Geleneksel Tıraş Forumları
Muhle Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Muhle Jilet (/showthread.php?tid=5524)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

Muhle Jilet - daggett - 19/01/2015

Baştan belirteyim R 41 ile birlikte kullandım. İlk tıraşta Featherın karakteristik özelliklerini göstermiyor istikrarlı bir tutum gösteriyor. Wilkinson veya arkadaş gurubu gibi kör mu değil mi diye düşündürmüyor. İki günlük sakalın ardından zevkine -sadece zevk için- ikinci perdeyi atmaya lüzum var mı diye düşündürdü ama sabahın neşesi zaten ikinci perdede.Günlük tıraş için tat veriyor.Tıraş sonrası alkolü ürün kullanayım da etkilerini göreyim  dediğim halde kafamı derin dondurucuya sokma veya bu karda kışta dışarda gezineyim de yanma geçsin hissiyatı uyandırmadı. Kullanmayan arkadaşlar için denemekte fayda var.

Cvp: Muhle - ayha-al - 05/02/2015

Sevgili Daggett

Muhle trasla ilgili baska degerlendirme yaparsaniz sevinirim. Ben elime ulasan sparislerimin daha kutusunu acmadim.(R41twist ve 200 jilet 94 Euro) Acikcasi forumda muhle hakkinda cok fazla yorum yok.Fiyatinin hakkini veriyormu, trasi nasil sizce. Ben ise acemiligi atma ve el aliskanligini kazanincaya kadar diger jiletleri kullanmayi dusunuyorum.

Cvp: Muhle - daggett - 09/02/2015

Aslına bakarsanız benimde çok fazla jilet deneyimim olmadı:
Her yerde bulabileceklerinizden: wilkinson, permasharp, yeşil astra,
Her yerde bulamadıklarınızdan : Feather ve muhle

Bu jiletler arasında en doğru düzgün en az tahrişli ve en istikrarlısı muhle oldu.

Genelde 2 perde tıraş olurum.Bugün 3 günlük sakalda sıfır muhle jilet ile tek perde yetti 2.si tamamen zaman geçirmek içindi.

Yalnız jiletlerden pek fazla bir beklenti içinde olmuyorum. Wilkinsondan 1 kez, perma yeşil astra ve muhleden ikikez, featherdan 3 kez faydalanıyorum.

Feather kullanmış iseniz ilk tıraşta sergilediği acımasız dalama veya kesik atma hissini muhlede göremiyorsunuz. Cildinizi çekiştirme kesik atma eğiliminde değil. Özellikle zaman zaman çenemin sol tarafında yaşadığım kesik sorunu veya almama sorunu muhle ile yaşanmıyor.

Bu arada fiyat bakımından belki tuzlu olabilir ama memnuniyet bakımından bence iyi.

Yine de tavsiyem tek seferde jilet stoku yapmamanız. Zaman içerisinde sizin veya cildinizin ihtiyaçları farklılık gösteriyor. (Mesala hafta içi her gün tıraş olmanız gerekiyorsa özellikle hafta sonuna doğru daha az tahriş eden jiletleri kullanma ihtiyacı duyuyorsunuz. Hafta başında ise dinlenmiş cildiniz en sorunlu jilete bile hayır demiyor.)

Siparişleriniz elinize geçtiğinde deneyimleriniz hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

RE: Muhle - budak1903 - 10/02/2015

Mühle yeni başlayanlar için çok daha affedici bir jilet. Feather çok keskin ama tecrübe istiyor. En ufak bir hatayı affetmiyor. Mühle garip bir şekilde konforlu geldi bana. 2. Perde performansını sevdim.

Cvp: Muhle - ayha-al - 10/02/2015

Muhleyi denemeye karar verdikten sonra kutusunu acarak ilk trasi oldum. Hakikaten iyi bir tras oldum diyebiliyorsunuz. Sonra ikinci trasida rahat cikardiktan sonra atmadim. Bakalim ucuncu trasi yapabilecekmi?

Cvp: Muhle - btoprak - 10/02/2015

(10/02/2015, Saat: 22:11)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhleyi denemeye karar verdikten sonra kutusunu acarak ilk trasi oldum. Hakikaten iyi bir tras oldum diyebiliyorsunuz. Sonra ikinci trasida rahat cikardiktan sonra atmadim. Bakalim ucuncu trasi yapabilecekmi?

Muhle'yi ben de denedim, biraz Feather jileti andırdı, onun kadar saldırgan değil ama ben dudak üstüne iki kesik attım Sad. Gerçi bunda R41'in de payı oldukça bütüktü Smile.

Cvp: Muhle - ayha-al - 10/02/2015

(10/02/2015, Saat: 22:19)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhle'yi ben de denedim, biraz Feather jileti andırdı, onun kadar saldırgan değil ama ben dudak üstüne iki kesik attım Sad. Gerçi bunda R41'in de payı oldukça bütüktü Smile.

sayin btoprak siz kac tras cikardiniz?

Cvp: Muhle - btoprak - 10/02/2015

(10/02/2015, Saat: 23:45)ayha-al Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sayin btoprak siz kac tras cikardiniz?

ayha-al komşum, ben hiçbir jileti 3. kez kullanmıyorum. Bir kez Timor'u 3 kez kullanayım dedim. Normalde dayanıklı jilet sanırım ama bende üçüncüde çekme yaptı. O yüzden bir jileti 2 kez kullanırsam o jilet beklentimi karşılamıştır varsayıyorum. Muhle'yi de 2 kez kullanıp attım.

Cvp: Muhle - Kalfa - 11/02/2015

(10/02/2015, Saat: 22:19)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhle'yi ben de denedim, biraz Feather jileti andırdı, onun kadar saldırgan değil ama ben dudak üstüne iki kesik attım Sad. Gerçi bunda R41'in de payı oldukça bütüktü Smile.

Geçmiş olsun hocam.

Cvp: Muhle - btoprak - 11/02/2015

(11/02/2015, Saat: 00:06)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun hocam.

Teşekkür ederim Kalfa komşum.