Geleneksel Tıraş Forumları
Mühle Rocca - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Mühle Rocca (/showthread.php?tid=7744)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

Cvp: Mühle Rocca - JohnLocke - 22/01/2020

Serdar Bey durum şöyle:

Tıraşları aynı olsa bile 3 kez üretim tekniği değişmişse ilk 3 teknikte sıkıntılar yaşanmış gibi algılıyoruz. Bu yüzden son çıkanın en problemsiz olacağını varsayıyoruz. Tıraşı aynı olabilir ama son kullanılan teknik en iyi sonuca ulaşmış olmalı ki bu değişime gittiler.

Cvp: Mühle Rocca - paspartu - 22/01/2020

Durup dururken ben de v4 nedir diye bakayım dedim valla.. Fakat incelemedeki 5. fotoğrafta soldaki CNC diye belirtilen alt tabaka daha ince veya eğimi daha farklı gibi duruyor. Bunun traş konforuna katkısı olur diye düşünüyorum.

RE: Cvp: Mühle Rocca - akaysakarya - 22/01/2020

(22/01/2020, Saat: 00:07)JohnLocke Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Serdar Bey durum şöyle:

Tıraşları aynı olsa bile 3 kez üretim tekniği değişmişse ilk 3 teknikte sıkıntılar yaşanmış gibi algılıyoruz. Bu yüzden son çıkanın en problemsiz olacağını varsayıyoruz. Tıraşı aynı olabilir ama son kullanılan teknik en iyi sonuca ulaşmış olmalı ki bu değişime gittiler.
Üstelik Mühle kurulduğundan bugüne her geçen gün yaptığı herşeyde sürekli kendini ve ürünlerini geliştirerek ilerlemiş bir şirket. Eğer bu kadar yenilikçi ve vizyon sahibi olmasalardı piyasada halen tutunamazlardı. Mühle ekibi birşeyleri değiştirmişse daha önceki geliştirmeler gibi yine sağlam birşeye imza atmışlardır. En kötü ihtinalle daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olacağından emin olabiliriz.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Mühle Rocca - Sheeplessness - 22/01/2020

Arkadaşın dediği gibi cnc bile başlı başına tercih sebebi. Burada rocnel cnc üretim yapıyor diye konularında yere göğe konulamıyordu. Bu arada bi parantez açayım rocnel fanıyım 3 tane rocnelim var. Tüm rocnelleri fırsat buldukça temin de edeceğim. Cnc'nin ne kadar uzun ömürlü ve üstün bi teknik olduğundan defalarca dem vuruluyordu. Mim teknolojisiyle üretilen aletlerin dayanıklı olmadığından bahsediliyordu. Ama şu anda mim ve cnc aletler birebir aynı deniyor. Çelik aletler tıraşta krom aletlere göre çok üstün bi performans sergilemiyor hatta beğenmeyeni daha çok. İnsanların bu kadar fazla para verip çelik alet almasının sebebi içi rahat rahat kullanmak. Dayanıklı olması. E roccalar lavaboya düşüp pimi kırılıyorsa neye yaradı? Belli ki mim olduğu için kırılıyor. Cnc üretimin pimi lavaboya düşmeyle kırılmaz. Elimdeki rocnelleri kırmaya çalışsam kıramam mesela. E hal böyleyken fiyatı da aynıyken adam cnc üretim almak istedi diye neden laf anlamamış oluyor ?

Cvp: Mühle Rocca - oguzkagan - 22/01/2020

Değerli komşularım,
Hem ortamı yumuşatmak hem de farkettiğim ve komik bulduğum bir tezatı sizlerle paylaşmak istiyorum (mühendis değilim ikmalciyim, cnc ye torna diyecek kadarda eski kafalıyım @dikdik_s Serdar Bey gibi benden 1-2 jenerasyon daha genç hi-tech mühendis arkadaşlar lütfen torna lafıma alınmasınlar; ama bildiğimiz torna işte Smile )

MIM dedik CNC dedik Serdar Bey ve diğer üstatlar sağolsunlar resimli, detaylı anlatımlar yaptılar, şahsen bilmediğim derinine inmediğim bir konuydu yeni bir şey öğrenmekten pekte hoşnut kaldım... v3 dedik v4 dedik, Lost komşum ve Bafralı komşum yeni çıkan olsun dediler... Her şey buraya kadar çok güzel, güzel de ;

Benim kafam karıştı MIM, CNC ye göre daha yeni bir teknolojik bir uygulama değil mi? E o zaman bu pek köklü ve değerli firma son versiyonunda CNC ye dönüyor ve biz aslında eski teknoloji olan yeni versiyonu dört gözle bekliyoruz, kafamda deli sorular Smile Smile
(latife ediyorum)

Ben bu yeni üretimlere biraz ara verip biraz jiletli aletlerin (Gillette, GEM, Schick vs )altın çağını yaşadığı ve King Camp amcanın müthiş patenti, üretim ve satış pazarlama teknikleriyle başlayan ve onun ışığında 1920-1970 aralığında devleşen furyaya biraz dalacağım- hatta emekliliğin ilk tatlı rehavet aylarının üşengeçliğini aşabilirsem - bir makale/çeviri/ansiklopedimsi anlatı konusu hazırlayacağım (tabi daha önce yapıldı ve forumumuzda yayınlandıysa lütfen beni uyarın mükerrer iş olmasın)

SSS

Cvp: Mühle Rocca - dikdik_s - 22/01/2020

@JohnLocke Teknik degisiktir, cnc seveni vardır onlar ayrı konular kardesim. Ben senin dedigini anlıyorum ve katılıyorum, ben arkadas hala inatla tırası farklıdır dusuncesinde onu sorguluyorum. Havayı anlatmaya calısmıyorum ki elimle gosteremeyim, fotolarla gosteriyorum, olctum diyorum, uretici firma almanyadan teyit ediyor aynı kafalar diyor, hala tırası farklı dusuncesi var millette.

