Geleneksel Tıraş Forumları
Tıraş Aleti Tavsiye - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ TEKNİKLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Forum: Acemiler İçin Tıraş Teknikleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Konu Başlığı: Tıraş Aleti Tavsiye (/showthread.php?tid=8028)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Tıraş Aleti Tavsiye - winterdrops - 11/01/2017

Merhaba arkadaşlar,

5 senedir Ming Shi TTO Double Edge Razor makina, Perma Sharp jilet ve arko traş sabunu kullanan, hassas ciltli (pullanma sorunu olan, kuru, orta sıklıkta sakal yoğunluğu) birisiyim. Genelde haftada bir traş oluyorum. Keyif için geleneksel tip makinalar kullanan birisiyim.

Forumda uzun bir araştırma yaptım, yakın ve orta tıraş yapan makineler ile ilgili genel bir bilgi sahibi oldum. EJ DE89 ve Mühle R89 modelleri hakkında teorik bilgilere okuyarak haiz olmaya çalıştım. Benim sizlerden ricam şu olacaktır. El melekesi iyi olan ve 5 yıllık tecrübesi olan birisi olarak başlangıç seviyesi herkesin tavsiye ettiği yukardaki makinalardan birisini mi edinmeliyim, yoksa tavsiye edeceğiniz başka bir makine mi edinmeliyim? Ayrıca hassas ciltli birisi olarak fiyatı göz önünde bulundurmadan (Çok absürd olmamak kaydıyla) hangi traş sabununu tavsiye edersiniz?

Teşekkürler. Saygılarımla.

Cvp: Traş makinası tavsiye - Zeman - 11/01/2017

Merhabalar;
5 sene ming shi ile tıraş olan birisine ustura öneririm. Birde kendini tanıtmasını.. Smile

Cvp: Traş makinası tavsiye - winterdrops - 11/01/2017

Merhabalar, ismim Selim, mühendisim, 33 yasındayım. Geleneksel olan her türlü alet edevata karşı ilgiliyim.

Cvp: Traş makinası tavsiye - Tahir - 11/01/2017

@wimnterdrops Selim komşum menun olduk hoşgeldiniz gerçi forumda eskisiniz..Ben makine olarak Merkur progress le başlamıştım tavsiye ederim.
hassas ciltler için Arko krem yada arko sabuna bir kaç damla gliserin @msakalli üstad önermişti sanırım denedim gayet başarılı sonuç aldım.

Cvp: Traş makinası tavsiye - Zeman - 11/01/2017

Hoş geldiniz,
El melekem iyi dediğiniz için ustura tavsiye ettim. ilk etapta jiletli ustura denemelerine başlayabilirsiniz. Sabun olarak MWF, haslinger schafmilch yada honig ilk aklıma gelenler.
Keyifli tıraşlar dilerim.

Ustura gözümü korkutuyor açıkçası, şimdilik traş makinesi almaya istekliyim. Ama tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Cvp: Traş makinası tavsiye - KAYHAN - 11/01/2017

Hocam merhaba,
Geleneksel merakınız varsa bence Gillette ayarlı ,TTO veya 3 parçalı olanları araştırın derim.

Cvp: Traş makinası tavsiye - marek - 11/01/2017

@winterdrops merhaba;
İmkanların dahilinde ise ayarlı bir gillette çok iyi sonuç verir diye düşünüyorum.Sakalı sık ve sert, cildi de hassas biri olarak tıraş sabunun markası yerine tıraş öncesi hazırlığını daha özenli yapmanı tavsiye edebilirim.Sıcak havlu gayet iyi sonuç veriyor mesela Rolleyes
hayırlı tıraşlar....

Finansal olarak sıkıntı yok dostlar, yalnız bu dediğiniz traş makineleri nereden temin edilebilir. Yurtiçi temin imkanı var mı?

Cvp: Traş makinası tavsiye - chevalier - 11/01/2017

gillette slim. ebay ya da forum satilik bolumu. Forumda satilik olmasi cok nadir, o yuzden ebay. 20-50 dolar araliginda bulunabilir.