Geleneksel Tıraş Forumları
ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: ROCNEL P 20 PASLANMAZ ÇELİK TIRAŞ ALETİ - TÜRK MALI (/showthread.php?tid=6175)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - korgunv - 17/10/2015

Ürün ismi tescil edilmemişse çeşitli alternatif isim önerileri anket olarak oylanabilir. En çok oyu alan öneri sahibine 1 adet ürün hediye edilebilir.

ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - utunc - 17/10/2015

Bence de bu özgün alete özgün bir isim olmalı isim değişikliğini lütfen bir daha düşünün.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - rocnel - 18/10/2015

Bu marka için tescil başvurusu var, yerli isimle üretilmesi konusunda çok tavsiye var, hatta bunu inceleyen sanayi bakanlığı yetkilileri var onlar da aynı şeyi söylüyorlar(%100 yerli ürünleri çok iyi takip ediyorlar), birkaç marka ismi var ortada, ama ortak karar vermesi gereken bir çok kişi var, tek başına benim onayım yeterli değil, ben de yerli isim önermiştim. Bu arada rockwell isimli markayı telaffuzda biraz andırıyor. Ancak bizim rocnel ismini 2004 yılında kullandığımıza ilişkin güvenilir kayıtlar var. Rockwell yeni çıkan bir marka. Rockwell markasının sahipleri üniversiteden yeni mezun olmuş iki genç arkadaştır. Benim bireysel olarak bu iki kişiden biri olan Gareth ile mail irtibatım var. Ayrıca o markayı takip edenler için belirteyim, Gareth yeni bir metal enjeksiyon ürün üzerine yoğunlaştığını söyledi, yakında piyasaya çıkaracaklar, sınıfında çok kaliteli ürünleri ortaya koyacağına da eminim.

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - arandur - 12/11/2015

Hocam gelişme var mı? Bu işlerin mutfağında olan, çocukluktan itibaren imalatını yapan bir kişiye sizin ürünü gösterdim, bana maliyeti ve üretim teknikleriyle ilgili bilgileri verdi. Verdiği maliyete göre kar marjı yüksek görünse de 'para kazanamaz' diye de belirtti.

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - rocnel - 12/11/2015

Merhabalar, işlerimiz yolunda, 26 adet ürünü tamamlayarak doğrudan satışını/hibesini yaptık. Portekizli bir firma bizim ürünün biraz değişiğini markasız olarak üretmemizi istedi. 8 Adetlik(4+4) sipariş için çalışma başlattık. Bu siparişleri markasız olarak tamamlayacağız ve Portekiz'e göndereceğiz. Sonrasında birikmiş birkaç yerli sipariş var onları tamamlayacağız. Döküm konusunda ciddi ilerleme kayıt ettik.

Bir arkadaşınızın ürün fotosunu inceleyerek maliyet hesabı yaptığını ve düşük maliyete üretilebileceğini belirtmişsiniz. Biz de bir üreticiyiz(1974) tıraş makineleri işine hiç girmemiş hiç bilmiyor olsaydık. Birisi elinde tıraş makinesi fotoğrafı ile kapımıza gelip bunu kaça yaparsınız şeklinde bir soru sorsaydı net cevap vermek için aşağıdaki bilgilere kesinlikle ihtiyaç duyardık.

a) Ürünün 3 boyutlu katı modeli(step)
b) Ürünün hangi malzemeden imal edileceği,
c) Ürünün istenen yüzey kalitesi, markalama türü ve oranı
d) Sipariş miktarı ve ödeme şekli, kaparo
e) Katı modele bağlılık oranı,
f) Makine bağlama usulleri, aparatlandırma sayısı ve yöntemleri
g) Katı modele bağlı makine çalışma saatleri
h) Cnc Tel Erezyon makinesine ihtiyaç/saat/çift kesim ?
ı) Malın teslim süresi,
i) Saten polisaj/Mat polisaj
j) Temizlik türü
k) Varsa prototipi ya da muadil olabilecek marka ürünü
l) Ambalaj vs.....

Yukarıdaki bazı bilgileri toparlamak kısa sürse de bazı bilgileri tam olarak tahmin etmek aylar dahi sürebilir. Biz kendi ürünümüzün dahi maliyetlendirmesini 2 aydan uzun sürede yaptık. Sizin arkadaşınız bir fotoğrafa bakarak ürünün maliyetini çıkarmış hem de düşük maliyetli olduğunu belirtmiş. Ürünün maliyeti yüksek, kar marjı şu kadar demiyorum çünkü kar marjı yok, şuan sadece tanınmak için ilerisi için yatırım yapıyoruz. Ürünün satılıp satılmayacağı ise ayrı bir konu. Şuan web sitemizin devrede olmamasına rağmen ciddi bir sipariş aldık. İlerleyen zamanlarda gelişmeleri takip edebiliriz.

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - BigHillMe - 12/11/2015

sahiplerine kavuşan 26 ürüne özenmek gibi olmasın ama yine tekrar edelim Smile
ss ürüne fiyatı nedeniyle talip olamasamda
metal enjeksiyon ürüne ilk sıraya beni yazın
bir an önce denemek incelemek tanıtmak istiyorum Smile

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - rocnel - 12/11/2015

Tabiki Smile Dökümde fark yaratacağız umarım.

Bu arada yeni web sitemiz hazır. Düzenleme gerekebilir. http://www.rocnel.com

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - utunc - 12/11/2015

@BigHillme komşum @rocnel Murat beyden ilk sözü ben aldım Smile

Cvp: ROCNEL MARKA YERLİ MALI 316 KALİTE PASLANMAZ ÇELİK SAFETY RAZOR ÜRETİMİ - izbe - 12/11/2015

Ben de hibe listesinin ilk sırasını alıyorum. İtirazı olan varsa hibe@mağdurum_da_mağdurum.com adresine yazsın.