@Sheeplessness ve diger arkadaslar.

Bakın arkadaslar bilmeden okumadan yorum yapıyorsunuz. Daha once versiyonlar arasındaki farkları ve bu farkların aslında neden oldugunu yazdım.
MIM teknolojisi yuzunden o vidalar kırılmadı. MIM ile yaparken ust kapagı tek parca yapınca altta uretim esnasında lekeleri yok edemediler. O yuzden vidayı sonradan ekleyelim dediler. Once ust plakanın altını izleri silmek icin fırca polisaj yaptılar, sonra vidayı ozel yapıskan ile taktılar. Bu yapısma vida sorun yaratınca V3 ile vidayı yine butunlesik yaptılar vs.
Vidanın cıkmasının MIM teknolojisinin kalitesiyle dayanıyla bir alakası yok veya CNC daha iyidir sonucuna bizleri goturecek bir olay da yok. Yazılanları okumuyorsunuz sanırsam. Burada MIM veya CNC karsılastırmasını da biz yapamayız kıt kanaat bilgimizle, Aersin veya Rocnel Murat gelir, tekniklerin dayanımları hakkında kitabı yazar giderler. V2,v3,v4 hepsi aynı kafa aynı tırası verir diyorum.

Sen CNC candır, kurbandır dersin, yenisi her zaman iyidir dersin en yenisini alırsın, sana destek veriyorum al diyorum.
Buna kimsenin tek laf dedigi veya diyecegi yok. Ama V3 ve V4 1e1 aynı kafalar diyorum, hala tırası farklıdır diyorsunuz. Ben MIM taraftarı savunucusu degilim, size bir bilgi veriyorum. Daha ne diyeyim, nasıl anlatayım.

Tek bilgiye dayalı soran arkadas @paspartu oldu tesekkur ediyorum. Hangi foto kardesim dedigin. Fotoda açı veya ısık farkından olabilir ama eline aldıgında 1e1 aynısı kardesim, kumpasla da olcersen aynı. Muhleye yazıp sorarsan da aynı. Biri CNC de yapılmıs, biri MIM tekniginle, ikisi de aynı, tıraslarıda aynı, ikiside celik.

Baska sekilde anlatamayacagım dostlar, siz nasıl inanıyorsanız. Lafı cevirip V4 almayın demisim gibi cevap yazıyorsunuz, yukarıda herhalde 4 kere yazdım, bu 5inci. Kafalar aynı, tıraşıda aynı. CNC mi hosuna gitti al. Hus agacı aldın MIM mi cıktı al mutlu ol. En ufak bir farkları yok tıras veya tasarım olarak.

Cvp: RE: Cvp: Mühle Rocca - mustbe - 22/01/2020

(22/01/2020, Saat: 00:11)akaysakarya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstelik Mühle kurulduğundan bugüne her geçen gün yaptığı herşeyde sürekli kendini ve ürünlerini geliştirerek ilerlemiş bir şirket. Eğer bu kadar yenilikçi ve vizyon sahibi olmasalardı piyasada halen tutunamazlardı. Mühle ekibi birşeyleri değiştirmişse daha önceki geliştirmeler gibi yine sağlam birşeye imza atmışlardır. En kötü ihtinalle daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olacağından emin olabiliriz.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu disi :
Geliştikleri doğru komşum ama bi tek R41 i yumuşattilar 2012 öncesi daha bi ustura kıvamındaymis Smile

Cvp: RE: Cvp: Mühle Rocca - dr_green - 22/01/2020

(22/01/2020, Saat: 00:56)mustbe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konu disi :
Geliştikleri doğru komşum ama bi tek R41 i yumuşattilar 2012 öncesi daha bi ustura kıvamındaymis  Smile

Bana henüz hiç Mühle ürünü nasip olmadı Smile

Cvp: Mühle Rocca - Nani Kuş - 22/01/2020

Makinanın GAP ölçüsü değişmeden , agırlığı değişmeden , boyu , çapı değişmeden , rengini değiştirmek , metaryalini değiştmek , üretim tektiniğini değiştimek . Makinanın Tıraş hissiyatında değişikliğe yol açmaz arkadaşlar .

Cvp: RE: Cvp: Mühle Rocca - mustbe - 22/01/2020

(22/01/2020, Saat: 00:58)dr_green Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana henüz hiç Mühle ürünü nasip olmadı Smile

Konu disi 2 : Smile
Kesinlikle alın işçiliği güzel ürünler