Geleneksel Tıraş Forumları
Sabun veya Krem Ömrü Ne Kadar? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Sabun veya Krem Ömrü Ne Kadar? (/showthread.php?tid=673)

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Sabun veya Krem Ömrü ne kadar? - sellom - 15/04/2012

Merhabalar.
Elimde bir kac yıllık Arko tras sabunu var acılmamıs. Birde acılmıs. Ilk gunku gibiler. Ben uzun yıllar once baslamadıgım icin ıslak trasa 2-3 senelik degerlendirmede bulunabildim.
Bence 5 senede dursalar 10 senede, performanslarında bir dusus olmayacak gibiSmile
Sizce Arko veya diger markaların tras sabunlarının veya kremlerinin omru ne kadardır?
Ortalama bir sey desek ne olur? Veya marka adına konusursak Tabac, Proraso, Tobs veya Arko ne denebilir?
Yıllardır bu tarz sabun ve krem kullananların dikkatineSmile Gerci bu konu bazı baska baslıklar altında kısaca ele alınmıs ama bir baslık altında incelense guzel olabilir.
Bu sorunun cevabı belki degisik markalardan urun alıp stok yapanları hesaplı alısverise yonlendirecek.
Saygılarımla

Sabun veya Krem Ömrü ne kadar? - BigHillMe - 15/04/2012

son kullanma tarihlerini firmaların formüllerine göre belirlediklerini sanıyorum
kimi aynı gruptan bir ürüne 5 yıl derken
kimi 1 yıl diyor

bence bu dikkate alınmalı

Sabun veya Krem Ömrü ne kadar? - pars - 15/04/2012

1 kg fümen, 1kg arkon ve yarım kilo tabac ın varsa ve bunların dışında da bilumum çeşit sabun ve kremin varsa ömrünün uzun olması için hergün dua edersin.

Sabun veya Krem Ömrü ne kadar? - papazerigi - 15/04/2012

+1
ben üstüne 2kg füme alacağım. lavantalıdan...bende de tabac değilde WS filan var bolca...
(15/04/2012, Saat: 02:10)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 1 kg fümen, 1kg arkon ve yarım kilo tabac ın varsa ve bunların dışında da bilumum çeşit sabun ve kremin varsa ömrünün uzun olması için hergün dua edersin.

Sabun veya Krem Ömrü ne kadar? - iatros - 15/04/2012

Yeniyormu fümeler Smile

Omur boyu....
Simdi bu son kullanma tarihi dedikleri sey bu tarz sabun gibi urunlerde ne anlama geliyor bilmek lazım, mesela kullanmak zararlımı demek yoksa bazıları "best before" ise onuda dikkate almalı.
Ben bir omurleri oldugunu dusunmuyorum ozelliklede sabunların. Uzun zaman kullanmalı. Evde belki 20 yıllık el sabunları var. Hala temizliyolar ve kopuruyorlar.
Belki kremler biraz kuruyabilir ve bazı ozelliklerini yitirebilirler. Ama yinede is gorurler gibi. Ama tecrube eden varsa, ondan duymak daha saglıklı

cella yı yeme planlarım vardı aslında. Big Grin
çok güzel kokuyor ve çok iştah açıcı :p
(15/04/2012, Saat: 02:52)iatros Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeniyormu fümeler Smile

Bu sitede ıslak trasla ugrasanların damak tadı biraz farklı galibaBig Grin
Rahat bırakın sabunları kardesim....Wink
(15/04/2012, Saat: 10:25)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cella yı yeme planlarım vardı aslında. Big Grin
çok güzel kokuyor ve çok iştah açıcı :p
(15/04/2012, Saat: 02:52)iatros Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeniyormu fümeler Smile

süper kokuyor yahu..... acıbadem kurabiyesini de çok severim :p
(15/04/2012, Saat: 10:31)sellom Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu sitede ıslak trasla ugrasanların damak tadı biraz farklı galibaBig Grin
Rahat bırakın sabunları kardesim....Wink

Sabun veya Krem Ömrü ne kadar? - linguist - 15/04/2012

koku olarak arkoyu degismem. 6aydir acikta duruyor bitmek uzere ama biraz islatinca koku aynen geri geliyor. sonrasinda ise tabac. bir sonraki koku tercihim MWF her koklayista icim sefkat dolarak sicacik hissediyorum.:d