Geleneksel Tıraş Forumları
İlk Geleneksel Traş - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: İlk Geleneksel Traş (/showthread.php?tid=6775)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: İlk Geleneksel Traş - ustaci - 14/12/2015

(14/12/2015, Saat: 20:43)glukoz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makina mı değiştirmem mi gerekiyor Sad domuz kılı fırçayı hassasiyetten ötürü almak istemedim oysa çok daha ucuzdu, hemen karar vermek istemiyorum ama sanırım hatalı tercihler yaptım sadece okuduklarım ile hareket edip kendimce bir set oluşturmuştum.

Benzer sonuçları yaşadığım için tecrübelerimi yazmak istedim.. Bende forumda ki çoğu yazılanlara göre alışveriş yapmıştım ve hala da yapıyorum bazısında verim alamamıştım kimisinden de çok keyif alıyorum. Geleneksel tıraşta yol biraz zorlu ancak kendinize uygun ürünleri bulduktan sonrası da gerçekten keyifli. Ancak anladığım kadarıyla sakallar da bayağı problemli. Bu nokta da en azından şimdilik Smile @mancho üstada katılıyorum mach 3 ( hatta turbosu daha iyidir) ile devam sizin için daha iyi olacak gibi.. Ancak ne olursa olsun marketlerde satılan benim bir nevi zehir dediğim köpük jel gibi şeyleri de kullanmayın..

Cvp: İlk Geleneksel Traş - glukoz - 14/12/2015

Hepinizi yorumlar için teşekkür ederim, mach3 ve diğer standart malzemeler ile olurken hiç tahriş yaşamamışken (gerçi o onlarla olurken sık sakalım olmamasına rağmen sürekli yüzümde sakal kalıyordu, en azından yeni ürünlerle yanak kısmı pürüzsüz ve gerçekten güzel oldu ama boyun kısmı cidden kötü ) bu durumda bunu yaşamak üzdü çünkü çok hevesliydim Smile tekrar ilginiz için teşekkürler bir süre mach3 ile devam edip haftasonları farklı şekillerde mühleyi denemek daha mantıklı duruyor en azından genel yorumlardan bunu çıkardım.

Cvp: İlk Geleneksel Traş - seiko - 14/12/2015

1. Bastirmayin.
2. Boyunda sinekkaydi icin asla ugrasmayin. Ele geliyorsa gelsin, bosverin, yeter ki vizuel olarak gozukmesin.
3. Cildinizin alismasi lazim. 1-2 aydan 1 seneye kadar surebilir.
4. Ekipmanlarin da etkisi vardir, yavas yavas degiserek kendinize uygun en iyisi bulunacaktir muhakkak

Cvp: İlk Geleneksel Traş - ts9funk - 14/12/2015

(14/12/2015, Saat: 20:47)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mach3, kullanacağınız her DE makineden sorunsuz ve iyi tıraş verecektir. İşin keyfi sabun ve fırçada. Macera aramayın Smile

Gillette flexball da çok iyi,özellikle bıçak araları dar olduğu için daha mild mach3 e göre...ben çok beğendim..

RE: Cvp: İlk Geleneksel Traş - m y r - 14/12/2015

(14/12/2015, Saat: 23:39)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gillette flexball da çok iyi,özellikle bıçak araları dar olduğu için daha mild mach3 e göre...ben çok beğendim..
Madem öyle, ben de sensör excelden bahsedeyim Smile O da mach3 e göre biraz daha agresif olup, daha az tıkanma ile... Smile

Cvp: İlk Geleneksel Traş - mancho - 15/12/2015

And the winner is Wilkinson Hydro 5 Big Grin images?q=tbn:ANd9GcS1tqwG523Enfh-fjsmPx3...-gtJkgRJg5

İlk Geleneksel Traş - m y r - 15/12/2015

Ben uzun zamandır kartuş kullanırım. Ve kartuşların iyi bir ön hazırlıkla, tıraş fırçası alışkanlığı ile, eski tüp köpük zamanlarından çok farklı tıraş verdiğini düşünüyorum. Ayrıca impa sağolsun, birbirinden güzel ithal tıraş ürünleri var. Yani tıraş zevkini yaşamanın tek yolu yaprak jilet kullanmak değil. Fırça, ve ithal ürünler ile bu zevki yaşayın derim. Bazı durumlarda, benim cildim de öyledir, mild makine negatif bir etki yapıyor. Ayrıca siz tahriş var diyorsunuz, sonra çıkıp size ders vermeye çalışıyorlar, yok bastırma, yok açıyı iyi ayarla falan. Oysaki elinizdeki makinenin size yaramamış olma ihtimalini söylemiyorlar.

Sizin cildinize agresif makinanın iyi gelme ihtimali var. Ama bunu direkt siz kendiniz denemeyin. Mesela bir gün berabere gidin, sizi ustura ile tıraş etsin. Bakalım istediğiniz yakınlıkta olacak mı? Olursa eğer, demek ki agresif kafaları deneyebilirsiniz ama el alışkanlığı kazanmak, ve yakın tıraş almak çok daha zaman alacak elinizdeki makinaya göre. Varsın alsın, nasılsa bu bir hobi...

Ve son söz,
tek perdede gillette fusion süper yakın tıraş verir Smile

Saygılar

Cvp: İlk Geleneksel Traş - glukoz - 17/12/2015

Hepinize önerileriniz için teşekkür ederim, farklı denemeler üzerinde çalışmalarıma devam ediyorum Smile burayı okuyacak arkadaşların heveslerini kırmak istemem o yüzden fırçanın ve sabunun verdiği keyfin bam başka olduğunu buraya not düşeyim Smile tekrar ilginiz için sağolun...

RE: Cvp: İlk Geleneksel Traş - homongolos - 06/01/2018

Hayret ki ne hayret ilk yazıyı yazan kişiyle aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. Bugün ilk geleneksel tıraşımda Ej de89 ve bic chromium jilet kullandım. Önce yukarıdan aşağı, sonra yere paralel ve en son da aşağıdan yukarı doğru kestim. Tıraş öncesi hazırlıklarım da mükemmeldi. Fakat ömrümde ilk kez boynum tıraş yüzünden tahriş oldu. Gerçekten berbat bir his. Ancak çenem ve yanaklarım tamamen sinekkaydı oldu bu ikisi birbirini nötrlüyor Smile. Fazla bastırmaktan ve çenemin aşırı çıkık olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum umarım bir daha tahriş olmaz :l

RE: Cvp: İlk Geleneksel Traş - gökbörü - 06/01/2018

(06/01/2018, Saat: 01:20)homongolos Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hayret ki ne hayret ilk yazıyı yazan kişiyle aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. Bugün ilk geleneksel tıraşımda Ej de89 ve bic chromium jilet kullandım. Önce yukarıdan aşağı, sonra yere paralel ve en son da aşağıdan yukarı doğru kestim. Tıraş öncesi hazırlıklarım da mükemmeldi. Fakat ömrümde ilk kez boynum tıraş yüzünden tahriş oldu. Gerçekten berbat bir his. Ancak çenem ve yanaklarım tamamen sinekkaydı oldu bu ikisi birbirini nötrlüyor Smile. Fazla bastırmaktan ve çenemin aşırı çıkık olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum umarım bir daha tahriş olmaz :l

sayenizde bu eski başlığı okumuş oldum ve şaşırdım, kartuşlu tavsiyeleri dikkatimi çekti. acaba konu sahibi arkadaş aradan geçen onca zamandan sonra neler yaşadı, sorunları çözüldü mü, hangi yol ve yöntemlerle huzura erdi? 3 senedir yazmamış...