu kesinlikle.

(15/08/2014, Saat: 13:29)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son 6 tane porsuk listede
Sonra domuz bristle düşünürüm

Bu tarz gergin olanlar bana uyar mı kararsızım daha ziyade Semogue 830 , 1305 premium tops olabilir !

Liste uzunmuş üstat Smile Size yayılmacı bir Semogue yakışır.

Omega 10051 Pure Bristle - tipsol - 15/08/2014

**Sabun rodajı bu çok iyiymişSmile

(15/08/2014, Saat: 21:48)tipsol Adlı Kullanıcıdan Alıntı: **Sabun rodajı bu çok iyiymişSmile

ihtilaf üstadın deyimidir, ben çok beğendiğim için kullandım Smile