Geleneksel Tıraş Forumları
Spor Yapıyor musunuz? - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Dışı (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- Konu Başlığı: Spor Yapıyor musunuz? (/showthread.php?tid=7302)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Spor Yapıyor musunuz? - Niko - 26/04/2016

Merhaba arkadaşlar,

Düzenli olarak spor yapan komşularımız kimler acaba?

Önce ben başlayayım: 47 yaşındayım, kendimi bildim bileli spor salonlarının müdavimiyimdir Smile Hatta gençliğimde bir spor salonum dahi vardı. Sonraki yıllarda salonlara para vermekten bıktığım için bir kaç yıldır evimde mütevazi bir 20 m2 spor salonu yaptım. Haftada en az 4 kez ağırlık çalışıyorum. Diğer günlerde boks torbamda antrenman yapıyorum, kardiyo için iyi olduğunu düşünüyorum. Evim Aydos ormanına 200 metre uzaklıkta, arada ormana gidip koştuğum da oluyor.

Uzun yıllar aikido da yaptım ama maalesef şu aralar biraz boşladım antrenmanları.

Var mı aramızda düzenli spor yapan arkadaşlar?

Spor Yapıyor musunuz? - Nesko - 26/04/2016

27 yaşındayım 3 sene düzenli bodybuilding yaptın hedefimede ulaştım ama sıkıldım ağırlık kaldırmak hamallık gibi gelmeye başladı bende son 3 aydır kickbox yapıyorum gayet zevk alarak ve acayip terleyerek gayet iyi kondisyon yüklemesi oluyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cvp: Spor Yapıyor musunuz? - Aleksey - 26/04/2016

Haftada 5-6 gün kampüsteki salona gidip ağırlık çalışıyorum.
Bodybuilding gibi bir hedefim olmamakla beraber benim için hem meditasyon hem de vücudumun formda kalmasına yardımcı oluyor.
Alkolü falan çok azalttım bu vesile ile, bari yaptığımız spor bir işe yarasın diyerek. Bu da bir başka artısı oldu benim için.
Salona girmediğim diğer iki günde de masa tenisi basketbol veya squash ile mutlaka yine hareket ediyorum.
Önümüzdeki dönem Boksa başlama niyetim var, bu konuda ilgili bilgili arkadaşlarımız varsa görüşlerini tecrübelerini dinlemek isterim.

(26/04/2016, Saat: 15:05)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftada 5-6 gün kampüsteki salona gidip ağırlık çalışıyorum.
Bodybuilding gibi bir hedefim olmamakla beraber benim için hem meditasyon hem de vücudumun formda kalmasına yardımcı oluyor.
Alkolü falan çok azalttım bu vesile ile, bari yaptığımız spor bir işe yarasın diyerek. Bu da bir başka artısı oldu benim için.
Salona girmediğim diğer iki günde de masa tenisi basketbol veya squash ile mutlaka yine hareket ediyorum.
Önümüzdeki dönem Boksa başlama niyetim var, bu konuda ilgili bilgili arkadaşlarımız varsa görüşlerini tecrübelerini dinlemek isterim.

Boks yerine kick boks önerebilirim ama tabi ki tamamen siz hangisinden daha çok zevk alıyorsanız ona yönelin kickboksta boksta ki yumruk kombinasyonları, eskivler mevcut ve buna ek ayak kombinasyonları var ve ayak kombinasyonları inanılmaz kondisyon yüklüyor

Cvp: Spor Yapıyor musunuz? - Aleksey - 26/04/2016

(26/04/2016, Saat: 15:10)Nesko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Boks yerine kick boks önerebilirim ama tabi ki tamamen siz hangisinden daha çok zevk alıyorsanız ona yönelin kickboksta boksta ki yumruk kombinasyonları, eskivler mevcut ve buna ek ayak kombinasyonları var ve ayak kombinasyonları inanılmaz kondisyon yüklüyor

Tam olarak araştırmadım ancak Boks olarak düşünme sebebim tamamen filmlerden gelen kült boks antremanlarından geliyor.
Sikletime göre dediğiniz gibi kickbox daha uygun olabilir, araştırmayı düşünüyorum yaz döneminde.
Boy 1.87 Kilo 77.

Cvp: Spor Yapıyor musunuz? - neoromancer - 26/04/2016

(26/04/2016, Saat: 15:18)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam olarak araştırmadım ancak Boks olarak düşünme sebebim tamamen filmlerden gelen kült boks antremanlarından geliyor.
Sikletime göre dediğiniz gibi kickbox daha uygun olabilir, araştırmayı düşünüyorum yaz döneminde.
Boy 1.87 Kilo 77.
Komşum selamlar..2005 den beri arada 1-2 sene mola vermiş olsamda haftada 2-3 kez box antremanına giderim ..tavsiyelerden önce yaşınızı öğrenebilirmiyim?

(26/04/2016, Saat: 15:18)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam olarak araştırmadım ancak Boks olarak düşünme sebebim tamamen filmlerden gelen kült boks antremanlarından geliyor.
Boy 1.87 Kilo 77.

Boy, kilo oranınız ideal her sporun artıları mevcut ama en önemlisi yapılan spordan zevk almak eziyet çekmek değil o neden ile ön araştırma yaparak gerçekten yapmak istediğiniz ve zevk alacağınız bir spora yönelmeniz size sadece fiziken değil psikoloji olarakta çok şey katacaktır.

Cvp: Spor Yapıyor musunuz? - albayrak1616 - 26/04/2016

Düzenli olarak spor yaparım.Haftada en az 3 kez antremanım mutlaka vardır.Koşu,kondisyon vb. Bence spor bir hayat biçimi.Yurt dışında özellikle obezite ile mücadelede milyarlarca dolar harcanarak obezite ile mücadele için spora insanları yönlendiriyor. Tansiyon rahatsızlıkları,şeker,kalp ve kolesterol yakın zamanda çevremizdeki insanların hepsinde çıktı.Temelinde beslenme kadar hareketsiz yaşam olduğunu unutmamız gerekir. Yakın zamanda doktorlar reçetelerine spor yapın yazacaklar.İnsan hareketli bir varlıktır.Hareket etmezse vücut direnci düşer güçsüzleşir ve bağışıklık sistemi çöker.Günümüzde yürüyen merdivenler,asansör kullanımı televizyon değiştirirken bile yattığın yerden kumanda kullanarak değiştirilmesi,yakın mesafede araç kullanımı malesef bizi teknolojiye yenik düşmeye teşvik ediyor...

Cvp: Spor Yapıyor musunuz? - Serjames - 26/04/2016

6 sene civarında tenis oynadım zaten başka bir sporda benim gibi ağır bir tank misali olan hantal vücudumu daha az yoramazdı Big Grin
Fakat bir kaç ay önce gündelik işlerle fazla yoğun olmam ve hem bedenen hemde zihnen dinlenmek istememden dolayı oynamaya bir kaç ay ara verdim . Yazın tekrar başlayabilirim .

Saygılar ,

Cvp: Spor Yapıyor musunuz? - hamdib - 27/04/2016

Açık hava sporları seviyorum

Nexus 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi