Geleneksel Tıraş Forumları
Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Etkinlikler (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Konu Başlığı: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! (/showthread.php?tid=6378)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - m y r - 01/09/2015

çok güzel
tebrik ederim

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - onur98 - 01/09/2015

(01/09/2015, Saat: 17:23)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasıl şimdi bu? Tüm ay boyunca Specik ve SE mi kullanıyoruz?

Aslında buradaki amaç, aynı maçı yada filmi eş zamanlı izleyen insanlar gibi konuşacak ortak paydayı belirlemek ve fikir alışverişinde bulunmak. Ay boyunca kullanılan ürünler hakkında daha olgunlaşan yorumlar yapabilmek.

Bu başlığı forumda bahsi geçen "3017" başlığına benzetenler çıkacaktır.
"Ayın Teması" başlığını bana göre özel ve üstün kılan şey.

1 . Herkesin sabitlediği ürünler tema çerçevesinde  olması nedeniyle ortak memnuniyet ve şikayetlerin daha belirgin ortaya çıkması
2. Süre  dengeli yani ürünün performansını idrak edecek kadar uzun, bıktırmayacak kadar kısa.

Elbette, araya farklı ürünler katılarak yine tıraş  keyif işinden eziyet işine dönüşmemeli.
Keyif sizin keyfiniz nasıl isterseniz kapımız açık. Katılımınızı bekleriz Smile

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - adamentium - 01/09/2015

Bugün Speick sabunla tıraş olmuşum. Tevafuk...

De ile tıraş olmaya devam , Speick ' i bitirelim. 2-3 hafta felan daha gider zannedersem bende ki tasa bastığım stick...

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - OnLyTNT - 01/09/2015

Valla benim her türlü giderim var Big Grin. Speick çubuk-kase sabun, balm, kolonya; alet olarak Gem G-Bar, Gem MMOC, jiletli-çelik ustura şeklinde. Elimdeki SE bıçaktan memnun değilim. Tryablade den bir kaç bıçak mı istesem acaba.

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - impaticaret - 01/09/2015

Başlığı alkışlıyorum.
İnsanlığın faydası için zaman harcayanın işleri rast gitsin.

Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - Aleksey - 01/09/2015

(01/09/2015, Saat: 23:06)impaticaret Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başlığı alkışlıyorum.
İnsanlığın faydası için zaman harcayanın işleri rast gitsin.

Sizi de bekleriz Mustafa Bey. Smile

2f2fa9215c1dee420d0d66d06eafca2b.jpg

Bugun tiras olamadim ama deneme kopugu, yuzde kopurtmeden artanlar. Wilki cubugu animsatti bana, belki biraz daha iyisi.

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - m y r - 02/09/2015

Onur98 üstad meseleyi harika yorumlamış. Bunun üzerine bu iş devam ettirilmeli her ayın ayrı bir teması olmalı. Ben de katılmaya çalışacağım. Yeni alışveriş yapmalıyım.

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - korgunv - 02/09/2015

Temayla alakalı olarak bu (Speicktember) ve bunu izleyen aylarda Mustafa Bey'den tematik promosyonlar bekliyorum.

Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - onur98 - 02/09/2015

5aa686ed197daac2bc311589e96717c3.jpg

Welcome SEmptember!

Ilık bir duş sonrası Talya ile nemlendirdigim ıslak cildime Speick çubuk sabunu uyguladım. Sonra Vulfix Super Badger ile dolgun kremamsı yağlı bir köpük oluşturdum. Fırçanın keyifli olduğunu pek söyleyemem. Ancak ortaya çıkan köpük gerçekten beğenimi kazandı. (Speick sabun doğru oranda yüklenip yeterli miktarda su ile karıştırılmazsa hayal kırıklığı yarattığını belirteyim) Sonrasında GEM SE alet ve jilet ile 2 perde sıfır baskı + rötuşlar ile tıraşı tamamladım. SE alet gerçekten DE aletlerden farklı olarak kendine has yapısı ve keskin jileti ile agresif aletler grubuna giriyor. Kabasakalimda özellikle çene gibi yoğun bölgelerde hiç duraksamadan aktı geçti. Kapanışı da temaya uygun olarak başka bir speick ürünü olan aftershave ile yaptim. Çok hafif kokulu speick bitkisi kolonyası desem yanlış olmaz sanırım. Cildim bi satırları yazarken oldukça rahat.

Not: Speick ve SE ile ilgili fotoğraf ve yorumları Eylül ayı boyunca "günün tıraşı" yerine bu başlık altında paylaşmanızı rica ediyorum. Derli toplu güzel bir kaynak olması dileğiyle.

Bol köpüklü tıraşlar herkese.

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - Kerkenez - 02/09/2015

2ibnpe9.jpg

Tabac
Semogue 1305
Gem mmoc+ptfe(3)
Nivea sensitive balm

Iki gundur bir duz bir carpraz mmoc ile o kadar temiz tiras veriyordu ki bugun sadece 2 perde wtg yeterlii oldu. Tek perde arti rotus bile yetebilirdi ama rotus yerine bir perde daha yapayim dedim. Mmoc gercekten her kullanisimda ne kadar farkli oldugunu hatirlatiyor. Yarin contour2 ile devam etmeyi planliyorum