Geleneksel Tıraş Forumları
TV Tavsiyesi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: TV Tavsiyesi (/showthread.php?tid=6652)

Sayfalar: 1 2 3

TV Tavsiyesi - izbe - 17/11/2015

Değerli Arkadaşlarım.

Nasip olursa 1-2 ay içinde yeni bir tv almak istiyorum. Ağırlıklı olarak malum ortamlardan indirilen filmleri izlemek amaçlı olarak, görüntü kalitesinin ön planda olduğu büyük ekranlı tv tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Malum forum sitesine baktım ama tavsiye edilen tv ler ya tv firma elemanlarınca tavsiye ediliyor ya da çoluk çocuk tarafından.

Geltir in samimiyetine sonuna kadar güvendiğim için buradan sizlere sorayım istedim.

Not: Mevcutta Pana VT50 kullanıyorum. Görüntü kalitesi herşeyden önemli benim için. 3D ymiş, şuymuş buymuş hiç önemi yok.

Cvp: TV Tavsiyesi - ckeskin - 17/11/2015

Ben yıllardır Philips kullanıyorum ve çok memnunum. Ama sizin için önemli olan panel kalitesi ise ben Sony veya Sharp tavsiye ederim. İkisinin de panelleri harika. Ben daha iyisini görmedim.

Cvp: TV Tavsiyesi - ozgun41 - 17/11/2015

Ben daha canli parlak renkleri sevdigimden ve tv yi ps oynamak ve film izlemek icin kullandigimdan samsung tv leri tercih ediyorum.size de butcenize gore incelemenizi tavsiye ederim.teknosa gibi yerlerde yanyana ayni filmi actiklarinda en cok samsung cezbetmisti beni muadillerine gore.

Cvp: TV Tavsiyesi - izbe - 17/11/2015

Sharplara baktım @cihankeskin hocam. Maalesef Distribütör 2013 ün modellerini satmaya çalışıyor. Halbuki özellikle abd pazarında inanılmaz kaliteli modelleri var. Onları neden getirtmiyor bilmiyorum. Sony ye bakayım hocam.

(17/11/2015, Saat: 12:38)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben daha canli parlak renkleri sevdigimden ve tv yi ps oynamak ve film izlemek icin kullandigimdan samsung tv leri tercih ediyorum.size de butcenize gore incelemenizi tavsiye ederim.teknosa gibi yerlerde yanyana ayni filmi actiklarinda en cok samsung cezbetmisti beni muadillerine gore.

Teşekkür ederim @ozgun41 hocam. MEdiamarkt ta dediğiniz yaptım ama ne biliym renkler biraz çok renkli çok yapay gibiydi samsung ta. Ama dediğiniz gibi j7000 modeli fena değildi benim kısa listemde yer alıyor.

Cvp: TV Tavsiyesi - ozgun41 - 17/11/2015

Televizyon aldigim donemde sony nin gercek renkleri yansittigini o yuzden samsunga gore mat oldugunu samsungun ise cok canli ve parlak renkleri tercih ettigini soylemisti.tabiki tercih meselesi Wink ama ben 2 tane kullaniyorum biri 10 digeri 7 yasinda ikisininde hala masallahi var Wink

ASlında dediğiniz çok önemli 7-10 sene hiçbir sıkıntı yaşatmadan çalışması harika bir geri bildirim. LG lerin bu konuda çok kötü bir şöhrete sahip olduğunu söylüyorlar.

RE: Cvp: TV Tavsiyesi - albatross - 17/11/2015

(17/11/2015, Saat: 12:53)izbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ASlında dediğiniz çok önemli 7-10 sene hiçbir sıkıntı yaşatmadan çalışması harika bir geri bildirim. LG lerin bu konuda çok kötü bir şöhrete sahip olduğunu söylüyorlar.
Elektronik biraz şans isi. dediğiniz gibi lg lerde bazen ışık sızması gibi sorunlar olabiliyor, ben 3 yıl önce aldım çok şükürki sorunsuzdu şimdiye kadarda herhangi bir sıkıntı vermedi.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: TV Tavsiyesi - astertis - 17/11/2015

Hocam Sharp markasının söylenildiği gibi yurtdışı pazarında çok güzel modelleri var fakat yurtiçinde çoğu pqrti sorunlu çıkıyor.Ben ve bir arkadaşım 2 sene önce 55" olan yüksek özelliklere sahip bir model aldık fakat iade etmek zorunda kaldık.Toshiba kullanıyorum henüz bir problem yaşamadım,samsung kullanan arkadaşlarımda çok memnunlar.Ama gerçekten elektronik şans işi bazen herhangi bir markanın en pahalı modellerinde bile sorun yaşanabiliyor.Model olarak ise 3d kullanmayacaksanız,3d si olmayan bütçenizin yettiği en üst modeli almanızı tavsiye ederim,gerçekten çok kaliteli paneller oluyorlar...

Cvp: TV Tavsiyesi - kerimovic - 17/11/2015

Üstad bence kumanda konusu önemli, direk mouse gibi pointer özelliği olan bir kumanda olsun eğer dizi film vs stream etmeyi düşünüyorsan. Ofise iki adet Philips aldık tvler güzel ancak kumandalari ömür çalıyor, evdeki lg TV görüntü kalitesi olarak Philips kadar olmasa da kullanım kolaylığı çok daha iyi..

Sent from my iPhone using Tapatalk