Geleneksel Tıraş Forumları
Astor Bic Stainless Jilet - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Astor Bic Stainless Jilet (/showthread.php?tid=6917)

Sayfalar: 1 2

Astor Bic Stainless Jilet - msakalli - 23/01/2016

Astor Bic Stainless jilet ile ilgili herhangi bir başlık göremeyince yeni konu açıp fikirlerimi yazmak istedim. Bu, tanışma başlığım hariç açtığım ilk konu olup, umarım foruma katkısı olur.

Astor, Fransız Bic markası tarafından Yunanistan'da üretiliyormuş. Yabancı bazı sitelerde "They are sister blades to the better known BIC Chrome Platinums" yani "daha iyi bilinen  BIC Chrome platinum 'ların (Sarı renk kutulu) kardeşleri" olarak tanıtılıyor. Fotoğrafta gördüğünüz gibi kırmızı rengin ağırlıklı olduğu karton kutular içerisinde yine her biri kırmızı renkli tek kağıda sarılı 5 adet jilet var. Ben 5'li paketini 2,5 TL.'na almıştım. Çokta uygun bir fiyat değil kanımca.

15o9sue.jpg

301mqrk.jpg

Sürekli değişik marka jiletleri alıp denemekten keyif alıyorum. Elbette favori markalarım var. Ancak, belki kendime daha uygununu bulurum diye 5'li, 10'lu paketler halinde değişik marka jiletleri alırım. Astor jileti de bu kapsamda kolleksiyonuma eklemiştim. Jiletleri EJ DE89, rimei ve TTO tıraş aletlerim ile denedim. Her şeyden önce jilet hususunun kişiden kişiye çok değişken bir unsur olduğunu bilerek ve kabul ederek yorumlarımı yazıyorum. Yani bundan sonraki satırlar kişiye özeldir ve sübjektiftir.

Sakallarım gür ve yoğun değil. Ancak bölgesel sert olan yerler var. Bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda görüyorum.

Astor ile olduğum tüm tıraşlar için olumluydu ifadesini kullanabilirim. Özellikle EJ DE89 tıraş aleti ile oldukça iyi sonuçlar verdi. Hem keskinliğinin hem de konforunun benim açımdan gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Rahat, temiz, yakın ve neredeyse pürüzsüz tıraşlar sağladı. Çoğu tıraşımda 0 ya da 0'a yakın yanma oldu. Sadece bir tıraşımda 1-2 noktasal kanama, bir tıraşımda da uzun süreli yanmalar oldu. Önce bunların jilet kaynaklı olabileceğinden şüphelendim. Acaba diğer bazı jilet markalarında da olduğu gibi aynı paketten farklı kalite jilet çıkması durumumu bu diye de kendime sordum. Ancak aynı jiletler ile tekrar tıraşlarımda hep güzel sonuçlar aldım. Dolayısı ile sorunun o günkü cilt durumundan ve belki de kullandığım diğer ekipmandan veya tıraş öncesi hazırlıktan kaynaklandığını anladım. Genelde jiletlerin kalitesi ve bana uyumuna göre 1, 2 veya 3 kez tıraş olurum. Astor'lar ile 3'er kez tıraş oldum. Herhangi bir yerden tıraş ürünleri sipariş verdiğinizde eğer orada Astor varsa sepetinize eklemenizi tavsiye ederim. Ben yine alır mıyım? Evet almak isterim, hatta bu gidişle favori jiletlerim arasına bile girebilir, ancak fiyatı itibariyle stoklanacak bir jilet olmaz benim açımdan.

Keyifli tıraşlar.

Cvp: Astor Bic Stainless Jilet - UMUT_ - 23/01/2016

Elinize sağlık sn @ms_1907 , gayet güzel bir bilgilendirme oldu.Başlık altını kirletmek istemiyorum ama DE89 mu yoksa RIMEI mi daha yakın traş vermekte.

Bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Cvp: Astor Bic Stainless Jilet - 1912 - 23/01/2016

benim en beğendiğim jiletlerden fakat fiyatı caydırıcı maalesef
fiyatı sarısı gibi olsa stok yapıp tek jilet yaparım

RE: Cvp: Astor Bic Stainless Jilet - msakalli - 23/01/2016

(23/01/2016, Saat: 17:58)UMUT_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elinize sağlık sn @ms_1907 , gayet güzel bir bilgilendirme oldu.Başlık altını kirletmek istemiyorum ama DE89 mu yoksa RIMEI mi daha yakın traş vermekte.

Bilgi için şimdiden teşekkür ederim.

Teşekkür ederim komşum. Rimei ile daha yakın diyebilirim ama genel performans olarak EJ DE89.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Astor Bic Stainless Jilet - btoprak - 24/01/2016

Teşekkür ederiz ms_1907 üstadım, kaleminize sağlık Smile.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Cvp: Astor Bic Stainless Jilet - msakalli - 25/01/2016

(24/01/2016, Saat: 03:59)btoprak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederiz ms_1907 üstadım,  kaleminize sağlık Smile.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Okuduğunuz için ben teşekkür ederim üstadım Smile

(23/01/2016, Saat: 18:07)1912 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: benim en beğendiğim jiletlerden fakat fiyatı caydırıcı maalesef
fiyatı sarısı gibi olsa stok yapıp tek jilet yaparım

Evet benim de en beğendiklerim listesine girdi. İşin gerçeği bunu hiç beklemiyordum. Bir de fiyatı uygun olsa...

Cvp: Astor Bic Stainless Jilet - koolandgang - 25/01/2016

Gaza getirdiniz beni de. Ne zamandır ara vermiştim denemelere, akşam Astor'la startı vereyim Smile

(25/01/2016, Saat: 13:57)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gaza getirdiniz beni de. Ne zamandır ara vermiştim denemelere, akşam Astor'la startı vereyim Smile

Deneyin komşum, güzel jilet. Beni çok şaşırttı. Umarım size de uyar Smile

Cvp: Astor Bic Stainless Jilet - koolandgang - 26/01/2016

Komşum az önce kullandım Astor'u. Keşke sizinle hemfikir olabilseydim ama uzun zaman sonra yüzümü kestim.
Öyle sıkıntılı bir yerde değil yani. Neyse keskinliği fena değil ama konforu olduğunu söyleyemeyeceğim. Ama yarın da DE89 ile deneyelim bakalım ona göre final yaparız. İlk intiba, hele de bu fiyat aralığında 50 kuruş daha fazla verip Polsilver'la devam edilebilir.