Geleneksel Tıraş Forumları
ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI (/showthread.php?tid=6175)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Cvp: YERLİ MALI PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - rocnel - 22/06/2015

(22/06/2015, Saat: 01:43)hknz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Heyecan verici haberler. Prototip fotoğraflarını görmek ve tahmini fiyat aralıklarını öğrenmek isteriz.

İlgi duymanıza çok sevindim, bir aksilik olmazsa 1-15 Temmuz arası prototip ürün fotoğrafları yüksek çözünülürlükte yayımlanacak. Şirket olarak üretim miktarını ve çelik sınıfını net olarak belirledikten sonra temin edilme bedellerini tüketicinin takdirine sunacağız.

Cvp: YERLİ MALI PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - mecheng - 22/06/2015

En kisa surede incelemek icin resimleri bekliyoruz

Cvp: YERLİ MALI PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - BigHillMe - 22/06/2015

Oldukça heycan verici bir gelişme.

Desteklemek için elimizden ne gelirse yapmak isteriz.

Umarım ulaşılabilir bir fiyatla satılan bir ürün olur
Önce bizler daha sonra yurtdışından meraklılarına ulaşır.

Gelişmeleri bekliyoruz.

(22/06/2015, Saat: 00:06)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim, kısa zaman içerisinde ilk üç ürünün prototipini burada incelemeniz için paylaşacağım. Ayrıca tanışma başlığı açarak firmamız, mühendislerimiz ve diğer çalışanlarımız ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlayacağım, ilgili olmanız bizim adımıza çok sevindirici.

başlığı açtığınızda lütfen pm ile bilgilendirin sabitleyelim

(22/06/2015, Saat: 03:10)BigHillMe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oldukça heycan verici bir gelişme.

Desteklemek için elimizden ne gelirse yapmak isteriz.

Umarım ulaşılabilir bir fiyatla satılan bir ürün olur
Önce bizler daha sonra yurtdışından meraklılarına ulaşır.

Gelişmeleri bekliyoruz.

Sizlerin ilgisi bizim için çok önemlidir. Kaliteli paslanmaz çelik, kaliteli işçilik, şık tasarım, kullanılabilirlik ve uygun fiyatlandırma firmamızın ana hedefleridir. Üretim grubumuzda metalurji mühendisi, endüstriyel tasarımcı, cnc makine uzmanı, dışarıdan danışmanlık hizmeti aldığımız cildiye uzmanı hekim ve ilgili diğer alanlarda uzman/usta arkadaşlarımız bulunmaktadır. Forumda bu konuyu açarak yalnızca bir kaç saat içerisinde çok ciddi destek gördük, bu bizi heyecanlandırdı, umarım bir sorunla karşılaşmadan sizlerin karşısına gururla çıkabiliriz.

Cvp: YERLİ MALI PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - protti - 22/06/2015

(21/06/2015, Saat: 20:01)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Değerli komşular, ülkemizde 316L sınıfı çelikten özgün tasarım güvenlikli jilet üretmeyi planlıyoruz. Üç boyutlu çizimler mevcut 8 eksenli cns tezgahında üretilmiş örnek ürünler çok güzel çalışıyor. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi almak istiyorum.

´316L sınıfı çelikten özgün tasarım güvenlikli jilet , ´cns tezgahında ´

İnanın anlayamadım ...

(22/06/2015, Saat: 03:57)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ´316L sınıfı çelikten özgün tasarım güvenlikli jilet  ,  ´cns tezgahında ´

İnanın anlayamadım ...
Sn. Protti biraz detaylı anlatmak isterim;

Özgün tasarımdan kastım patentli taklit olmayan bir ürün olması, Güvenlikli jilet(safety razor) Türkçe kelime kullanarak ürün grubunu tarif etmek istedim, Cnc Tezgahından kastım metal vb. malzemleri talaşlı işlemede kullanılan bilgisayar üretim simülasyonlu oldukça pahalı sanayi makineleridir.

Celik konusunu detaylı olarak açıklıyorum;
316L Paslanmaz çeliğin bir türüdür. Çelikler sınıflarına göre kulanım alanlarına ayrılırlar. Bu sınıf çelik sınıfının en kaliteli olanlarındandır. 316 kalite paslanmaz çelik, 304 kalite paslanmaz çeliğin içerisine molibdenve daha fazla nikel eklenerek elde edilen bir malzeme kalitesidir. 316 paslanmaz çelik malzemelerin korozyona dayanımı kimyasal içeriği sayesinde sert koşullu ortamlarda (deniz suyu, asidik sıvılar vs.) dahi çok iyidir. Ayrıca 316 kalite malzemelerin kopma dayanımı (ultimate strength), 304 kalite malzemelere oranla çok daha yüksektir.

