Geleneksel Tıraş Forumları
ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI (/showthread.php?tid=6175)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - ihtilaf - 30/09/2015

(30/09/2015, Saat: 21:13)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hazırda videolar var buraya yüklenebiliyorsa yükleyebilirim.

Yanlış bilmiyorsam ilk öce youtube upload sonra linkini buraya mesaj yazdığınız editörde ''video ekle'' kısmına youtube URL eklemeniz gerekir

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - rocnel - 30/09/2015

(30/09/2015, Saat: 21:15)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış bilmiyorsam ilk öce youtube upload sonra linkini buraya mesaj yazdığınız editörde ''video ekle'' kısmına youtube URL eklemeniz gerekir

Tamamdır biraz uğraşayım videolar çok yüksek çözünürlüklü umarım bir sıkıntı olmaz.

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - BigHillMe - 30/09/2015

(30/09/2015, Saat: 18:47)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatlar ile ilgili bilgileri veriyorum. Fiyatları dolar bazında veriyorum yanlış anlamayın sebebini açıklayacağım.

a) Fotoğraflarını paylaştığım ürün 4 parça stant ile birlikte 316 kalite çelik tümüyle katı üretim olanın fiyatı 200 dolar

b) Fotoğraflarda paylaştığım ürünün çelik kalitesi 304 olanının fiyatı 165 dolar (Stant Dahil)

c) Fotoğraflarda paylaştığım ürünün çelik kalitesi 303 olanın fiyatı 100 ya da 120 dolar (Stant dahil)

d) Fotoğraflarda paylaştığım ürünün çelik kalitesi 316, makine kolunun(sap kısım) malzemesi titanyum gr5 olanın fiyatı 250 dolar (Stant Dahil)

e) Fotoğrafı olmayan ancak fotoğraftakine çoğunlukla benzeyen, sap paslanmaz çelik(304) diğer tüm parçalar metal enjeksiyon imalatı olan ürün (stant hariç) 12 dolar

f) Fotoğraftaki ürüne hiç benzemeyen tasarımı çok farklı  olan 304 paslanmaz çelikten levhalardan pres yardımı ile kesilen sap kısmı da paslanmaz çelik(stant hariç) ürün fiyatı 10 dolar

g)Özel üretim(tek taraflı) 5mm çaplı ustura jiletleri için üretilen tümüyle 316 paslanmaz çelik katı üretim makinenin fiyatı 100 dolar (stant hariç)

g)Özel üretim(tek taraflı) 5mm çaplı ustura jiletleri için üretilen tümüyle titanyum gr5 katı üretim makinenin fiyatı 750 dolar (stant dahil)

Fiyatlarla ilgili temel stratejimiz şimdilik böyle ileride bir değişiklik olur mu bilmiyorum. Katı üretimlerde fiyatlar katlanarak artıyor. Şuan piyasada en en çok  bulunan metal enjeksiyonlu (döküm) üzeri kaplama olan ürünlerimizin fiyatları biraz daha düşürülebilir.

e ve f ile ilgili detay bilgi talep ediyorum

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - rocnel - 30/09/2015

(30/09/2015, Saat: 21:18)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: e ve f ile ilgili detay bilgi talep ediyorum Smile

Tabi ki, e) olarak bahsettiğim tıraş makinesinin sap kısmı cnc otomat makinesinde seri olarak üretilebiliyor, polisaj gerektirmeyecek kalitede ürün çıkışı sağlanıyor, bu makineler günde yüzlerce sap üretebilir, dolayısıyla sap maliyeti 304 kalitede 2-4 dolar gibi olabilir, cnc otomat biz de yok meslektaşlarımızda var sıkıntı olmadan üretilebilir. Üst kısımları aynen plastik enjeksiyon gibi metal enjeksiyon makinesine girmesi gerekiyor. Bunun için de kalıp gerekiyor. Zor olan kalıbı biz üretiyoruz. Kalıbın ısıl işlemini başka bir merkezde yaptırıyoruz. Gerekirse kalıp içi polisaj yapan daha uzmanlaşmış yerler var oralara da gönderebiliriz. Kalıp hazırlandıktan sonra metal enjeksiyon yapan(döküm) tanıdığımız bir firma var oraya teslim ediyoruz. Yaklaşık bir hafta içerisinde sanırım 5000 adet kadar üretilebiliyor. Bu da sanırım bir yıllık ihtiyacı çıkarır. Ama biz kalıbın ömrü kadar üretim yapılmasını istiyoruz. Bu ne kadar olur tahmin etmek zor. Bu aşamada her döküm malzemenin maliyeti ortalama 1 dolar kadar. Bu döküm yapılan malzemeler tekrar bize geri dönüyor.Bu malzemelerin kaplama öncesi çapak alma ve polisaj işlemleri yapılıyor. Akabinde tekrar tanıdığımız musluk bataryası kaplaması konusunda uzmanlaşmış bir tanıdığımız bir firmaya yollanıyor. Sıralı kaplama işlemleri yapıldıktan sonra tekrar bize yollanıyor. Ve biz de elimizdeki lazer ile kazıma yapmadan sadece yakma usulu marka, seri no ve üretim yeri bilgilerini yazıyoruz ve sterilizasyon sonrası paketleniyor. Tüm bu işlemlerin ortalama ürün başına maliyeti tahmini olarak 7 dolar gibi, üzerine vergi ve kar konulabilir. Tabi bu maliyetler işçilik kalitesine göre artar da azalır da. Sonuç olarak piyasada bulunan ithal ürünlerin dengi bir ürün ortaya çıkmış oluyor. Ancak bu ürün tabi ki hiçbir suretle paslanmaz çelik ürünün yerini tutamaz. Buradaki bilgiler yeterliyse diğer ürünü anlatayım.

