Geleneksel Tıraş Forumları
Polsilver Super Iridium - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Polsilver Super Iridium (/showthread.php?tid=504)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Cvp: Polsilver Super Iridium - Eskiuyebyr - 07/02/2016

@ionicliquid , yanıtınız için teşekkürler. Sevdiğiniz jiletleri merak etmiştim. Jilet değerlendirmelerinizi takip etmeye devam edeceğim.

Cvp: Polsilver Super Iridium - Nani Kuş - 07/02/2016

@ionicliquid hocam polsilver yorumunuza katılıyorum zannedersem sizinle aynı sakal yapısına sahibiz
Ben beyaz tenli normal sakal yapısına ve boyun altı bölgesinde yer yer yatık sakallara sahibim.
Hocan Dikkatimi çekti Gillette serisini hiç denememişsiniz daha bu jiletlerin incelemenizi takipteyim .

Hocam bir de jiletleri hangi DE ler ile deneyerek puanlıyorsunuz ?

Cvp: Polsilver Super Iridium - ionicliquid - 07/02/2016

Güzel mesajlarınız için teşekkür ederim.

3-4 ay önce Gillette serisi jiletleri denemiştim ama performansları aklımda değil. Bu hafta Gillette serisi ile traş olacağım.

Benim tüm yorumlarım her zaman, traş olduktan hemen sonradır ki sağlıklı bir değerlendirme olsun.

4-5 gün sonra yapılan yorumlarda, araya zaman girdiğinden dolayı ve günlük işlerin de etkisi ile insan yazmak istediklerini unutabilir.

Üçüncü bir yıldızı alayım artık Smile İyice Motive olayım Big Grin

Görevim sizlere yardımcı olmak, bilgilerimizi paylaşmak ve daha da iyileştirmek. Smile

Cvp: Polsilver Super Iridium - ckeskin - 07/02/2016

(06/02/2016, Saat: 02:11)ionicliquid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu gece Polsilver Super Iridium ile 3 perde traş oldum.

İlk perde de jiletin hissedilir derecede keskinliği fark ediliyor. Sakalları bir o kadar iyi keserken tahriş oranı da bir o kadar fazla.

Öyleki traş makinasını 0.5-1 mm gibi en ufak bir yana kaydırmada yüzünüz kanayabilir. Çok da bastırmamak lazım, resmen dalıyor.

2. ve 3. perde de daha da yavaş traş olmak lazım. Noktasal kanamalar meydana gelebilir.

Özetle keskinliği iyi ama tahrişi yüksek olan bir jilet.

Konforlu bir jilet değil. Benim gözümde orta kalite bir jilet.. Ne iyi ne de kötü. Bir daha kullanmayı düşünmem bile.

NOT: Topuğa batan diken gibi sakalı çok sert olan kişilere, bu jilet iyi gelebilir.

---->

(03/02/2016, Saat: 00:57)ionicliquid Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana göre en iyi Anket İnternet dir. Her ne kadar öznel (subjective) yorum yaparsanız yapın, Dünya genelinde öznel yorumların Toplamı olarak bir genelleme ortaya çıkar.

Dolayısı ile ne kadar kötü deseniz de o jiletin kalite puanı ortaya çıkar.

Saltuk Dostumun dediği gibi Personna tartışmasız kaliteli bir jilet. İsterseniz Dünya'daki tüm sitelere ve kullanıcı yorumlarına bakın. Big Grin

Bilmiyorum, ben Dünya geneline göre değerlendiririm.

Kaldı ki bana göre de uyumlu bir jilet Big Grin

Cvp: Polsilver Super Iridium - ionicliquid - 08/02/2016

Sevgili @cihankeskin dostum,

2 Şubat 2016 tarihinde saat 22:57 de TRIG jilet için yazdığım yorumun altına imzamı atarım. Kendi kişisel (subjective) yorumumdur.

Polsilver'i ise beğenmedim.

Keskinlik ile Konfor arasında her zaman bir ayrım vardır.

Tabii senin ve benim gibi tecrübeli olanlar bunu bilir..

Herkese göre tabii ki performans da değişir.

NOT: Trig Jilet başlığı altında yabancı yorumları ekledim..

Cvp: Polsilver Super Iridium - dikdik_s - 08/02/2016

Liquid kardesim keskinlik ve konforu biliyorum da, "konforluk" nasıl anlaşılıyor jilette Tongue Big Grin Big Grin Big Grin

DikDik kardeşim şimdi bak, düzelttim.

Açık mı arıyorsun? Big Grin

Ama ben Merkur 43 C kullandım, ağır bir traş makinası..

Big Grin

Cvp: Polsilver Super Iridium - ionicliquid - 09/02/2016

Sevgili @Nani Kuş,

Daha önce Merkur 43 C (150 g) kullanıyordum.

1 Haftadır Parker 98R (121 g) traş makinası ile jiletleri test ediyorum.

İkisi de ağır makina.

Cvp: Polsilver Super Iridium - inter - 29/02/2016

Bu jiletle bugün traş oldum gayet az tahrisli bir tras gecirdim.fakat bu jilet olayi yuze, kullandiginiz sabun vesaireye gore cok degiskenli bir durumu var gibi geldi bana.arko ile tahris yasarken cella ile cok daha rahat bir tras gecirdim..en iyisi denemelerle en iyi performansi buldugunuz urunlerle yola devam etmek diye dusunuyorum.Cok tahris yasamadim takilma da yasamadim bu jiletle.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi