Geleneksel Tıraş Forumları
Polsilver Super Iridium - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Polsilver Super Iridium (/showthread.php?tid=504)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

Cvp: Polsilver Super Iridium - manuple - 24/09/2019

(24/09/2019, Saat: 15:44)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstanbul'da kapalı çarşının hemen bitişiğindeki Polonya pasajında bir dükkanda bu jilet uygun fiyatla satılmaktaydı. Geçen sene 100 adetlik bir kartela almıştım. Bu sene tekrar almaya gittim. Dükkan sahibi bir arkadaşın onun telefon numarasını bu forumda paylaştıktan sonra çok arayan olduğunu söyledi. Daha sonra yine forumdan bir arkadaş giderek adamın elindeki tüm Polsilver jiletleri yaklaşık 8000 TL ödeyerek almış!! Bu kadar jileti tek başına kullanamayacağına göre biraz beklerseniz yakında ilanlar bölümünde satmaya başlayabilir.

Bunu anlamakta zorluk çekiyorum, forumdaki bir arkadaş iyi niyetle jiletin bulunabileceği bir yeri paylaşıyor, biri de gidiyor kökünü kurutuyor! Halbuki ihtiyacı kadar alsa herkes de bu imkandan faydalanabilse daha iyi olmaz mı? Böyle davranışlardan sonra insanlar bu tip bilgileri paylaşmaktan çekinmezler mi? Dükkan sahibininin de şimdi gözü açılmış, yeni parti getirmeye çalışıyormuş, bilmem kaç dolardan satacakmış vs..

Hocam bizim insanımızın tipik bir davranışı.

Geçen sene balık tutmak için doğuda bir yerde bulunan baraja gittik.
Barajda alabalık üretimi yapılırken balık üretim platformlarından birinde kaçak olmuş ve 300.000 dolayında balık kaçmış.
Ve çevre yerlerdeki balık tutkunları 5 lazımken 10 tutmuş, 20 lazımken 40 tutmuş, 150 balık lazımken 300 balık tutmuş ve 3 ay içerisinde bir tane balık kalmamış , çünkü biz gittiğimizde 5-6 saat bekledik her türlü donanımımız olduğu halde 1 adet bile tutamadık.
Smile)

Cvp: Polsilver Super Iridium - abdussamedy - 24/09/2019

@habaz

Açıg suv teg ol kör bu dünya nengi

Neçe içse kanmaz ölimez tili

Bu dünya malı acı su gibidir;

İnsan ne kadar içerse içsin kanmaz; onun dili bile ıslanmaz.

Kamug aç yise içse ahır todur

Közi aç kişi ölse açlık kodur

Bütün açlar yer ve içerlerse, nihayet doyarlar;

Aç gözlü adamın açlığı ancak ölümle nihayete erer.

Kutadgu Biligden...

Cvp: Polsilver Super Iridium - Sheeplessness - 24/09/2019

Hani bari kim aldıysa satsın da alalım. Sad

Cvp: Polsilver Super Iridium - elitte - 24/09/2019

Polonya pazarından Halil bey kargoyla göndermeye razı olmayınca alamamıştım... kartelayı 80 e satıyordu... alan arkadaş satmak için aldıysa iki üç katı fiyat çeker... Ben şahsen böyle bir duruma prim vermek istemem... Belkide yurt dışına hepsini birden çoktan sattı.

Cvp: Polsilver Super Iridium - edward - 25/09/2019

8000 TL'lik yatırım yapmış.Bu kadar aranan bir jiletse güzel yatırım aracı =)

Belki de forumdan degildir sonuçta konuları herkes görebiliyor.

Cvp: Polsilver Super Iridium - mimaras - 25/09/2019

Geçen sene ilk defa kullanmak için impa ticaretten almıştım, yorumlardan dolayı da 100 lük 1 kartela almıştım. Ancak benim cildime hiç uymadı. Kalan paketleri tekrar Mustafa beye iade edip başka jiletlerle değiştirmiştim. Kalan 1 paketteki jiletleri değişik zamanlarda kullandım. Sonuncusunu da bu hafta başı kullanmaya başladım, farklı farklı aletlerle de denedim, yok bana uymadı bu jilet. Yorumlardan dolayı bulduğu zaman stoklayacak komşulara önce 1 paket ile denemelerini tavsiye ediyorum.

