Geleneksel Tıraş Forumları
Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade (/showthread.php?tid=83)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - ihtilaf - 19/07/2012

gümüş ve altın oksitlenmez derler oysa ikisinin oksiti de kendi cinsindendir
yani gümüş pas olmaz gümüşe yakın olur
feather nasıl bir cevher kullanıyor
herhalde oksitlenerek testereye dönen ağza dolgu yapacak bir kompozit değil

tam lordsparhawk a göre problem,lord bunun cevabını biliyordur

(19/07/2012, Saat: 01:06)ErolBöğrek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tam tersi olabilir, Fe - demir - oksitlendikçe özelliğini yitirmesi gerekir, kurulamak iyi fikir, ben hiç kurulamam, ki o yüzden aynı şartlarda oksitlenme hızı en saf olandan en karışık, en az saf olan bileşiğe - çeliğe göre olmalı.
Bende ilk rapira gidiyor, örnek olarak.

Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - papazerigi - 19/07/2012

mıktanısta asılı durduğu için jiletin suyu daha rahat süzülüyordur belki de..ondan geç oksiteniyordur...
mantıklı

Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - ihtilaf - 19/07/2012

mıknatıstan önce zaten kurutuyorum,bence feather in alaşımıyla alakalı
diğer jiletleride denedim sadece featherde bu olay oldu

(19/07/2012, Saat: 01:23)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mıktanısta asılı durduğu için jiletin suyu daha rahat süzülüyordur belki de..ondan geç oksiteniyordur...
mantıklı

Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - ilkerxxx - 19/07/2012

Benim featherlar 2-3 tıraşım da ilk tıraşa göre dahada keskinleşiyor. 4 tıraş da sıradan jiletler gibi oluyor. 5. tıraşıda istersem yapıyorum istemezsem çöpe atıyorum gidiyor. Bu arada sakalım sert sakaldır.

Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - martin - 25/08/2012

Evet sonunda çekinerek de olsa R89'umla ilk feather traşımı oldum, buradaki yorumlardan keskinliği beni çok ürkütmüştü. İlk traşta bir iki çizik falan olur diyordu arkadaşlar. Ben de cella sabunla gayet temkinli başladım tıraşa ama o da ne kaymak gibi pürüzsüz kanmasız ve tahrişsiz bir tıraş çıkardı. Hem de 3 perde oldum. Sinek kaydıya yakın kalitede. Tersten değil ama çapraz aldım. Gileette 7 oclock maviyle 4 traş olmuştum sanırım bununla 6 olunur. Arkadaşlar eğer jileti makinede tutarsanız ya da kurularsanız ömrü azalıyor. Mesela derbyilerin üzerinde asla kurulamayınız yazar. Çünkü ağzı bozuluyor. En iyisi makineden çıkarıp akan suda el değdirmeden durulayıp kağına koyup ertesi güne saklamak. tabi cildine göre değişir ama ben featherın bu keskinlikle en az 5 tıraş çıkaracağını tahmin ediyorum. Bugüne kadarki en konforlu tıraşımı yaşadım. Böyle giderse Feather fiyatına rağmen günlük jiletim olacak.

Sevgiler

Martin

Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - linguist - 25/08/2012

feather i usturaya takip 5 gun tiras olduktan sonra normal keskinlige gerileyip bana gore konforlu tiras vermeye basliyor. konfordan kastim kendimi kesecegim diye asiri dikkat sarfetmemek. genede celik usturanin yerini tutmaz.

Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - Lord Sparhawk - 25/08/2012

(25/08/2012, Saat: 13:19)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet sonunda çekinerek de olsa R89'umla ilk feather traşımı oldum, buradaki yorumlardan keskinliği beni çok ürkütmüştü. İlk traşta bir iki çizik falan olur diyordu arkadaşlar. Ben de cella sabunla gayet temkinli başladım tıraşa ama o da ne kaymak gibi pürüzsüz kanmasız ve tahrişsiz bir tıraş çıkardı. Hem de 3 perde oldum. Sinek kaydıya yakın kalitede. Tersten değil ama çapraz aldım. Gileette 7 oclock maviyle 4 traş olmuştum sanırım bununla 6 olunur. Arkadaşlar eğer jileti makinede tutarsanız ya da kurularsanız ömrü azalıyor. Mesela derbyilerin üzerinde asla kurulamayınız yazar. Çünkü ağzı bozuluyor. En iyisi makineden çıkarıp akan suda el değdirmeden durulayıp kağına koyup ertesi güne saklamak. tabi cildine göre değişir ama ben featherın bu keskinlikle en az 5 tıraş çıkaracağını tahmin ediyorum. Bugüne kadarki en konforlu tıraşımı yaşadım. Böyle giderse Feather fiyatına rağmen günlük jiletim olacak.

Sevgiler

Martin

Herkesin feather ile ilk yorumu hemen hemen böyledir. Gerçekten muazzam keskinlikte bir jilet ve çok temiz tıraş veriyor. Tek sorun ete dalmaya ve cildi tahrişe müsait olması ve çoğu sakalda 3 tıraştan fazlasını verememesi. İlk tıraşta biraz fazla keskin oluyor. Fazla kazımamak lazım. ikinci tıraşta tam kıvamına geliyor. 3 tekörelmeye başladığını gösteriyor ve konfor düşüyor. Ortalama sakallardaki kişiler için 4.tıraş riskli ve bol tahrişli olabiliyor. Hafif sakallılarda ise 10 tıraş gibi söylemler var, pics or it didnt happen diyorum. Smile

Martin komşu ej89 be r89 feather için en uygun makinalardan. Yumuşakbaşlı yapılarıyla feather' ı çok iyi dizginliyorlar. Emin ol ki slant, 34c, futur, fatip, ya da ustura gibi bir gereçle kullansaydın sap çıkamayacaktın. İlle dalacaktı ete. Smile maci 7oclocktaki devamlı konforu bunda ilk 2 tıraştan sonra bulamayacaksın malesef.