Parçalar kaynakla birleştirilecekse, o kısımlar ısınmadan ötürü korozyon riskiyle karşı karşıya kalırlar. Böyle durumlardan kaçınmak için, daha az karbon içerikli olan 316L (1.4404) kalite paslanmaz çelik malzeme kullanılmalıdır.

316L kalite paslanmaz çelik ise 316 kalite paslanmaz çelik ile kimyasal içeriği açısından benzeşse de daha düşük oranda karbon içermektedir. Dolayısıyla 316L  paslanmaz çelik kalın kesitlerde de kaynak sonrası tavlama gerektirmez.
316L kalite paslanmaz çeliğin kullanım alanı malzemenin kalitesi ve kimyasal içeriği sayesinde çok geniştir. Örneğin aşındıran sıvıların tanklarında ve saklama kazanlarında, kimya ve petrokimya endüstrisinde, buhar kazanlarında, boya endüstrisinde, gıda tesislerinde, madencilikte sıkça 316L kalite ve türevindeki kalitelerde paslanmaz çelik malzemeler kullanılır. 316L kalite paslanmaz çeliğin kimyasal içeriği ve  316 paslanmazlara oranla daha düşük karbon içermesi yüzünden, eğer parçalar kaynakla birleştirilecekse bu kısımlarda 316L kalite paslanmaz çeliklerin tercih edilmesi tavsiye edilir.

Oda Sıcaklığındaki Mekanik Özellikleri

Kalite 316 (1.4401) 316L (1.4404)
X2CrNiMo17-12-2 316Ti (1.4571)
Kopma mukavemeti 515 MPa 485 MPa 485 MPa
Akma mukavemeti, (%0.2) 205 MPa 170 MPa 170 MPa
Sertlik, Rockwell (HB) 95 95 95
Kalite Özelliklerinin Özeti

• 316L paslanmaz EN standardına göre 1.4404 kalite paslanmaz olarak numaralandırılmaktadır.

• 316 kalite paslanmaz aynı zamanda EN standartına göre X2CrNiMo17-12-2 olarakta adlandırılmaktadır.

• 316 ve 316L kalite paslanmaz dünyada 304 kalite paslanmazla beraber en yaygın kullanılan paslanmaz çelik kalitelerindendir.

• Bu paslanmaz kalitesi öztenitik paslanmazlar sınıfına girer.

• Bu paslanmaz çelik kalitesindeki malzemelere iyi şekil verilebilir ve iyi kaynak yapılabilir.

• Bu kalitedeki paslanmazlar mıknatıs çekmez ve yüksek bir korozyon direncine sahiptir.

• 316L kalite paslanmaz çeliğin korozyon direnci, 304 ve 304L kalite paslanmaza göre daha iyidir.

DE tip ürünleri üreten firmalar talaşlı imalat ile kullandıkları metalin kodunu ürün açıklamalarında belirtirler. Çünkü tüketici paslanmazlık ve sertlik açısından en iyi çeliği tercih eder. Çok ciddi meblağlar ödeyerek aldığınız ürünün birkaç yıl içerisinde paslanmasını hiçbir tüketici istemez. 316L sınıf paslanmaz çeliği tercih etme sebebimiz de budur. Açıklamam yardımcı olmadıysa tam olarak öğrenmek istediğiniz hususu belirtin yardımcı olmak isterim. İlginiz için çok teşekkür ederim.

(22/06/2015, Saat: 04:13)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 316L Paslanmaz çeliğin bir türüdür. Çelikler sınıflarına göre kulanım alanlarına ayrılırlar. Bu sınıf çelik sınıfının en kaliteli olanlarındandır. 316 kalite paslanmaz çelik, 304 kalite paslanmaz çeliğin içerisine molibdenve daha fazla nikel eklenerek elde edilen bir malzeme kalitesidir. 316 paslanmaz çelik malzemelerin korozyona dayanımı kimyasal içeriği sayesinde sert koşullu ortamlarda (deniz suyu, asidik sıvılar vs.) dahi çok iyidir. Ayrıca 316 kalite malzemelerin kopma dayanımı (ultimate strength), 304 kalite malzemelere oranla çok daha yüksektir.

Parçalar kaynakla birleştirilecekse, o kısımlar ısınmadan ötürü korozyon riskiyle karşı karşıya kalırlar. Böyle durumlardan kaçınmak için, daha az karbon içerikli olan 316L (1.4404) kalite paslanmaz çelik malzeme kullanılmalıdır.