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - BigHillMe - 30/09/2015

tabiki yeterli ve benim seri üretimini beklediğim iki ürün bunlar olacak
ss aletlere şimdilik maliyetler nedeniyle yaklaşmıyorum
metal enjeksiyon seri üretim haberlerinizi bekliyorum

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - OnLyTNT - 30/09/2015

Selamlar,

Çabanızı gerçekten takdir ediyorum. Çok güzel görünüyorlar.

İlk etapta açıkçası ben de e ve f ile uygun fiyatlı olması sebebiyle ilgilenirim. Diğer ürünler pahalı oldukları için tıraş performansları konusunda yorumlar çıkmadan temin etmek benim açımdan çok da doğru olmayacaktır. Performansları konusunda olumlu sonuç alınırsa yerli üretimi desteklemek için gözüme kestirdiğim iki modeli de alabilirim. Uzun lafın kısası kağıt üstünde herşey çok güzel ama performansının görülüp değerlendirilmesi gerekiyor. Anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım.

Bir de sizden ricam bahsettiğiniz çeliklerin kalite farkları hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Sonuçta hepsi paslanmaz çelik değil mi?

Saygılarımla...

ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - utunc - 30/09/2015

(30/09/2015, Saat: 20:39)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fiyatı uygun olanlar seri olarak üretilebilme imkanı olanlar. Dökümlerden günde 200 adet dahi üretilebilir. Bu tip ürünlerin prototipleri maalesef göründüğü zaman hoş karşılanacak şeyler değil. Şirket imajına da zarar verebilir. Üretilmeye başlandığı zaman paylaşacağım. Takvim vermeyim bir aksilik çıkarsa yine mahcup olabilirim. Ama yakın bir zaman içerisinde onları da paylaşacağım.

Peki onların piyasadaki muadillerine göre örnek fattip Merkür mühle vs gibi objektif olarak kıyaslarsak kaplama kalitesi olarak nasıl bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

(30/09/2015, Saat: 21:42)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tabiki yeterli ve benim seri üretimini beklediğim iki ürün bunlar olacak
ss aletlere şimdilik maliyetler nedeniyle yaklaşmıyorum
metal enjeksiyon seri üretim haberlerinizi bekliyorum

Uygun ürünlerden üretmek bizim için de iyi olacak umarım kısa zaman içerisinde onları da tanıtırız.

(30/09/2015, Saat: 21:43)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar,

Çabanızı gerçekten takdir ediyorum. Çok güzel görünüyorlar.

İlk etapta açıkçası ben de e ve f ile uygun fiyatlı olması sebebiyle ilgilenirim. Diğer ürünler pahalı oldukları için tıraş performansları konusunda yorumlar çıkmadan temin etmek benim açımdan çok da doğru olmayacaktır. Performansları konusunda olumlu sonuç alınırsa yerli üretimi desteklemek için gözüme kestirdiğim iki modeli de alabilirim. Uzun lafın kısası kağıt üstünde herşey çok güzel ama performansının görülüp değerlendirilmesi gerekiyor. Anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım.

Bir de sizden ricam bahsettiğiniz çeliklerin kalite farkları hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Sonuçta hepsi paslanmaz çelik değil mi?

Saygılarımla...

