Geleneksel Tıraş Forumları
En iyi 5 domuz kılı fırça - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Domuz Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Konu Başlığı: En iyi 5 domuz kılı fırça (/showthread.php?tid=5290)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Cvp: En iyi 5 domuz kılı fırça - protti - 31/05/2015

(31/05/2015, Saat: 14:05)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu önyargının sebebi nedir komşum?

Domuz olması. İnanç dolayısıyla kullanmıyorum . İsteyen kullanır yadırgamıyorum asla .

Cvp: En iyi 5 domuz kılı fırça - ckeskin - 31/05/2015

(31/05/2015, Saat: 19:48)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Domuz olması. İnanç dolayısıyla kullanmıyorum . İsteyen kullanır yadırgamıyorum asla .

Anlıyorum komşum. Ben de aynı şekilde saygı duyuyorum ve yadırgamıyorum. Tercihiniz porsuktan yana mı yoksa sentetik mi kullanıyorsunuz?

(31/05/2015, Saat: 20:14)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anlıyorum komşum. Ben de aynı şekilde saygı duyuyorum ve yadırgamıyorum. Tercihiniz porsuktan yana mı yoksa sentetik mi kullanıyorsunuz?
İki adet porsuk var .

Cvp: En iyi 5 domuz kılı fırça - mancho - 31/05/2015

Porsuk eti de domuz eti gibi haram İslam'da.

Cvp: En iyi 5 domuz kılı fırça - ihtilaf - 31/05/2015

(31/05/2015, Saat: 20:27)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Porsuk eti de domuz eti gibi haram İslam'da.

Sevgili @mancho uzak doğuda yada dünyanın başka yerinde porsuk yiyorlar mı rastladınız mı ?

Cvp: En iyi 5 domuz kılı fırça - ckeskin - 31/05/2015

(31/05/2015, Saat: 20:34)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili @mancho uzak doğuda yada dünyanın başka yerinde porsuk yiyorlar mı rastladınız mı ?

Uzak doğuda Çin'de ve Amerika'da özellikle Luisiana bölgesinde yenildiğine ben şahit oldum komşum.

Cvp: En iyi 5 domuz kılı fırça - mancho - 31/05/2015

(31/05/2015, Saat: 20:34)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sevgili @mancho uzak doğuda yada dünyanın başka yerinde porsuk yiyorlar mı rastladınız mı ?

Rusya'nın bazı bölgelerinde yendiğini biliyorum. Çin'liler de yiyordur tahminim. Çin'de akrep falan yiyen gördüm ama porsuk görmedim açıkcası.

Cvp: En iyi 5 domuz kılı fırça - ihtilaf - 31/05/2015

(31/05/2015, Saat: 20:36)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Uzak doğuda Çin'de ve Amerika'da özellikle Luisiana bölgesinde yenildiğine ben şahit oldum komşum.

Müslüman bölgelerde yiyenler var mıdır ?

(31/05/2015, Saat: 20:27)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Porsuk eti de domuz eti gibi haram İslam'da.
Smile
Eti haram zaten söylediniz. Domuz her şeyiyle haram . Dinsel konular tartışma ile bitmez .

Cvp: En iyi 5 domuz kılı fırça - Straht - 31/05/2015

Dini konular bana göre Tanrı ile kulu arasında olduğu için tartışmaktan hoşlanmam fakat bir konuda kafama takılan bir şey var. Domuzun her şeyiyle mi haram olduğu yoksa sadece yenmesinin mi haram olduğu çeşitli İslam ileri gelenleri arasında tartışma konusudur. Bazıları sadece etinin yenmemesi gerektiğini, kılının, derisinin vs kullanıma açık olduğunu savunur. Benim asıl ilgimi çeken nokta ise; domuz anatomisi itibariyle insana en çok benzeyen canlıdır ve modern tıp domuzları donör olarak kullanarak isanlara kalp kapakçıkları, damarlar vs nakil etmektedirler. Domuza elini bile sürmeyen müslüman ülkelerde bile kullanılan metodlar bunlar.

Protti komşum alınmayın konusu açıldı diye söylüyorum, lafım size değil. Beni en çok gülümseten şey, domuz denildiği zaman buz kesen ''asla yemem, piştiği lokantaya bile oturmam'' diyenlerin domuz harici her haltı yemeleri; kul hakkı yerler, rüşvet yerler, evlilik dışı ilişkileri olur eşlerini aldatırlar, hak-hukuk tanımazlar, yalan, hırsızlık gırla ve sanki islam bunları günah veya haram saymazcasına bunları yapıp konu domuz olunca ''katiyen yemem haram'' derler.