Geleneksel Tıraş Forumları
Akrilik ahşap boyama ön bakış - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Kendin yap - DIY (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Konu Başlığı: Akrilik ahşap boyama ön bakış (/showthread.php?tid=5590)

Sayfalar: 1 2

Akrilik ahşap boyama ön bakış - OnLyTNT - 01/02/2015

Astar attım, ortaya ne çıkacak hep beraber göreceğiz Big Grin Bu projede deneme amaçlı normal fırça kullanıyorum. Asıl projede çok farklı teknikler uygulayacağım kısmetse Cool.

24l3i84.jpg

Cvp: Akrilik ahşap boyama ön bakış - mavi - 02/02/2015

Özen ve emek işin içinde olduğuna göre güzel bir şey çıkmama ihtimali düşük. Bence güzel olacak.

RE: Akrilik ahşap boyama ön bakış - merg - 02/02/2015

guzel bir deneme olur ustadim devamini bekleriz

Cvp: Akrilik ahşap boyama ön bakış - Lord Sparhawk - 02/02/2015

Arkada çocukların kinder kapsülleri Big Grin

Cvp: Akrilik ahşap boyama ön bakış - OnLyTNT - 02/02/2015

(02/02/2015, Saat: 12:39)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkada çocukların kinder kapsülleri Big Grin

Eheh çocuk yok maalesef. "Kendin yap" işlerini sevdiğimden bu tip şeylere para vermeyi sevmiyorum. Maket boyama işleri için hazırlamıştım. Zanaat işinde insan kendi alet edevatını üretebilmeli.

Cvp: Akrilik ahşap boyama ön bakış - naayi - 02/02/2015

(02/02/2015, Saat: 12:52)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eheh çocuk yok maalesef. "Kendin yap" işlerini sevdiğimden bu tip şeylere para vermeyi sevmiyorum. Maket boyama işleri için hazırlamıştım. Zanaat işinde insan kendi alet edevatını üretebilmeli.

süper çözüm olmuş o kıskaçlar Smile çalışmanın devamını ben de merak ediyorum..

Cvp: Akrilik ahşap boyama ön bakış - OnLyTNT - 02/02/2015

Bu deneme amaçlı olduğu için öyle çok alengirli bir çalışma olmayacak. Üç renk düşünüyorum basitçe, belki bir logo olabilir. Asıl yapacağım fırçada airbrush kullanacağım (kompressör sağlamsa hala Huh). Beklentinizi çok yüksek tutmayın o yüzden, bir şaheser beklemeyin Big Grin ama üç kat astar attım akşam zımpara yapacağım. Her katman (boya, cila) bu şekilde mümkün mertebe özenli olacak.

Küçük bir ek: bir teknik de "swirl" tekniği (teknik çok aslında), uygulaması kolay, sonuçlar ilginç olabiliyor. İlgilenen varsa buna bir göz atsın.

Cvp: Akrilik ahşap boyama ön bakış - Delidumrul - 02/02/2015

(02/02/2015, Saat: 15:12)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Küçük bir ek: bir teknik de "swirl" tekniği (teknik çok aslında), uygulaması kolay, sonuçlar ilginç olabiliyor. İlgilenen varsa buna bir göz atsın.

Gitarcı olduğunu hemen ele veriyorsun üstat Smile swirl tekniğini bu sap için uygulasan harika olur diye düşünüyorum.

Cvp: Akrilik ahşap boyama ön bakış - Aleksey - 02/02/2015

(02/02/2015, Saat: 16:09)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gitarcı olduğunu hemen ele veriyorsun üstat Smile swirl tekniğini bu sap için uygulasan harika olur diye düşünüyorum.

Jem gibi monkeygrip de isteriz fırçaya. Bir de knot'da renklensin, fırçanın ruhuna uysun Big Grin

Cvp: Akrilik ahşap boyama ön bakış - Delidumrul - 02/02/2015

(02/02/2015, Saat: 16:12)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jem gibi monkeygrip de isteriz fırçaya. Bir de knot'da renklensin, fırçanın ruhuna uysun Big Grin

@Aleksey, zaman ve mekanla birlikte yapılabilir şeyler ama swirl yapılmış knotu kim kullanır bilemiyorum Smile