Geleneksel Tıraş Forumları
rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Diğer Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Konu Başlığı: rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası (/showthread.php?tid=6421)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - m y r - 18/09/2015

Merhabalar
Kısa bir süredir bazı rossmannlarda gördüğüm bir fırça var. Fırça arkasındaki türkçe etiket ürünün Porsuk olduğunu söylüyor. Ancak ben bu fırçanın sentetik olduğunu düşünüyorum.Ürünün üzerinde de zaten sentetik olduğu yazıyor. Sentetik tercih edenler için alternatif olabilir. Ürünü kullanıyorum. Ancak açıklama yapabilecek kadar bilgili değilim.  

jqnp81.jpg

Cvp: rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - ihtilaf - 18/09/2015

Güzel günlerde kullanın myr
Fırça sentetik
Peki neden sentetik fırça tercih ettiniz ?

Cvp: rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - m y r - 18/09/2015

(18/09/2015, Saat: 20:34)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel günlerde kullanın myr
Fırça sentetik
Peki neden sentetik fırça tercih ettiniz ?

Çok teşekkürler üstadım.
Niye aldım, Meraktan... Smile
Ülkemiz tıraş reyonları hep aynı, yeni bir şey görünce bütçe musait ise almak istiyorum

Cvp: rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - ckeskin - 19/09/2015

EJ ve Mühle'nin giriş seviyesi siyah sentetik kıldan yapılan fırçalarını anımsatıyor doğrusu. Güle güle kullanın komşum.

Cvp: rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - Chinaski - 19/09/2015

@cihankeskin komşumuzun dediği gibi Mühle/EJ black fibre düğümü andırıyor. Black fibre düğümler çok harika sentetik düğümlerdir bu arada, tevsiye ederim. Biraz kullandıktan sonra yorumlarınızı bekleriz komşum, güzel günlerde kullanın.

Cvp: rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - ihtilaf - 19/09/2015

Ahir zaman işte ! naylondan bile fırça yapmışlar.
Düğümün EJ,Muhle ve hjm fırçalarla aynı olma ihtimali var mı ?

Cvp: rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - ckeskin - 20/09/2015

Bence var @ihtilaf komşum ama ikisini de değerlendiren birisinden karşılaştırma lazım.

Cvp: rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - m y r - 20/09/2015

Ben şu an tatilde olduğum için hicbirsey diyemedim. Ama inşallah eve gidince detaylı fotoğraflar çekip köpük vs yapıp sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aslında fırçayı almamda en büyük etmen tatil meselesi idi. Şu sıralar sık sık seyahatlerim oluyor. Kuruması kolay. Temizliği kolay. Silvertip kullanan biri olarak diyebilirim ki yumuşak. Omurgası güçlü, yay gibi bir fırça. Köpük yutma yok. Az miktarda kremle yeterli miktar köpük yapabiliyor. 20 tl fiyati ile kimseyi pişman etmez. Ki ben boş yere para harcamayı kesinlikle sevmem ki ben bile pişman olmadım. Smile
bir not daha, ısana nın Porsuk fırçası köpek gibi kokuyorken bu hiç kokmuyor, ama kullandığım kremin kokusunu da çekmiyor.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - ckeskin - 20/09/2015

Porsuk fırçanın da domuz fırçanın da yeniyken kokması normal. Zamanla yok oluyor kötü koku.
Diğer yandam bendeki Plisson sentetik fırça kullanıldığı kremin veya sabunun kokusunu taşıyor. Kokunun bu fırçada uçup gitmesi malzemenin çok farklı olduğunu gösterir.

Cvp: rossmann isana man premium sentetik tıraş fırçası - Mehmet Kiraz - 20/09/2015

m y r komşum bundan iki gün önce Rossmann'dayken görmüştüm bu fırçayı giriş seviyesi porsuklardan zannedip almadım, ama kişisel görüşüm uçlarının diğer Isana Men Dachshaar (Porsuk) fırçaya göre daha uysal olduğudur. Alınası mı ? yoruma açıktır, ama denemek için alınabilir.