Geleneksel Tıraş Forumları
Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Etkinlikler (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Konu Başlığı: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! (/showthread.php?tid=6378)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - ckeskin - 08/09/2015

#SEptember ve #Speicktember tıraşına devam ediyorum. GEM PTFE Jiletten memnunum. Geçen hafta kullandığım GEM Blue Star jilet aşırı derecede korozyona uğruyor. Aşağıda 3 tıraş sonraki korozyonu göstermek için fotoğraflarını paylaşıyorum.

wwdvye.jpg

GEM Blue Star'da 3 tıraş sonunda oluşan korozyon:

105czf7.jpg
ehdc7t.jpg

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - UMUT_ - 08/09/2015

8 gündür bu kadar forumdaşımın ürünü kullanıyor olması bizler için büyük şans. SPEICK ın nemlendirme özelliği için biraz yorum alabilirmiyim. Çok kuru bir cildim var , önceki sayfalardaki yorumlara göre sanki gayet yeterli nemlendirme ve yatıştırma özelliklerine sahip. Sizce kullanabilirmiyim.

@UMUT_ komşum. Speick'in tıraş sonrası losyonu için soruyorsanız bana göre cevap evet ama çok aşırı kuruysa cildiniz Speick'in balmı da mevcut. Onu almanızı tavsiye ederim.

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - UMUT_ - 08/09/2015

cihan keskin komşum , kusura bakmayın daha açık yazmam gerekirdi.Ben traş sabunu , kremi ve balm ını kullanmak istiyorum.

O zaman sabun yerine kremi kullanmanızı tavsiye ederim. Kremi ve balmı aşırı kuru bir cildiniz yoksa size uygun gelecektir.

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - Aleksey - 08/09/2015

Kremini kullanmadım ama cilt bakımı için beni etkileyen bir sabun değil Speick şimdiye kadar. Hatta Wilkinson Stick ile kafa kafaya diyebilirim performans olarak. Özellikle cilt bakımı istiyorsanız yurt dışından Stirling, Mike's, B&M bakın. Yurtiçinden de TOBS Avocado, Musgo Real ve MWF öneririm.

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - Aleksey - 08/09/2015

e15e336a1ec96687ede4947b9706ad0f.jpg

Feather Pro ciddi ciddi çok keskin!

Winnie the Pooh'da ciddi ciddi çok şeker Big Grin

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - Straht - 08/09/2015

@Aleksey

Sıhhatler olsun komşum. Aynısından bende de var fakat taşındığımızdan beri ortalarda görmedim eğer bulabilirsem bir de ben tıraş edeyim winnie'yi Smile

Cvp: Eylül Teması - Speicktember ve SEptember! - Kerkenez - 09/09/2015

5kf0o1.jpg

Pre shave oil
arko sabun
Semogue1305
Everready 1912
Gem ptfe(1)
Aqua velva

Dunden sonra aleti ve jileti yenileyince muthis oldu. Yanilmiyorsam 1920-30 larda uretilen 1912 se lerden daha iyisinin su ana kadar nasil yapilamadigini dusunuyorum sabahtan beri