Geleneksel Tıraş Forumları
ustura sapı revizyonu - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: ustura sapı revizyonu (/showthread.php?tid=5472)

ustura sapı revizyonu - taskind - 10/01/2015

yurtdışından aldığım usturaların boynuzdan olan sapları böcek yeniğinden kullanılamaz haldeydi , bende zebrano ağacından saplar yaptım, üstünü de japon ile kapladım hem parlak oldu hem su geçirmez oldu.
Eski halleri;
69e00n.jpg
23kyura.jpg
Yeni halleri
3321lee.jpg
64lcud.jpg
2mepzm8.jpg
dmy87b.jpg
ncikwj.jpg

RE: ustura sapı revizyonu - Straht - 10/01/2015

Vay be! Üstat elinize sağlık. Eski sapları çok hoşmuş fakat sizin yaptıklarınız harika olmuş bir de böyle kardeş kardeş bir birlerini tamamlamışlar. Özellikle daha çok gülümseyen kardeş baya güzel gözüküyor (ikisi de gülücüklü sanırım fakat biri daha gülücüklü).

Satmayı düşünür müydünüzSmile

Cvp: ustura sapı revizyonu - theunnamed - 11/01/2015

Şu gülücüklüler kanıma çok giriyor bir wade & butcher alacam paraya kıyıp bu gidişle Big Grin

Elinize sağlık taşkın üstad güzel olmuşlar. Mobilya deseni olmuş Smile

Cvp: ustura sapı revizyonu - taskind - 11/01/2015

(11/01/2015, Saat: 00:11)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu gülücüklüler kanıma çok giriyor bir wade & butcher alacam paraya kıyıp bu gidişle Big Grin

Elinize sağlık taşkın üstad güzel olmuşlar. Mobilya deseni olmuş Smile

Yüzünden bir gülücüğü eksik etmiyeceksin üstadım Big Grin

Satmayı düşünür müydünüzSmile
[/quote]

Daha denemedim bile komşum , ama neden olmasın , iki birden iyidir diye bir kural yok.. birini komşuma satmışım çok mu

Cvp: ustura sapı revizyonu - Aleksey - 11/01/2015

Elinize sağlık, harike görünüyorlar!

Cvp: ustura sapı revizyonu - Lord Sparhawk - 11/01/2015

Komşum eline sağlık çok güzel. Fakat işi ahşapla geçen biri olarak çok kritik bir hatayı söylemem lazım. Kullandığın ağaçların damarları enine gitmiş. Bu gerek çalışabilirlik, gerek sap dayanıklılığı açısından çok sıkıntı yaratır. Bir dahaki sefere ağacın damarlarını boylamasına denk getirmelisin. Wink

(11/01/2015, Saat: 01:28)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum eline sağlık çok güzel. Fakat işi ahşapla geçen biri olarak çok kritik bir hatayı söylemem lazım. Kullandığın ağaçların damarları enine gitmiş. Bu gerek çalışabilirlik, gerek sap dayanıklılığı açısından çok sıkıntı yaratır. Bir dahaki sefere ağacın damarlarını boylamasına denk getirmelisin. Wink

Haklısın üstadım , ilk yaptığım parti öyleydi ancak şerit testere çizime göre biraz fazla dalınca (Kİ kendi kendine dalar bunlar benim hiç bir etkim yok) heba oldu o parti, kalan ağacın ebadı ancak bu şekilde izin verdi

ustura sapı revizyonu - tipsol - 11/01/2015

Çok güzelmiş, iyi günlerde kullanın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: ustura sapı revizyonu - Chinaski - 11/01/2015

Elinize sağlık üstat. Saplar da usturalar da çok harika olmuş.