316L kalite paslanmaz çelik ise 316 kalite paslanmaz çelik ile kimyasal içeriği açısından benzeşse de daha düşük oranda karbon içermektedir. Dolayısıyla 316L  paslanmaz çelik kalın kesitlerde de kaynak sonrası tavlama gerektirmez.
316L kalite paslanmaz çeliğin kullanım alanı malzemenin kalitesi ve kimyasal içeriği sayesinde çok geniştir. Örneğin aşındıran sıvıların tanklarında ve saklama kazanlarında, kimya ve petrokimya endüstrisinde, buhar kazanlarında, boya endüstrisinde, gıda tesislerinde, madencilikte sıkça 316L kalite ve türevindeki kalitelerde paslanmaz çelik malzemeler kullanılır. 316L kalite paslanmaz çeliğin kimyasal içeriği ve  316 paslanmazlara oranla daha düşük karbon içermesi yüzünden, eğer parçalar kaynakla birleştirilecekse bu kısımlarda 316L kalite paslanmaz çeliklerin tercih edilmesi tavsiye edilir.

Oda Sıcaklığındaki Mekanik Özellikleri

Kalite 316 (1.4401) 316L (1.4404)
X2CrNiMo17-12-2 316Ti (1.4571)
Kopma mukavemeti 515 MPa 485 MPa 485 MPa
Akma mukavemeti, (%0.2) 205 MPa 170 MPa 170 MPa
Sertlik, Rockwell (HB) 95 95 95
Kalite Özelliklerinin Özeti

• 316L paslanmaz EN standardına göre 1.4404 kalite paslanmaz olarak numaralandırılmaktadır.

• 316 kalite paslanmaz aynı zamanda EN standartına göre X2CrNiMo17-12-2 olarakta adlandırılmaktadır.

• 316 ve 316L kalite paslanmaz dünyada 304 kalite paslanmazla beraber en yaygın kullanılan paslanmaz çelik kalitelerindendir.

• Bu paslanmaz kalitesi öztenitik paslanmazlar sınıfına girer.

• Bu paslanmaz çelik kalitesindeki malzemelere iyi şekil verilebilir ve iyi kaynak yapılabilir.

• Bu kalitedeki paslanmazlar mıknatıs çekmez ve yüksek bir korozyon direncine sahiptir.

• 316L kalite paslanmaz çeliğin korozyon direnci, 304 ve 304L kalite paslanmaza göre daha iyidir.

DE tip ürünleri üreten firmalar talaşlı imalat ile kullandıkları metalin kodunu ürün açıklamalarında belirtirler. Çünkü tüketici paslanmazlık ve sertlik açısından en iyi çeliği tercih eder. Çok ciddi meblağlar ödeyerek aldığınız ürünün birkaç yıl içerisinde paslanmasını hiçbir tüketici istemez. 316L sınıf paslanmaz çeliği tercih etme sebebimiz de budur. Açıklamam yardımcı olmadıysa tam olarak öğrenmek istediğiniz hususu belirtin yardımcı olalım.

Siz malzeme hakkında bayağı bir bilgi vermişsiniz. Güvenlikli jilet dediğiniz bizim bildiğimiz tıraş aleti o zaman . Ben sadece onu merak ettim . Jilet değil... moda mod çeviri yanılttı beni .

Hayırlı olsun .

Tıraş aleti üretmek mekanik saat üretmek gibidir ! 15000 kıl ile aletin ve jiletin sınavıdır unutmayın ...

(22/06/2015, Saat: 04:41)protti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Siz malzeme hakkında bayağı bir bilgi vermişsiniz. Güvenlikli jilet dediğiniz bizim bildiğimiz tıraş aleti o zaman . Ben sadece onu merak ettim . Jilet değil... moda mod çeviri yanılttı beni .

Hayırlı olsun .

Tıraş aleti üretmek mekanik saat üretmek gibidir !  15000 kıl ile aletin ve jiletin sınavıdır unutmayın ...

Çok güzel özetlemişsiniz, biz de uzun sürecek bir sınava başladık, umarım başarılı oluruz, ilginize tekrar çok teşekkür eder iyi geceler dilerim.

(22/06/2015, Saat: 04:47)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzel özetlemişsiniz, biz de uzun sürecek bir sınava başladık, umarım başarılı oluruz, ilginize tekrar çok teşekkür eder iyi geceler dilerim.
Başarılı olmanızı dilerim ..

Cvp: YERLİ MALI PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - ozgun41 - 22/06/2015

Yolunuz açık olsun.merakla gelişmeleri bekliyoruz.resimleri ne zaman paylaşabilirsiniz?ve tahmini satış tarihiniz nedir?