Çok teşekkür ederiz. Öncelikle performans ile ilgili bazı belirtmek istediklerim var. Bir tıraşın kalitesini etkileyen ve şuan aklıma gelen şeyleri yazıyorum.
a) Yaprak jiletin kalitesi,kaçıncı kullanımı
b) Tıraş makinesinin yaprak jileti tene uygulama ölçütleri, açıları
c) Tıraş makinesinin fiziksel yapısı ağırlık modeli vb., temizliği
d) Sabun kalitesi
e) Tıraşın duştan sonra yapılıp yapılmadığı, duşun süresi
f) Köpüğün surata uygulanma şekli
g) Köpüğün uygulandığı fırça,
h) Kişinin sakal yapısı
ı) Kişinin sakalının kaç günlük olduğu
i) Kişinin surat yapısı, ten yapısı sivilce yara vs.
j) Kişinin tıraş alanındaki deneyimi,
k)Kişinin tıraş anındaki acelesi,
l) Kişinin tıraş anındaki ruhsal durumu,
m)Kişinin tıraş makinesine duyduğu güven,
n) Tıraş alanındaki ışık durumu
o) Tıraş alanındaki ayna ve aynaya yakınlık durumu
ö) Tıraş alanındaki yerde sıcaklık,
p) Tıraşın saati ( sabah erken saat, gece, öğlen vs.)
r) Tıraş sonrası uygulanan kozmetik ürünler, uygulanış şekli ve kaliteleri
s) Tıraş sonrası durulama suyunun ısısı kalitesi
ş) Tıraş sırasında kullanılan suyun ısısı, kalitesi, akar olması
t) Tıraş sonrası çıkılan ortam, dış ortam, karlı hava, yağmurlu hava, asitli yağmurlu hava, deniz, AVM, havuz vb.fabrika ortamı veya hijyenik olmayan herhangi bir yer
v) Tıraş sonrası giyilecek elbise
y) Tıraş olan kişinin yaşı, mesleği, hayata bakış açısı, ekonomik durumu
z) Tıraş olan kişinin bu foruma üye olup olmaması.......

Daha yazarım ama alfabede yer kalmadı, işin şakası bunlar şuan aklıma gelen ve yazdıklarım birbirine benzeyen maddeler de olabilir uzlaşamadıklarımız da ancak bunlar benim tahmin ettiklerim. Ben yukarıdaki maddelerden yalnızca bir iki tanesine karşılayabilirim gerisi kontrolümüz dışında gerçekleşecektir. Bu sebeple bizim için en önemli konu tıraş makinesinin kalite durumudur, performans ile ilgili 10'a yakın değişik model üretebiliriz.

Paslanmaz çelikleri daha önce uzunca anlattım bakarsanız görebilirsiniz. Kısaca yine belirteyim paslanmaz çelikler AISI standartlarına göre kullanım yerlerine göre 300 ile 316 arası sınıflandırılmışlardır. 316 kalite açısından en iyi olanıdır. Paslanma ve malzeme direnci yüksektir değerlidir. Daha da açık konuşmak gerekirse 316 hiçbir şekilde paslanmaması gereken değerli malzemeler veya tehlikeli yerler için üretilmiştir. Üreticiler genelde tüketiciler üzerinde etki yaratmaması için bundan bahsetmezler. Doğal olarak sizin için de sadece paslanmaz çelik algısı oluşmuştur. Ama artık bilinçli tüketiciler herşeyi sorguluyorlar. Webten detaylı bilgi edinebilirsiniz bu konuda. Ürünümüzü beğendiniz için yine teşekkür ederim.

(30/09/2015, Saat: 21:49)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki onların piyasadaki muadillerine göre örnek fattip Merkür mühle vs gibi objektif olarak kıyaslarsak kaplama kalitesi olarak nasıl bir değerlendirme yapabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kaplama başlı başına farklı bir uzmanlık alanı, evde dahi yapılabilecek düzenekler kurulabilir ya da yüzlerce kişinin çalıştığı devasa tesisler de olabilir. Biz kaplama işini kesinlikle işin uzmanı bir firmaya yaptıracağız. Kaplama öncesi farklı kaplamalar olabiliyor. Ne kadar maliyet harcarsanız o kadar kaliteli kaplama elde edilir. Bizim incelediğimiz kadarı ile piyasada satılan ürünlerin çoğu basit düzeneklerle ufak atölyelerde yapılmış(x japon ürünü hariç), bu sebeple yapacağımız kaplama bunların hiçbiri ile karşılaştırılacak gibi değil. Ürün kaplamasını ülkemizde çok iyi bilinen ve ürünlerinin büyük bölümünü yurt dışına ihraç eden bir x musluk markasına yaptırmayı düşünüyoruz. Bu fabrikadan tanıdığımızın tanıdığı aracılığıyla bir yetkili ile konuştuk, tıraş makinesi de banyo bataryası da aynı ortam şartlarına maruz kalıyor. Uygulanan işlemler bakımından bizim için büyük bir avantaj, sanırım başarılı sonuçlar çıkacak. Tabi bizim malzememizin alaşımı kaplama öncesi polisajı vs. de çok önemli. Bir de elinizdeki makinelerin kaplama kalınlığını ölçmek istiyorsanız. Araç satış öncesi muayene yapan yerlerde elektronik bir cihaz var araç kaportalarındaki kaza izlerini anlamak için belirli sonuçlar veriyor. Birden fazla tıraş aleti üzerinde rica ederek ölçüm yaptırırsanız farklı sonuçlar çıkıyor, ancak bunun kaliteyle doğrudan alakası var mı kesinlikle altını çizerek belirteyim bilmiyorum. Bildiğim çok iyi bir şey var o da bulaşık makinesine düzenli koyarsanız kaplama bozuluyor.