Lord üstat, söylediklerin çıkacak gibi bence de. Tabi belki sakaldan sakala traş saysı değişebilir dedğin gibi. Belki cok keskin olduğu için ağzı cabuk bozuluyor. Bu nedenle de 3 traştan falza çıkarmıyor olabilir.

Ben boyun bölgemdeki sakalları bir türlü alamıyordum. 3 perde bile olsam devamlı elime geliyordu. Ama ilk defa featherla bu bölgede düzgün bir traş gerçekleşti.

Cella sabunun katkısı da olabilir mi acaba? Oldukça uzun süre fırçaladım sıcak suyla.

Bir gün önce kendi yaptığım kakaolu ve lanolinli sabunla 7 oclock mavi ile traş olmuştum ve yoğurdumsu köpüğü gayet iyi netice vermişti. Ama feather i ilk denememde bilinen bir sabunla başlayayım dedim

Sevgiler saygılar

Martin

(25/08/2012, Saat: 13:58)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25/08/2012, Saat: 13:19)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet sonunda çekinerek de olsa R89'umla ilk feather traşımı oldum, buradaki yorumlardan keskinliği beni çok ürkütmüştü. İlk traşta bir iki çizik falan olur diyordu arkadaşlar. Ben de cella sabunla gayet temkinli başladım tıraşa ama o da ne kaymak gibi pürüzsüz kanmasız ve tahrişsiz bir tıraş çıkardı. Hem de 3 perde oldum. Sinek kaydıya yakın kalitede. Tersten değil ama çapraz aldım. Gileette 7 oclock maviyle 4 traş olmuştum sanırım bununla 6 olunur. Arkadaşlar eğer jileti makinede tutarsanız ya da kurularsanız ömrü azalıyor. Mesela derbyilerin üzerinde asla kurulamayınız yazar. Çünkü ağzı bozuluyor. En iyisi makineden çıkarıp akan suda el değdirmeden durulayıp kağına koyup ertesi güne saklamak. tabi cildine göre değişir ama ben featherın bu keskinlikle en az 5 tıraş çıkaracağını tahmin ediyorum. Bugüne kadarki en konforlu tıraşımı yaşadım. Böyle giderse Feather fiyatına rağmen günlük jiletim olacak.

Sevgiler

Martin

Herkesin feather ile ilk yorumu hemen hemen böyledir. Gerçekten muazzam keskinlikte bir jilet ve çok temiz tıraş veriyor. Tek sorun ete dalmaya ve cildi tahrişe müsait olması ve çoğu sakalda 3 tıraştan fazlasını verememesi. İlk tıraşta biraz fazla keskin oluyor. Fazla kazımamak lazım. ikinci tıraşta tam kıvamına geliyor. 3 tekörelmeye başladığını gösteriyor ve konfor düşüyor. Ortalama sakallardaki kişiler için 4.tıraş riskli ve bol tahrişli olabiliyor. Hafif sakallılarda ise 10 tıraş gibi söylemler var, pics or it didnt happen diyorum. Smile

Martin komşu ej89 be r89 feather için en uygun makinalardan. Yumuşakbaşlı yapılarıyla feather' ı çok iyi dizginliyorlar. Emin ol ki slant, 34c, futur, fatip, ya da ustura gibi bir gereçle kullansaydın sap çıkamayacaktın. İlle dalacaktı ete. Smile maci 7oclocktaki devamlı konforu bunda ilk 2 tıraştan sonra bulamayacaksın malesef.

Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - Lord Sparhawk - 25/08/2012

Evet çabuk körelmesi çok keskin olmasından dolayı. Ağzı ne kadar inceltirseniz o kadar keskin ancak dayanıksız olur. Basit fizik kuralları.

Cellanın da bir miktar katkısı olmuştur ama asıl maharet jilette. Ben feather'ı özel gün tıraşlarımda kullanıyorum. Günlük tıraş için biraz fazla lüks bir jilet.

Feather'a yakın sonuçlar verip o kadar çabuk körelmeyen, ve yüzünüzde daha yumuşakbaşlı davranan çok keskin bir jilet arıyorsanız gillette 7 oclock sarı alın.

Deneyeceğim cok sağolun acaba 7 clock sarı Türkiyede bulunuyor mu?

(25/08/2012, Saat: 19:24)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet çabuk körelmesi çok keskin olmasından dolayı. Ağzı ne kadar inceltirseniz o kadar keskin ancak dayanıksız olur. Basit fizik kuralları.

Cellanın da bir miktar katkısı olmuştur ama asıl maharet jilette. Ben feather'ı özel gün tıraşlarımda kullanıyorum. Günlük tıraş için biraz fazla lüks bir jilet.

Feather'a yakın sonuçlar verip o kadar çabuk körelmeyen, ve yüzünüzde daha yumuşakbaşlı davranan çok keskin bir jilet arıyorsanız gillette 7 oclock sarı alın.