Geleneksel Tıraş Forumları
Kılları çıkış yönünün tersine kazımak hakkında ? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Konu Başlığı: Kılları çıkış yönünün tersine kazımak hakkında ? (/showthread.php?tid=6386)

Sayfalar: 1 2

Cvp: Kılları çıkış yönünün tersine kazımak hakkında ? - seiko - 08/09/2015

Takmayin kafaniza. Hepimizin bir kellik deneyimi vardir :-)
Benim doktor olan saclarin kalmasi icin SkinKap ve Freederm sampuanlarini oneriyor. Eskisi kadar dokulmuyor

Cvp: Kılları çıkış yönünün tersine kazımak hakkında ? - Yasakbölge - 11/09/2015

(08/09/2015, Saat: 12:40)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Takmayin kafaniza. Hepimizin bir kellik deneyimi vardir :-)
Benim doktor olan saclarin kalmasi icin SkinKap ve Freederm sampuanlarini oneriyor. Eskisi kadar dokulmuyor

araştırayım ben onları Wink

Cvp: Kılları çıkış yönünün tersine kazımak hakkında ? - arandur - 11/09/2015

(08/09/2015, Saat: 12:40)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Takmayin kafaniza. Hepimizin bir kellik deneyimi vardir :-)

Nerelerde satılıyor bunlar, pek kaynak bulamadım internette?

Cvp: Kılları çıkış yönünün tersine kazımak hakkında ? - Saltuk - 12/09/2015

Tersten almanin sakincalarindan bahsedilmiş . hocam ilaveten saclarinizi kazimak dokulmeyi engellemez bilginiz olsun. Androgenetik alopesi sac kokunde hucresel boyutta gerceklesen bir durumdur cildin disindaki saca yapacaginiz işlemlerden gercek bir sonuc alamazsiniz. Eger beslenemedigi ici dokuluyorsa bakim kurlerine bakmanizi oneririm. Saygilar

Cvp: Kılları çıkış yönünün tersine kazımak hakkında ? - seiko - 14/09/2015

(11/09/2015, Saat: 14:41)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nerelerde satılıyor bunlar, pek kaynak bulamadım internette?

Baku`de Smile

article_images.php?action=sendtype&type=9&id=24258

38498740.jpg

Cvp: Kılları çıkış yönünün tersine kazımak hakkında ? - Yasakbölge - 14/09/2015

(12/09/2015, Saat: 12:18)Saltuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tersten almanin sakincalarindan bahsedilmiş . hocam ilaveten saclarinizi kazimak dokulmeyi engellemez bilginiz olsun. Androgenetik alopesi sac kokunde hucresel boyutta gerceklesen bir durumdur cildin disindaki saca yapacaginiz işlemlerden gercek bir sonuc alamazsiniz. Eger beslenemedigi ici  dokuluyorsa bakim kurlerine bakmanizi oneririm. Saygilar

Hocam dökülmesini engellemek için değilde mesele şu, şimdi çok ince zayıf ve güçsüz saçlar var. Bunları sürekli kazıtmak aslında faydalı olur. Yoksa kazımak olmayan şeyi çıkarmaz ama var olanı bir nebze korur.
İkinci olarak ta saçlar uzun ve ince olduğu zaman sürekli taradığımızdan, sürekli düzeltmeye çabalamamızdan dolayı çabuk dökülürler.

Üçüncü olarak ise eğer bir tedavi uygulanıyorsa minox vs lokal olarak bu daha iyi emilmesini sağlar.
Dördüncü olarak ise saçları yani deriyi sürekli yıkamak zorunda kalmadığımız için şampuan ve sabunların zarar verici etkilerinden daha az etkilenmiş oluruz.