Geleneksel Tıraş Forumları
Semogue 1305 - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Domuz Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Konu Başlığı: Semogue 1305 (/showthread.php?tid=619)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

semogue 1305 alasım var ama... - anarche - 22/03/2013

(22/03/2013, Saat: 11:49)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle geçmiş olsun @anarche komşum.

Semogue ahşap saplı fırçalarda en çok muzdarip olunan konu bu. Yere düşmesi ile birlikte boyasının çıkması ya da çatlaması. Bunun yanında düğüm çevresindeki metal halkanın ve ahşabın çatladığına da webde gezinirken denk gelmiştim.

Olan oldu artık, şeffaf oje ile kapatmayı düşünüyorum o bölgeyi çünkü dokundukça boya atmaya devam ediyor.

semogue 1305 alasım var ama... - candova - 17/07/2013

Bir tane somogue bir tane de omega almak istiyorum. Tavsiylerinizi bekl,iyorum.
Daha çok yüzde köpürtme yapıyorum.
Bir tane omega 13522 ye sahibim.
Semogue 1305 almayı da düşünmekteyim Smile

semogue 1305 alasım var ama... - theunnamed - 17/07/2013

(17/07/2013, Saat: 22:27)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir tane somogue bir tane de omega almak istiyorum. Tavsiylerinizi bekl,iyorum.
Daha çok yüzde köpürtme yapıyorum.
Bir tane omega 13522 ye sahibim.
Semogue 1305 almayı da düşünmekteyim Smile

Bende 1305 alacağım, yanında birde vie long 13725 alacağım. Omegalar nasıl sempgue a gore acaba ?

semogue 1305 alasım var ama... - sertaç - 17/07/2013

Benim favori fırçalarımdan. Domuz kullanan herkese tavsiye ederim

semogue 1305 alasım var ama... - onur98 - 17/07/2013

Bana göre domuz fırça konusunda "Semogue" kıyasladığınız Omega'dan en az iki hatta üç gömlek üstte bir marka diyebilirim.

Ancak burada belirtmek gereken bir şey var. Her Semogue fırçanın kıl yapısı aynı değil. 1305 ve 830 da Premium tipi yumuşak uçlu iyi omurgalı bir kıl yapısı kullanılırken 2030B, 820 Best grade dediği boyanmamış bir kıl tipi kullanıyor. 620 gibi Extra grade dediği kıl tipine sahip olan fırçalar ise biraz daha batıcı özellik teşkil ediyor.

Yukarda saydığım tüm modellere sahip biri olarak tavsiyem şu şekilde:

Ben bugün kendime domuz fırça alacak olsam:

Ahşap saplı: ufak fırçalardan hoşlanıyorsanız - 1305 yok daha büyük olsun derseniz SOC

Plastik saplı: tercih ediyorsanız 830 modelini öneririm.
Metal saplı: 2030B de ufak, ağır saplı ama çok güzel pamuk gibi bir fırça

Kıl tipleri hakkında daha fazla bilgi için
http://shavenook.com/thread-semogue-boar-grades

Ben omeganın minik fırçası var kuruyken sopa gibi adam dövülür.
ama ben yüzümde hafif sert(posruga göre) bir fırça istiyorum.

bu da domuza tekabul ediyor diye düşünüyorum.

semogue 1305 alasım var ama... - onur98 - 17/07/2013

(17/07/2013, Saat: 23:07)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben omeganın minik fırçası var kuruyken sopa gibi adam dövülür.

@candova dostum eğer Pure/Black badger bir porsuk kullanıyorsanız yani yüzü çizen batıcı bir kıl tipi seviyorsanız 620 size uygun olacaktır.

Daha kaliteli bir porsukçu iseniz (best/finest/silvertip) premium veya best grade sınıfından sap tercihinize uygun birşeyler seçebilirsiniz.

(17/07/2013, Saat: 23:18)onur98 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/07/2013, Saat: 23:07)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben omeganın minik fırçası var kuruyken sopa gibi adam dövülür.

@candova dostum eğer Pure/Black badger bir porsuk kullanıyorsanız yani yüzü çizen batıcı bir kıl tipi seviyorsanız 620 size uygun olacaktır.

Daha kaliteli bir porsukçu iseniz (best/finest/silvertip) premium veya best grade sınıfından sap tercihinize uygun birşeyler seçebilirsiniz.

onur komşum, tavsiyelerin için teşekkür ediyorum.
1470,2000 ve SOC arasında ne gibi farklar bulunuyor.Bir fikrin var mıdır?
Değerleri yorumlarını öğrenmek isterim.
edit:verdiğin linki inceledim.
1305 veya SOC u inceliyorum ama aralarında neredeyse 2 kat fiyat farkı bulunuyor

semogue 1305 alasım var ama... - onur98 - 18/07/2013

@candova dostum; bu BMW 520 neden 2 tane BMW 320 alır gibi bir soru. Bunun yanında BMW 730 ise 2 tane 520 alıyor. O zaman 320 neyime yetmiyor da 520 alayım hatta 730 u ne yapayım gibi bir soru.

Elbette bu fırçalar arasında memnuniyet çizgisi 1305 de bile harika olacak. Bütçe konusunda sıkıntı çekiyorsan kısacası minimalist bir çizgideysen 1305 hem tasta hem tüzde köpürtme konusunda seni çok memnun edecektir. hatta 1470 alıp çok çok da memnun kalacağını umuyorum. Çünkü 2030B de aynı kıl yapısında. Ama 1305 okuduysan önceki mesajlarımda yazmıştım 2030B den çok daha hızlı köpük yapıyor tasta ve yüzdeki hissiyatı kısmen farklı.

Neden bu kadar fiyat farkı var peki? Buna başta kullanılan kılın tipi, sonrasında sapın ergonomisi, boyası cilası ve modelin popüler olması fiyata etki ediyor muhtemelen.

Yani BMW 730d BMW 520d den ne kadar iyi? yada BMW 520d BMW 320d den ? Bilemiyorum ama bir fark olduğu kesin. Atla deve mi? Fiyat farkına değer mi? Bu bence kişiye göre değişir.

Sap tipi, düğüm çapı ve bütçe üst limitini belirtirsen daha net bir cevap verebilirim diye düşünüyorum.

semogue 1305 alasım var ama... - candova - 18/07/2013

onur üstadım, şöyle anlatayım,
2 domuz fırçam var. Jaguar 117/11 ve Omega 13522
Jaguarın kılları çok kalın ve yüzümü tamamen örtüyor,yüklemesi uzun sürüyor.Sabahları çok uğraşamıyorum.
Omega ise her anlamda küçük ve sert.En fazla seyahat için kullanırım diye düşünüyorum.
Ben ahsap saplı 2sinin ortası bir fırça istiyorum.Kaliteli ve uzun ömürlü olsun.
Zaten 2 tane porsuk fırçam var.Alırsam yine porsuk alıcam ileride ama güzel,kaliteli bir domuzum da olsun istiyorum.Bütçe olarak kendimi kısıtlamadım ama uçmak da istemiyorum.Güzel,yoğun bir porsuk fırça da almak istiyorum çünkü.
Bu arada %90 yüzde köpürtüyorum,tasta uğrasmıyorum.Kısmen de hassas sayılabilecek bir yüzüm var

Çok da teknik konuabilecek terminolojiye sahip değilim, umarım anlatabilmisimdir.