Geleneksel Tıraş Forumları
ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI (/showthread.php?tid=6175)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - rocnel - 12/10/2015

(12/10/2015, Saat: 20:07)corpus36 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad buradaki 4 parçadan kastınız nedir?

Fotoğraftaki ürün parçalı tıraş bıçakları içerisindeki bir ürün, toplam 4 parçadan oluşuyor, yani üst kapak, orta plaka, sap ve stant. Aklınıza farklı tıraş makinelerini de içeren bir ürün olarak geldiyse, sanırım açıklamam yetersiz olmuş onu düzelteyim.

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - corpus36 - 12/10/2015

(12/10/2015, Saat: 20:10)rocnel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fotoğraftaki ürün parçalı tıraş bıçakları içerisindeki bir ürün, toplam 4 parçadan oluşuyor, yani üst kapak, orta plaka, sap ve stant. Aklınıza farklı tıraş makinelerini de içeren bir ürün olarak geldiyse, sanırım açıklamam yetersiz olmuş onu düzelteyim.
Estağfurullah o benim yanlış anlamamdır.Yani hem üzerinde mild yazan plaka hem de slant başlık olacak doğru mu anlamışım?

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - rocnel - 12/10/2015

Bu fotoğrafı paylaşmamın amacı el ile yapmış olduğumuz saten polisaj kalitesini görmenizdir. Fotoğraf makinesinin objektif kısmındaki yazının nasıl net okunduğunu görmenizi istedim. Üstelik ürünü selpak mendil ile silerek fotoğrafladım, mikro fiber bez ile silip fotoğraflama yapsaydım daha da net görecektiniz, elinizde cilalı herhangi bir masif çelik DE ya da kol saati dahi varsa kıyaslama yapmanızı, işçilik kalitemizi değerlendirmenizi isterim.

e9gt94.jpg

(12/10/2015, Saat: 20:13)corpus36 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Estağfurullah o benim yanlış anlamamdır.Yani hem üzerinde mild yazan plaka hem de slant başlık olacak doğru mu anlamışım?

Evet doğrudur, yani fotoğraftaki ürünlerin tamamıdır.

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - izbe - 12/10/2015

Murat Bey agirligi ne kadardir?

Yani 316 lik bir paslanmazin sap+orta plaka+ baslik toplam agirligi kac gramdir?

(12/10/2015, Saat: 20:32)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Murat Bey agirligi ne kadardir?

Yani 316 lik bir paslanmazin sap+orta plaka+ baslik toplam agirligi kac gramdir?

Arkadaşlar geçen de sordular, işyerimde bakıp söyleyeceğimi söylemiştim, yoğunluktan unuttum gerçekten çok özür dilerim, yarın ilk işim ağırlıklarını yazmak olacak. Şimdi buradan aklımdakini yazarsam yanlış olabilir, yarın bildireceğim hepsinin ayrı ayrı ağırlıklarını. Bu arada hafif bir ürün değil, tüm parçaları ayrı ayrı ATT den ağır, onu da belirtmek isterim. Ağır olması tabi göreceli bir kavram. Şuan sap için titanyum gr5 çubuk aldık, titanyum işleme takımları gelsin sapları titanyuma çevireceğiz, bu da ağırlıkta %40 azaltma yapacak. Tabi bu göreceli olacak ağır sevene ağır, hafif sevene fark almadan hafif(titanyum) vermeyi düşünüyoruz.

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - izbe - 12/10/2015

Ama bu durum balansta sikintiya yol acmaz mi? Agir bir kafa ve hafif bir sap!

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - erdall37 - 12/10/2015

Üstadım aletler satışa ne zaman çıkar arkadaşım ile ben mühle r41 alacağız bu başlığı gördükten sonra beklemeye karar verdik. Bir de teknik detaylardan fazla anlamıyorum. Babadan kalma gilette tıraş aleti var 50 yıllık falan hala işlevini yerine getiriyor.pas mekanizmada sıkıntı falan hiç yok. Ürettiğiniz ürünler bu kadar uzun süreli kullanıma uygun mu.?

(12/10/2015, Saat: 21:08)erdall37 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım aletler satışa ne zaman çıkar arkadaşım ile ben mühle r41 alacağız bu başlığı gördükten sonra beklemeye karar verdik. Bir de teknik detaylardan fazla anlamıyorum. Babadan kalma gilette tıraş aleti var 50 yıllık falan hala işlevini yerine getiriyor.pas mekanizmada sıkıntı falan hiç yok. Ürettiğiniz ürünler bu kadar uzun süreli kullanıma uygun mu.?

Merhabalar, daha önce çift taraflı jilet kullanmadıysanız öncelikli olarak mühle ve muadili olan ürünleri almanızı öneririm. Mühle sınıfı içerisinde(kaplama/döküm vb) hem kaliteli hem de ekonomik bir üründür. Paslanmaz çelik ürünleri doğrudan almanızı tavsiye etmem, çünkü bazı kullanıcılar bir anlık hevesle alıp sonra sırtlarını çevirebiliyorlar. İkinci olarak 316 gibi masif çelikten üretilmiş mükemmel cilalanmış bir ürünün bakımının yapılması halinde ömrünün bin yıl dahi olacağını düşünüyorum. Bakımdan kastım toprak altına gömmemek ya da asitli suya daldırmamaktır. Babanızdan kalma jilette mekanik sıkıntı yoksa bir silah tamir atölyesinde yeniden kaplamasını yaptırıp da kullanabilirsiniz. Bu kaplama astarı yüzünden pahalıya getirebilir ama nostaljik değerini korur. Şuan için almış olduğumuz siparişlerle teknik olarak ocak ayına kadar olan üretimimizi ipotek altına aldık. Ancak bu ayın sonunda gece çalışması yaparak kasımın ortası için 5 adet ürünü hazırlamayı düşünüyoruz.

(12/10/2015, Saat: 21:06)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ama bu durum balansta sikintiya yol acmaz mi? Agir bir kafa ve hafif bir sap!

Ağırlık mukayesesi için alüminyum sap ile denedik, ele ilk önce bir garip geliyor ama sonra oturuyor. Tamamen el alışkanlığı ile alakalı bir durum. İlk tıraşta kesinlikle balans sıkıntısı yaratacağı kesin, ancak tahminimizce 10 tıraştan sonra kesinlikle ele oturacaktır.