Geleneksel Tıraş Forumları
Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti (/showthread.php?tid=8179)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Cvp: Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - koftemofte - 04/04/2017

Benim alet dün geldi. ilk kesim hissiyatını yazmak istiyorum. Daha önce futur kullanmadım. ilk olarak çakma futurda başlamış oldum. Ben progress hastası bir adam olarak kesim deneyimini progressle karşılaştıracağım. makinenin kafası büyük. ancak sapı bu ağırlığı dengeleyecek ağırlığa sahip değil. Gerçek futurdeki durum bu mudur bilemedim. Tutuş olarak cilde daha yatık bir şekilde kesmek zorunda kaldım. progress jileti daha doğrudan hissedecek şekilde kesim gerçekleştiriyordu. Gerçekten mild bir alet, denerken kendimi kesmemek için küçük ayardan başlayarak devam ettim. Progresste ilk turu 3.5 ile atıp ikinci turda 2.5 ile geçerim. 1 günlük sakalı kesmesi için çakma futurda 3.5'a çıkmak zorunda kaldım. Yarın biraz daha yüksek ayarda deneyebilirim. satin finish çok hoş. pek bir kaplama sorunu da görmedim. Sakalı keserken çıtır çıtır ses çıkarıyor. Progressten alışkın olmadığım bir durum, beni biraz şaşırttı. jileti düzgün tutuyor. Takması çıkarması kolay. Mild olduğu için yeni başlayanlar için yakışıklı ve kullanışlı bir alet olacağını söyleyebilirim. bir hafta düzenli kullanım sonrasında daha net yorumlar yapabilirim.

Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - SumNauta - 13/04/2017

Ming Shi makine ile Feather, Bolzano Superinox ve Gillette Platinum jiletlerle tıraş olma fırsatım oldu. Cildine mild makineler uyan birisi olarak tıraş konforunu ve kalitesini sevdim ben bu makinenin. Hiç Futur kullanmadığım için bir karşılaştırma yapamayacağım ama severek kullanacağım bu makineyi diğer makinelerimle dönüşümlü olarak.

Sent from my iPad using Tapatalk

RE: Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - köse_ - 14/04/2017

herkesin aldığı satıcıdan bende almıştım bu ürünü ama benim sipariş verdiğim ürün maalesef gümrüğe takıldı ve yurt dışına geri gönderildi. Şansızlığa bak. Sad

RE: Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - kamil - 14/04/2017

(14/04/2017, Saat: 12:55)köse_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: herkesin aldığı satıcıdan bende almıştım bu ürünü ama benim sipariş verdiğim ürün maalesef gümrüğe takıldı ve yurt dışına geri gönderildi. Şansızlığa bak. Sad

Yanında kozmetik başka birşeyler mi vardı? Çünkü tek başına ne rakam olarak ne de cinsi itibariyle gümrüğe takılmaması gerekiyordu.

RE: Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - msakalli - 14/04/2017

Gerekçeleri neymiş, ben de merak ettim.

Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - köse_ - 14/04/2017

(14/04/2017, Saat: 13:02)kamil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanında kozmetik başka birşeyler mi vardı? Çünkü tek başına ne rakam olarak ne de cinsi itibariyle gümrüğe takılmaması gerekiyordu.

Hayır. Tek ürün. Kozmetiğin yasak olduğunu biliyorum. Ama satıcı hediye olarak kargo içine başka bişey koydumu onu bilmiyorum

Smile

RE: Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - kamil - 14/04/2017

Size muhtemelen tebligat gelmiştir. Gidin görüşün hocam, bilmediğimiz birşey var ise sayenizde bizde öğrenmiş oluruz.

RE: Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - blaster - 14/04/2017

(14/04/2017, Saat: 12:55)köse_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: herkesin aldığı satıcıdan bende almıştım bu ürünü ama benim sipariş verdiğim ürün maalesef gümrüğe takıldı ve yurt dışına geri gönderildi. Şansızlığa bak. Sad

Bende de aynı şekilde gözüküyor. Herhangi bir bildirim de olmadı.

Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - köse_ - 14/04/2017

(14/04/2017, Saat: 13:25)kamil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Size muhtemelen tebligat gelmiştir. Gidin görüşün hocam, bilmediğimiz birşey var ise sayenizde bizde öğrenmiş oluruz.

a6ca5deaa6553381ac8845f9819f6467.jpg

Tebligatta gelmedi. İstanbul PİMe girmiş ve geri gönderilmiş görüldüğü üzere. İnternetten bulduğum telefon numaralarını aradım ama açan bile yok. Bir bilgim olursa yine yazarım. Şimdi dispute açtım. Ücret iadesi istedim bakalım. Sonuç ne olacak?!!!

RE: Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti - finwe - 14/04/2017

Bende 7.yil indirimiyle birlikte "le-mt" saticisindan almistim, 13 gunde sorunsuz elime ulasti. Umarim en kisa zamanda sikintiniz cozulur.