Geleneksel Tıraş Forumları
Maestro Livi ile Ustura Tıraşı - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: BEYİN FIRTINASI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Forum: Tıraş Video (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Konu Başlığı: Maestro Livi ile Ustura Tıraşı (/showthread.php?tid=7546)

Maestro Livi ile Ustura Tıraşı - Chinaski - 14/07/2016

Mastro Livi'nin kendi ürettiği Grifetto ustura ile İtalyan bir berber tarafından tıraş edildiği bir videoya denk geldim dün akşam. Son zamanlarda çelik usturaya başlamak isteyen arkadaşlarla da konuşuyoruz, bu videoda güzel tüyolar var. Özellikle köpüğün kıvamına dikkat edin, epey sulu diye niteleyebileceğimiz bir kıvamı var. Usturada köpüğün kayganlık vermesi en önemli etken o yüzden köpüğü koyu yapıp sonra ustura kesmiyor, gitmiyor abi demeyin Smile Tutuş açılarını ve sakal yönlerine göre zor bölgeleri nasıl tıraş ettiğini de anlatıyor aynı anda. Umarım faydalı olur.

Cvp: Maestro Livi ile Ustura Tıraşı - OnLyTNT - 14/07/2016

Köpük konusunda katılıyorum, hem çelik hem jiletli usturada biraz sulu köpük ile daha rahat tıraş olunuyor.

Cvp: Maestro Livi ile Ustura Tıraşı - neoromancer - 14/07/2016

(14/07/2016, Saat: 09:35)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mastro Livi'nin kendi ürettiği Grifetto ustura ile İtalyan bir berber tarafından tıraş edildiği bir videoya denk geldim dün akşam. Son zamanlarda çelik usturaya başlamak isteyen arkadaşlarla da konuşuyoruz, bu videoda güzel tüyolar var. Özellikle köpüğün kıvamına dikkat edin, epey sulu diye niteleyebileceğimiz bir kıvamı var. Usturada köpüğün kayganlık vermesi en önemli etken o yüzden köpüğü koyu yapıp sonra ustura kesmiyor, gitmiyor abi demeyin Smile Tutuş açılarını ve sakal yönlerine göre zor bölgeleri nasıl tıraş ettiğini de anlatıyor aynı anda. Umarım faydalı olur.

Selamlar kardeşim..köpük olayı elbetteki önemli ama asıl işi keyifli hale getiren en önemli etken önhazırlık yani yumuşatma için duş yada yağ olayı çok farkettiriyor bence..birde çeliğin jiletliye göre daha güvenli olduğunu vurgulamak lazım..saygı ve sevgiyle

Cvp: Maestro Livi ile Ustura Tıraşı - msakalli - 15/07/2016

Çok keyifli bir video gerçekten, teşekkürler. Berberin her aşamada ne kadar nazik davrandığı ve aceleci olmadığı da dikkat çekici ki özellikle ustura tıraşında önemli bir husus bu. Bir de olaya başka bir açıdan yorum getirmek istiyorum: Filmlerde de sık sık görürüz, bu yabancılar suyu bizim gibi bolca harcamıyorlar. Adamın yüzünü yıkamadı bile, birkaç fıs fıs su, sonra havluya kurula tamam. Diş fırçaladıktan sonra bile bir bardak suyla ağızlarını çalkalıyorlar, akan su kullanmıyorlar.

Cvp: Maestro Livi ile Ustura Tıraşı - Niko - 18/07/2016

Büyük keyif alarak izledim. Teşekkürler @Chinaski üstat Smile

Cvp: Maestro Livi ile Ustura Tıraşı - Chinaski - 18/07/2016

Ben size teşekkür ederim arkadaşlar. Güzel noktalara deginmissiniz hepiniz. Amacına ulaştığı için mutlu oldum Smile

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Maestro Livi ile Ustura Tıraşı - rock83 - 18/07/2016

Ben de artık sabunu/kremi yüzümde köpürtünce daha sulu bırakıyorum.
Sonuç kesinlikle daha iyi.

Cvp: Maestro Livi ile Ustura Tıraşı - Mauser - 26/07/2016

Bu video jiletli usrutaya ilk başlama denemelerimde çok yardımcı olmuştu.Aklıma geldide azmı kesmiştim yüzümü,nereden nereye.