Geleneksel Tıraş Forumları
Arko tiras kolonyalarinin kokulari - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: Arko tiras kolonyalarinin kokulari (/showthread.php?tid=8158)

Sayfalar: 1 2

Arko tiras kolonyalarinin kokulari - nikitherat - 23/02/2017

Arko tiras kolonyalarinin kokularinin meshur erkek parfumlerinden esinlendigi dogru mudur? Biraz arastirdim cool olan davidoff cool water andiriyor deniliyor.yabanci bir tiras sitesinde ki bir yorumda da gold power olaninin paco rabbane one million a benzedigi yazilmis.
Bende diger kokularinin hangi parfumlerden esinlendigini merak ettim.Ozellikle severek kullandigim black edition olani herhangi bir parfumden esinlenmis mi?

Cvp: Arko tiras kolonyalarinin kokulari - Serjames - 23/02/2017

Davidoff cool water'ı uzun zamanlar severek kullandım . Arko cool da kokusu nedeni ile en sevdiğim aftershave'lerden biridir ve envanterimde hep yer alır . Ama ben kokularını pek benzetemedim  Huh

Cvp: Arko tiras kolonyalarinin kokulari - nikitherat - 23/02/2017

Davidoff u hic koklamadim.Internette davidoff icin arko tiras kolonyasi iste diye yorumlar var Smile gold power ile one million nun siselerinin rengi ayni Smile niyeyse arkonun "bu parfum iyimis yapin bundan bir kolonya" dusuncesinde olabilecegini hissediyorum Smile

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cvp: Arko tiras kolonyalarinin kokulari - Serjames - 23/02/2017

(23/02/2017, Saat: 23:01)nikitherat Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Davidoff u hic koklamadim.Internette davidoff icin arko tiras kolonyasi iste diye yorumlar var Smile gold power ile one million nun siselerinin rengi ayni Smile niyeyse arkonun  "bu parfum iyimis yapin bundan bir kolonya" dusuncesinde olabilecegini hissediyorum Smile

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Neye niyet neye kısmet Big Grin
Yinede cool'u güzel yaptılar .

Cvp: Arko tiras kolonyalarinin kokulari - posicor - 24/02/2017

Davidoff da GIT'in yan sanayi versiyonu, yani 8 liraya GIT klonu bir koku alabiliyoruz teoride Big Grin

Arko tiras kolonyalarinin kokulari - ahraz - 24/02/2017

Base notalar bilindikten sonra yakın kokular elbette ki olabilir.Zara parfümeri bunun örneklerinden biri.Sentetik olması dışında,severek kullananlar mevcut.Piyasa parfümlerinin benzerleri artık her yerde maalesef.Forumuz üyesi @ozgun41 de istediğiniz koku da losyon üretebilir.Severek kullandığım ve hediye ettiğim çok ürünü mevcut.Böyle bir merakınız varsa kokucuk kokuları tanımak adına güzel bir site.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: Arko tiras kolonyalarinin kokulari - aliyuksel - 04/06/2017

Arko fresh, eski adıyla ice mint uzun yıllardır severek kullandığım bol mentollü bir aftershave idi. Ancak epeydir marketlerde göremeyince musteri hizmetlerine sordum.

Artık üretimi durmuş. Bundan sonra da üretilmeyecekmis.

RE: Arko tiras kolonyalarinin kokulari - dikdik_s - 04/06/2017

İlk tıras merakı zamanlarında, arkonun baya bir modelini denemistim. Ese dosta tıras zevkini asılamak icin hediye ede ede, elimde son gold u kalmıstı, sanırım en begendim o oldu.
Alkolu yuksek urunler oldugu icin, cildinizde yanma kuruma yapıyor ise, icine aktarlardan biraz gliserin alıp eklemenizi tavsiye ederim.
Saygılar

RE: Arko tiras kolonyalarinin kokulari - Niko - 08/06/2017

(04/06/2017, Saat: 13:58)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk tıras merakı zamanlarında, arkonun baya bir modelini denemistim. Ese dosta tıras zevkini asılamak icin hediye ede ede, elimde son gold u kalmıstı, sanırım en begendim o oldu.
Alkolu yuksek urunler oldugu icin, cildinizde yanma kuruma yapıyor ise, icine aktarlardan biraz gliserin alıp eklemenizi tavsiye ederim.
Saygılar

@dikdik_s üstat selam. Gliserin eklediğim Gold'u bazen ben de kullanıyorum ama yüzüme değil, ellerime. Kokusunu beğeniyorum. Beğendiğim kolonyaların da içine gliserin ekliyorum ama öyle ölçülü falan değil, kafama göre. Var mı tecrübeyle sabitlediğin bir oran kardeşim?

RE: Arko tiras kolonyalarinin kokulari - dikdik_s - 08/06/2017

hic yok baba. Arkolar gold da bitti gitti daha almam sanırım cok as var elimde. Bende senin gibi kafama gore koyuyordum.
Tecrubeyle sabitledigim konudan bagımsız, tek olay var; Pinaud Bay Rum (karanfilli) As ye ne kadar gliserin koyarsan koy, istersen kovayla bosalt, banamısın demiyor. Agzını istersen aylarca acık bırak, gene yakıyor gene yakıyor.