Geleneksel Tıraş Forumları
ozgun41 Losyonları - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: ozgun41 Losyonları (/showthread.php?tid=6640)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

ozgun41 Losyonları - dikdik_s - 12/11/2015

Arkadaslar merhaba,

48795241786_95cdc1ee5e_b.jpg

Ozgun41 arkadasımız satılıklar bölümünde konusunu paylaşmış ama bir kullanıcı olarak fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Arkadasımız bu urunleri kendi yapmıs. Kokuları muhtesem, cilde tıras sonrası bakımıda guzel. Ben sahsen 3 cesit aldım ozellikle sandal kokusuna bayıldım. her aksam surmeden uykuya yatamaz oldum. Hacı şakir olan da adı gibi tam bir hacısakir tam bir hamam kokusu. Ben tertemizim diye bagırıyor.

Arkadasımızı kutluyor, bu tarz girisimleri sonuna kadar destekliyorum. Yalnız sadece destek icin yazmıyorum gercekten urunlerden memnun kaldım. Sizlerede tavsiye ederim.

Saygılarımla

İlgili link
http://www.geltir.com/thread-6581.html

Cvp: ozgun41 Losyonları - ozgun41 - 12/11/2015

Beğenmenize cok sevindim Serdar bey.olumlu yorumlariniz icin de cok cok tesekkurler.

Cvp: ozgun41 Losyonları - theunnamed - 12/11/2015

Özgün Bey'in Hacı Şakir ve Sandalwood losyonlarından ben de denedim. Sandalwood'a bakış açımı değiştirdi Smile Forumda eski mesajlarıma bakabilirsiniz TOBS Sandalwood kullanmış biri olarak sandalwooddan soğumuştum, ıslak halı gibi kokuyor demiştim. Losyonun kokusunu ise gerçekten beğendim. Ama kafama takılan şu, bunlardan hangisi sandalwood, sevdiğim birşey mi sevmediğim birşey mi Big Grin Özetle sandalwood kokusunu beğendim, aynı şeyi Hacı Şakir için söyleyemeyeceğim, aslında bu losyondan değil hacı şakire karşı bakış açımdan kaynaklı. İlk etapta koku güzel ama 5 dakika sonra elimde hacı şakir kokusunu duymak içimden pek gelmedi Big Grin Kokunun kalıcılığı iyi seviyede en az 7-8 saat hissettim sandal kokusunu, akşam kullandığım için kalmış da olabilir, gündüz kullanıp dışarıda vakit geçirmedim işin doğrusu.

Nemlendirmesini de beğendim, gliserin miktarı güzel. Yapış yapış olmuyor. İdeal kıvamda.

Kendisini tebrik ediyorum, bizleri başka güzel kokularla tanıştıracağını umuyorum Big Grin

Cvp: ozgun41 Losyonları - ozgun41 - 12/11/2015

Ovgu dolu sozleriniz icin tesekkurler.
Koku dunyasi lebi derya cesitlilikte.birinin cok begendigi baska birinin burnunu tirmaliyabiliyor.mesela bircok insanin bayildigi bayrum kokusu benim icin cok zor bir kokuydu ama ayni sekilde grey flannel kokusu bende bagimlilik yaratacak sekilde bir koku keyfi yasatti.ama ben genelde bana yagmur yagmis orman kokusunu veya temizligi hatirlatacak kokulari seviyorum.haci sakir cocuklugumdaki tek temizlik urunu oldugu icin benim icin manevi hatira degeri de yuksek Wink

ozgun41 Losyonları - ayhanlilar - 14/11/2015

Özgün beyin losyonlarını bende kullanıyorum koku ve nemlendirme performanı çok iyi özelikle sedir kokulu losyonuna bayıldık herkesin mutlaka edinmesi ve denemesini tavsiye ederim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: ozgun41 Losyonları - ozgun41 - 15/11/2015

@ayhanlilar begendiginize sevindim. guzel yorumlariniz icin tesekkurler.siz de degisik kokulari seviyorsunuz yeni seyler buldukca sizinle paylasacagim Wink

Cvp: ozgun41 Losyonları - OnLyTNT - 21/11/2015

Ben de geçenlerde Ozgun41 losyonlarından vetiver ve sandal ağacı losyonlarını aldım. Sağolsun ufak bir şişede de Hacı Şakir olanından göndermiş.

