Geleneksel Tıraş Forumları
Semogue 1305 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Domuz Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Konu Başlığı: Semogue 1305 (/showthread.php?tid=619)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: semogue 1305 alasım var ama... - Lawdilemma - 01/12/2017

Hazır konusu varken inceden hortlatayım dedim.(affınıza sığınarak). Semogue 1305'i yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Elbette hem forum tavsiyeleri, hem de uygun bir fiyatının olması beni cezebetti ve İMPA'dan (dükkandan) aldım. Öncelikle belirtmeliyim ki daha evvel kullandığım fırçalara göre çok daha keyifli ve konforlu. Kıl dökmesi fazla yapmadı. İlk zamanlar yapmıştır ama o da fazla bir miktar değildir. İlk kullandığımda önce bir süre sıcak suyun içinde tuttum. Bir süre sonra suyun kırmızı bir renk halini aldığını fark ettim, sonradan böyle bir durumla da karşılaşmadım. Break in süreci için uğraştım denemez. Sadece arada arko ile boşa köpürttüm, şu an baktığımda fırçanın bir çok kılının ucunun çatallaştığını görebiliyorum. Bir de forumda gördüğüm kadarıyla bazı üstadlar fırçaların içindeki siyah kılları da ayıklıyorlarmış, ben bunu yapmadım. Genel olarak beni memnun eden tıraşlar oluyorum bu sebeple de elbette tavsiye edebilirim.
Saygılarımla...

RE: semogue 1305 alasım var ama... - habaz - 03/04/2018

Ben bu fırça ile bir türlü güzel köpük elde edemedim. Özellikle sert sabunlarda. Bu fırça ile köpük oluşturamadığım sabunlarda porsuk fırçalarım harikalar yaratıyor. Sorun bende mi fırçada mı çözemedim.

semogue 1305 alasım var ama... - berzax - 03/04/2018

Aynı sorunu ben de yaşıyorum komşum. Kıl kalitesi muhteşem ama şu güne dek 2 perdeyi çıkaracak köpük yapabilmiş degilim. Aynı sabunlar; çok daha sonra aldığım omega fircalarla harikalar yaratıyor. Sabun bitirmek için güzel oluyor fakat tıraş esnasında tekrar köpük yapmakla uğraşmak bezdirdi. Bir de sap kısmının boyasının atması ayrı can sıkıcı. Bu nedenler birleşince çok uzun zamandır elim gitmez oldu, köşede duruyor öylece.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

semogue 1305 alasım var ama... - Nani Kuş - 03/04/2018

Kullanmaktan ziyade vitrinlik süslük .

RE: semogue 1305 alasım var ama... - posicor - 03/04/2018

Semogue'ların break-in i epey uzun sürebiliyor, tüm kıllar çatallanıncaya kadar şans verin bence.

RE: semogue 1305 alasım var ama... - Gentleman - 03/04/2018

Benim SOC'ta da aynı sorun var.Fırçayı 4-5 ay elde köpürtüp kurumaya bıraktım, adam olunca tıraşlarda benimle olacaktı. Olmadı bir türlü abi. Merakımdan aldığım omega 10066 geldiği gün yaptığı köpükle beni şaşırttı. Omeganın biraz daha büyük modelini 10108'i aldım o da aynı şekilde güzelce köpüğe boğdu beni. Semoguelar süslü, güzel fırçalar fakat görevini yerine getirmek konusunda 20-25 liralık Omegalar daha tutarlı.

semogue 1305 alasım var ama... - berzax - 03/04/2018

Break-in kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü ben de aylarca tek fırça olarak kullandım. Uçları çok yumuşak porsuk kıvamında neredeyse. Tobs avokado ile bir tirasimi 5 kez köpük yapmak zorunda kalarak bitirmistim. Aylarca kullanmadım kremi, geçen ay bı omega ile deneyeyim dedim bugüne kadar ki en güzel köpüğü elde ettim.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: semogue 1305 alasım var ama... - dikdik_s - 03/04/2018

Domuzlar kullandıkca guzellesiyor, ama tam guzellesecegi zaman ahsap sapından veya boyasından dolayı sapında cıkacak sorun, o kadar emek verip break in yaptıgınız o guzelim dugumu, sap sorunu dolayısıyla kullanamamak veya sorun yasamak uzucu olur. 1305 yakısıklı ama, 610 veya 810 serisi akrilik sapıyla daha uzun omurlu bir tercih olur bence.

RE: semogue 1305 alasım var ama... - habaz - 03/04/2018

Benim ucuz Banat Perfect fırçam bile çok daha iyi köpük yapıyor. Geçen hafta Jaguar 236 aldım, o da bu fırçadan iyi çıkarsa Semogue 1305 kutusuna dönecek.

Cvp: semogue 1305 alasım var ama... - dikdik_s - 03/04/2018

@habaz
Arkadaslar kopuk yapma problemi varsa, belki kullandıysanız bir preshave in yagı veya yuzunuzdeki yag vs. bulasmıs olabilir. Beyaz sirkeli prilli su icinde bir sure tutup, sonra beyaz el sabunu ile elinizde kopurtup kurutun. Ertesi gun sabununuzla kullanıp fark varmı test edin.
Kopuk olmuyor dediginiz, fırcanız kopugu emiyor olmasın. Tıras oncesi fırcanızı 3-5 dakika ılık su icinde bekletin, dogal kıllar suyu ve kopugu emer, suda bekleterek suyu emip bizim kullanım esnasında kopugumuzu enmemesini saglıyoruz.

Cogunuz biliyorsunuz belki ama belki atlanıyordur diye tekrar hatırlatmak istedim.
Saygılar.