Geleneksel Tıraş Forumları
Proraso Tıraş Kremi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Kremleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Konu Başlığı: Proraso Tıraş Kremi (/showthread.php?tid=821)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Proraso - totan35 - 21/05/2012

(21/05/2012, Saat: 23:10)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/05/2012, Saat: 23:03)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ebay'de negatif yorumu çakın o zaman, bu paketleme özürlü satıcıya.

selam ,14 dollar zaten kargo tutar ürün 5 dollar falandır,kargo takiplimiydi

takipsiz

ben universitedeki adresimi veriyorum genelde ancak evim universiteye yakın olunca aynı postacı kargocular ilgileniyor ve tanıyorlar. Haftada bazen 20den fazla kargo geldigi olur (alısveris degil tamamen işle ilgili) oyle olunca sagolsunlar sahip cıkıyorlar.
mesela işte bulamazsa postacı arkadas sağolsun eve getiriyor bir sonraki gun ki cok sahipleniyor hiç kapıya bırakıp gitmedi bu tip postaları

sansılıyım yani. Şimdiye kadar hiç postam kaybolmadı ancak kaybolanlara tanık oldum

Proraso - totan35 - 22/05/2012

(21/05/2012, Saat: 23:10)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/05/2012, Saat: 23:03)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ebay'de negatif yorumu çakın o zaman, bu paketleme özürlü satıcıya.

selam ,14 dollar çok pahalı sanki

baska yerde ne yazik ki o icin yoktu yada daha pahalıydı.

bu isin ucuzu yok. artık savunma mekanizmalarımızı sigaram yok alkol bin de bir gibi kurgulayıp alıyoruz Smile

Proraso - papazerigi - 22/05/2012

hocam meslek nedir sorması ayıp Smile
(21/05/2012, Saat: 23:15)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: takipsiz

ben universitedeki adresimi veriyorum genelde ancak evim universiteye yakın olunca aynı postacı kargocular ilgileniyor ve tanıyorlar. Haftada bazen 20den fazla kargo geldigi olur (alısveris degil tamamen işle ilgili) oyle olunca sagolsunlar sahip cıkıyorlar.
mesela işte bulamazsa postacı arkadas sağolsun eve getiriyor bir sonraki gun ki cok sahipleniyor hiç kapıya bırakıp gitmedi bu tip postaları

sansılıyım yani. Şimdiye kadar hiç postam kaybolmadı ancak kaybolanlara tanık oldum

Proraso - totan35 - 22/05/2012

(22/05/2012, Saat: 00:45)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam meslek nedir sorması ayıp Smile
(21/05/2012, Saat: 23:15)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: takipsiz

universite de calisiyorum akademisyenim

Proraso Sandalwood & Shea butter - eggman - 24/06/2012

(21/05/2012, Saat: 22:54)totan35 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kreme gelince sabunlarını tavsiye ederim. Nemlendirmesi, koruyuculugu ve kayganlıgı iyi ancak kokusu vs cok iyi ve kalıcı degil.

Bu acıdan Proraso nun kremlerinden ziyade sabunları daha iyi diyebilirim. Tüm krem ve sabunlarını kullanan biri olarak.

Hocam proraso'nun yeni formülasyonunun kremini denedinizmi yorum alsak Smile (Yine okaliptus ve mentollü olan)

Birde sabun vs krem farkını biraz anlatırmısınız.

BB'de Marco şöyle demiş ;

Consistency aside, the Proraso cream and the Proraso soap are excatly the same. This is not an opinion, but a statement that comes directly from the manufacturer (Ludovico Martelli company).

Proraso - totan35 - 25/06/2012

Eggman dostum,

2 yıldır surekli Proraso kullanıyorum eski formullu yeni formullu olanı da kullanma sansım oldu. Eskisi biraz daha geleneksel gibi geliyor kokusu daha bir berbervariydi suankiler daha baskın menthol ve okaliptus var gibi. ancak eskisi daha iyidir diyemiyorum.

Kremini sabununa gore daha cok tutmuyorum. Sabunu daha bereketli oluyor. ugrasırsanız cok guzel ve kıvamlı kopuk veriyor. Ancak elbette arkodan daha fazla ugrasmak lazım. Bugun sureyi tahmin icin baktım 1 dakika yukleme 2-3 dakika ayrı bir mug da kopuk yaptıgımda arkonun cok onunde ki soguk suyla yapılmıs bir kopukdu. eger yuklemeyi az yaparsanız ve kopurtmede su eklemezseniz ara ara iyi kopuk elde edemeyebilirsiniz.

içerik kremde ve sabunda aynı olabilir ancak su unutulmamalı kremde daha fazla su oranı var yani içindekiler aynı olsa bile sabundaki su oranı daha az oldugundan kreme gore daha fazla ve yogun içeriğe sahip oluyor. Ben bunu en az 3-4 tup ve 5-6 sabun kabıyla olan deneyime dayanarak soyluyorum ki Proraso alınacaksa sabun alınmalı. Krem alan kullanan arkadaslar sabunu alınca aradaki bariz farkı gorecekler.

bence en iyi tıraş urunleri proraso degil elbette. cok eksigi vs vardır ancak fiyatıyla performansı dusunulunce bu da italyan arko su ve mutlaka denenmeli.

yalnız after shave icin aynısı soyleyemeyecegim. Berbattır diyemiyorum ancak cok iyi degil. Alkol free formullunden sanırım. Dusuk oranda alkol oldugunda daha etkili oluyor balsamlar sanki bu tabiki benim gorusum.

Saygılar,

Proraso - eggman - 25/06/2012

Hocam çok faydalı oldu çok teşekkürler.

Herhalde sabun kremin su miktarı azaltılmış hali nitekim benim bir süredir bekleyen kremim cella gibi olmuştu bugün kullanmadan önce sanırım sabunu alsamda böyle birşey olacaktı.

Şu aldıklarımız gelsin bitsin sonrada sabunu alırız Smile

Baızı krem ve sabunlar tıraştan sonra yüzü açık hissettiriyor bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama sanki deri çok fazla maruz kalmış tıraşa gereğinden yakın kesmiş jilet.Örneğin en çokta Sir Irisch Moss'ta oluyor bu.

Kendi tanımlamamla tıraş sonrası , yüz sanki tıraş olmadan sakallar gitmiş hissi veren ürünler çok rahat oluyor benim için.Sanırım buda konfor demek oluyor.

Şu ana kadar Erasmic sabun, proraso ve taylor avocado bunu sağlayan ürünler oldu Big Grin

Tekrar teşekkürler yorumlar için.

Proraso - mancho - 25/06/2012

Proraso'nun Yeşil çay ve yulaflısı da güzel, hatta bence klasiğinden daha güzel.

31tYs-LZ0TL._SS500_.jpg

Proraso - papazerigi - 25/06/2012

açıkçası bir proraso hastası olarak yeni formülüne ben de şüpheyle yaklaşıyorum. henüz kullanmadım ama daha creamy olduğundan bahsedilmişti bir alışveriş sitesi yorumunda. Merak ettiğim acaba bu "new formula" "old school" u tamamen kaldıracak mı? yoksa beraber devam edecek mi üretimleri? bilgisi olan var mı?

Proraso - linguist - 25/06/2012

eskisi uretilmeyecek diye biliyorum.