Vetiveri bugünkü tıraşımdan sonra denedim. Koku olarak, oldukça yalın klasik vetiver kokusu. Kokuya alışık olmayanlar sevmeyebilir. Kokunun kalıcılığı gayet iyi. Losyon tıraş sonrası gayet başarılı, nemlendirmesi, yatırştırması gayet güzel. Bir Floid değil tabii ama f/p olarak bence Özgün Bey gayet güzel ürünler yapmış. Ben açıkçası memnun kaldım. Benim losyonların rengini biraz açık talep etmiştim, o yüzden benimkiler renk olarak açık renkli oldu. Asıl renkleri resimlerde biraz koyu gelmişti bana Smile. Sandal ağacı olanı de bir sonraki tıraşımda kullanmayı planlaıyorum kısmet olursa.

ozgun41 Losyonları - tipsol - 23/12/2015

Bende 3-4 gündür @chinaski den aldığım hacı şakir sample ını kullandım hastası oldum ve hemen özgün den siparişi geçtim sağolsun yanında numunelerde göndermiş. Hacı şakir spot on olmuş daha iyisi olamaz sanırım,beni çocukluğuma götürdü kokuyu alan herkes bu sabun kokusu sendenmi geliyor diye soruyor. Elimdeki sample az olduğu için şimdiye kadar sadece kıyafetlerime uygulamıştım yarından itibaren tıraş sonrası olarak kullanacağım performansı hakkında fikirlerimi buraya yazarım. Gerçi tıraş sonrası performası benim için çokda önemli değil ben sadece sabun gibi kokayım yeterli, bunuda fazlası ile yapıyor. Gömleğime sıktığım bir miktar ertesi gün yıkamaya verirken bile elimde buram buram kokuyordu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: ozgun41 Losyonları - ozgun41 - 23/12/2015

Guzel yorumlariniz icin tesekkurler @tipsol.
Keyifle kullanmaniz dilegiyle...

Cvp: ozgun41 Losyonları - Chinaski - 24/12/2015

Ben de Ozgün Bey'den Vetiver ve Elma+Tarçın karşımı losyon rica etmiştim, yanında da bir sürü denemelik losyon yollamış. Her gün birini deniyorum,

Vetiver: Doğal bir vetiver kokusu, şekerli tarzda değil smoky dedikleri tarzda bir vetiver kokusu. Puslu orman kokusunu hatırlatıyor bana, erkeksi bir koku. Favorim bu oldu ama ya sev ya terk et kokusu.
Elma+Tarçın: Kırmızı elma kokusuna eşlik eden tarçın notası. Biraz ıhlamur biraz şerbet gibi tatlı bir koku. Bunu özel olarak CRSW Fall sabuna uysun diye rica etmiştim. Epey güzel bir yorum olmuş.
Sedir: Sedir ağacı kokusu biraz ağır aromatik bir koku, bu tarz odunsu kokular sevenlere iyi gider.
Portakal+Sedir: Sedir kokusunu portakal ile yumuşatmış Özgün üstat. Hem narenciye hem odunsu bir koku. Ben beğendim.
Sandal: Sandal ağacı her markada farklı yorumlanıyor. Bir çok sandal kokusu çok hafif, ferah olur ama bazıları fazla baharatla kokuyu güçlendirmeye çalışır vs. Özgün üstadın Sandal kokusu ise Proraso/TOBS/EJ Sandal kokularına göre bir miktar daha odunsuluk barındırıyor, daha belirgin bir koku. Vulfix Sandal kremden ise daha hafif bir koku.

Losyonlardaki kokular sürdükten sonra tende açılıyor ve daha hoş oluyor, kokular çok kalıcı sabah tıraştan sonra sürüyorum akşam hala hissediliyor. Tam da Straht kaptanın verdiği AS ler bitmek üzereyken iyi denk geldi.