Cvp: Polsilver Super Iridium - Sh@dow - 25/09/2019

Size katılıyorum @mimaras komşum, forumda genel olarak kabul görmüş jiletllerle denemelere başlanıyor ama cildimize bir çoğunun uymadığı veya keyif vermediğini anlamak çok sürmüyor. Piyasada bir sürü çeşit jilet var tabiki hepsi için genelleme yapılmasada üstadların söylediği doğru teknik ve doğru makina kombinasyonuyla birçok jiletle güzel tıraşlar çıkartılabilindiğidir.

Kendi adıma konuşursam bunun için zamana ihtiyacım var yani tekniğimi ve techizat konusunda tecrübemi geliştirirken cildime uymayan bir jiletle vakit kaybetme düşüncesinde değilim. Birde üretimden kalkmış bir jilet için çokta hevesim yok açıkçası sonrasında kullanamayacağım veya stok yapamayacağım zaten. Eminim @mustbe komşumuzun dediği gibi bana level atlatmayacak.

Eğer ulabilirsem tabiki denerim ama yerine kullanılabilecek benzer karakterde jiletler olduğunu düşünüyorum yeterki doğru teknik ve techizat sahibi olayım. Geleneksel tıraşa başladığım zamanla şimdiki tecrübemi karşılaştırdığımda öncesi kullandığım ve beğenmediğim bazı jiletler hakkında ne kadar yanıldığımı daha iyi anlamaktayım, buda bir tecrübe işteSmile

Cvp: Polsilver Super Iridium - dikdik_s - 25/09/2019

Kim aldıysa diye merak edenler varsa,
Gencte para olmaz, olsa da iphone a yatırım yapar, jilet aklına gelmez.
Bence ihtiyarlardan kuskulanın, bas harfi @Devrim, @Akadir, @habaz

Jilet mevzusu hakkında beni biliyorsun; bulunmaz hint kuması degil, polsilver gider gillette blue gelir, o gider baska gelir, benim geleneksel tırascım isini bilir bukelemun gibi kendini gerekirse kullandıgı aleti degistirir.

Cvp: Polsilver Super Iridium - mustbe - 25/09/2019

(24/09/2019, Saat: 15:44)habaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstanbul'da kapalı çarşının hemen bitişiğindeki Polonya pasajında bir dükkanda bu jilet uygun fiyatla satılmaktaydı. Geçen sene 100 adetlik bir kartela almıştım. Bu sene tekrar almaya gittim. Dükkan sahibi bir arkadaşın onun telefon numarasını bu forumda paylaştıktan sonra çok arayan olduğunu söyledi. Daha sonra yine forumdan bir arkadaş giderek adamın elindeki tüm Polsilver jiletleri yaklaşık 8000 TL ödeyerek almış!! Bu kadar jileti tek başına kullanamayacağına göre biraz beklerseniz yakında ilanlar bölümünde satmaya başlayabilir.

Bunu anlamakta zorluk çekiyorum, forumdaki bir arkadaş iyi niyetle jiletin bulunabileceği bir yeri paylaşıyor, biri de gidiyor kökünü kurutuyor! Halbuki ihtiyacı kadar alsa herkes de bu imkandan faydalanabilse daha iyi olmaz mı? Böyle davranışlardan sonra insanlar bu tip bilgileri paylaşmaktan çekinmezler mi? Dükkan sahibininin de şimdi gözü açılmış, yeni parti getirmeye çalışıyormuş, bilmem kaç dolardan satacakmış vs..

Yerden göğe haklısın üstadım.

...nu çıkarmayı çok seviyoruz

Cvp: Polsilver Super Iridium - Razorlazer - 25/09/2019

Halil Bey'in söyledikleri pek tutarlı değil; bu konu başlığı altındaki hatırlatmayı yapmadan önce dükkanına gitmiştim, elinde en fazla on adet kartela vardı. "Bu kartelalardan başka var mı?" diye sorduğumda da "Bunlar son, başka yok, gelmiyor." dediğini hatırlıyorum. 8000,00 TL'ye nereden baksanız en az 100 kartela alırsınız, neden böyle bir şey söyledi anlamak zor, "Şehir dışındakilere de kargo yaparım tabii, ne demek" deyip yapmaması gibi...