Geleneksel Tıraş Forumları
parker 99r tıraş izlenimleri... - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Tek Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Konu Başlığı: parker 99r tıraş izlenimleri... (/showthread.php?tid=605)

Sayfalar: 1 2 3 4

parker 99r ilk izlenim - uataman - 30/03/2012

Merhaba;
bu ilk inceleme denemem acemiliğimi mazur görün...
Önce resimler...

img0240rx.th.jpg

img0239eu.th.jpg

img0238jx.th.jpg
img0237osc.th.jpg

img0236kz.th.jpg

img0235pu.th.jpg

ilk resimde ej89l ile yanyana koydum. Sap bariz uzun ve bu daha ağır ve dolayısı ile daha agresif olma ihtimali demek oluyor. Balans konusunda ben 89l'yi dengeli buluyorum ve bu makina bariz hafif kafalı bir makina...
Üçüncü resimde görüldüğü gibi simetrik kapanma sorunu var ancak sıkınca makina jileti kaydırmıyor ve sıkı sıkı tutuyor.
İşçilik anlamında ne muhlenin ne EJ'nin rakibi olamayacak kadar kötü bir alet, kaplama kötü, özellikle kafada jiletin altında kalan kısımda kullanımda rahatsız etmeyecek çapaklar var.
comb'un açısı de89a göre daha dik ancak comb ile jilet arasındaki mesafe
de89'dan fazla... Ancak makine jileti daha dik bir açıyla büküyor. henüz denemedim ama muhtemelen daha az konforlu ancak çok daha yakın bir tıraş vaad ediyor... Sap deseninden ötürü elden daha az kayıyor...
Muhtemelen yarın ilk tıraşımı olacağım, sahadaki performansı o zaman yine bu başlık altında paylaşırım...

Bu arada makineyi tradtionalshaving.co.uk adresinden kargo dahil 50 tl'ye aldım. Fiyatın iyi olduğunu düşünüyorum.

Selamlar...

parker 99r ilk izlenim - BigHillMe - 30/03/2012

91r konusunda bende endiseye dustum sımdı

umarım tırasından memnun kalırsınız

enazından cın degıl
hindistan uretımı bır alet

parker 99r ilk izlenim - papazerigi - 30/03/2012

inceleme çok güzel olmuş... ellerinize sağlık
daha önce de dediğim gibi mühle veya edwin jagger'ın kalitesini gören bir insanı ulaşılabilir fiyatlı başka hiçbir makine tatmin etmez (buna merkür filan da dahil). feather, ikon vs makineleri dışarıda tutuyorum çünkü bunlar da gereksiz pahalı ve sanmıyorum ki EJ veya mühlenin kalitesinin üzerine bir şey koymuş olsunlar...

Mc eğer sıfır makine alacaksan ve aklında parker varsa sen bence EJ filan düşün. ayrıca artık bir koleksiyonun oluyo, EJsiz koleksiyon olur mu?
uataman hocam da sanırım bana hak verecektir...
saygılarımla
(30/03/2012, Saat: 00:38)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 91r konusunda bende endiseye dustum sımdı
umarım tırasından memnun kalırsınız
enazından cın degıl
hindistan uretımı bır alet

de89 düz alıcam
illaki

barley yada biraz cizgiye 89L 3 sterlin daha veremem Big Grin

ama parker 91r dede fena gözüm kaldı
muhtesem gorunuyor

o zaman mühle al... çizgiye para vermiyorsun.. çünkü zaten tek model var grandeyi saymazsak Smile
ki bence grande gereksiz uzun...

(30/03/2012, Saat: 00:57)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ama parker 91r dede fena gözüm kaldı
muhtesem gorunuyor

***** parker satılıyor, bence önce görmelisin. Muhle ve EJ makinelerde işçilik gerçekten çok iyi... Parker ile mukayesesi yapılmaz. kaplama kalitesi çok farklı ve parkerde var olan kullanımı etkilemeyecek minik hataların hiçbiri bu iki markanın makinelerinde yok... 91r'yi beğendiysen merkur 34c'de hoşuna gidecektir ve bu iki makine arasındaki karakter farkı tamaen parkerin anormal ağır sapı ve haliyle daha aşağıda olan dengesi sebebiyle oluşuyor "bence"...

eğer koleksiyoncuysan ama muhle ama EJ 89kafalı bir makine edinmelisin... bana EJ89l daha yakışıklı geldi onu aldım. keskin bir jilet ile hiç fena değil...
ama derby'le falan deriyi yüzmeden sakalı almıyor... Smile

EDIT : Anormal hafif sapı, anormal ağır sapı olarak değiştirildi

konu dağılmadan ekleyeyim EJde keskin jilet (mesela 7 oclock sarı), 0 baskı ve kısa Bladebuffing = muhteşem tıraş...

ilk tıraşı nasıldı diye heycanla yorumlarınızı bekliyoruz
forumun ilk parkerı sanırım Smile

(30/03/2012, Saat: 11:26)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilk tıraşı nasıldı diye heycanla yorumlarınızı bekliyoruz
forumun ilk parkerı sanırım Smile

Hocam şu anda sakallarımı uzatıyorum Smile nasipse akşama yazacağım...