Geleneksel Tıraş Forumları
Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade (/showthread.php?tid=83)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - monur72 - 28/05/2014

dr idiot feather jilet satıcısının sitesi

http://www.doubleedgeshavingplace.com/
alışveriş yapan var mı.
sanırım bu gerçek olan ama yine de sorayım dedim

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - emre-sti - 28/05/2014

Forumda arkadaşlar bu satıcıdan almış bende aldım memnunum

http://www.ebay.com/itm/281095123503?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

kargo dahil 100lüğü 28$ orada 100lüğü karho hariç 33$

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - martin - 01/06/2014

feather+wilko alet ile 4. tıraşımda 2 günlük sakalımı ATG de yaparak (tersten alarak) sinek kaydı oldum. Çok konforlu ve keskin hiç bir rahatsızlık yok. En yakın tıraşlardan birini oldum. 5. ve 6. tıraşları da rahat götürür. Feather pahalı ama 6 tıraş rahat götüren bir jilettir.

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - martin - 01/06/2014

Yaptığım hesaplamaya göre 6 tıraş çıkarsa da feather rapiradan tam 5 kat pahalı bir jilet ama rapira kesinlikle 5 kat kalitesiz değil. Ftaher nereden bakılırsa lüks bir jilet ama bir DE cin dolabında mutla 100 adet olmalı. 100 tanesi 30 dolar şu anda.

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - pars - 01/06/2014

martin hocam kalite hesabını parayla mukayese etmemek gerekir. En basitinden arko ile mukayese edersek bütün sabunlar aşırı pahalı olur.

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - Eucris - 01/06/2014

(01/06/2014, Saat: 19:46)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: martin hocam kalite hesabını parayla mukayese etmemek gerekir. En basitinden arko ile mukayese edersek bütün sabunlar aşırı pahalı olur.
Aah şu klasik sabununun yanında birde koku çeşitlemesine girse yabancıların yüzüne bakmayacağızda yapmıyorlar işte.

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - emre-sti - 02/06/2014

Bu bendeki feather hastalığı sahibi olduğum tek alet olan weishi kelebek tipi makinenin yumuşak tarzlı bir makine olmasından mı kaynaklanıyor ?

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - Eucris - 02/06/2014

(02/06/2014, Saat: 00:07)emre-sti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu bendeki feather hastalığı sahibim olduğum tek alet olan weishi kelebek tipi makinenin yumuşak tarzlı bir makine olmasından mı kaynaklanıyor ?
Çok mantıklıSmile

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - martin - 02/06/2014

Sabunlar için de aynı şey geçerli tabi ki,

jorris sabun 25 euro yani 75 lira ve arkonun 50 katı ama bu 50 kat kaliteli demek değil. Mesela benim sabunlarım da 15 lira ama bir kilo sabun üretiminde kullanılan malzemenin birim fiyatı ile 1 ton sabun üretiminde kullanılan malzemenin birm fiyatı aynı değildir.

kısaca kaliteye para vereceksek para hesabı yapmamalıyız görüşünüze katılıyorum

(01/06/2014, Saat: 19:46)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: martin hocam kalite hesabını parayla mukayese etmemek gerekir. En basitinden arko ile mukayese edersek bütün sabunlar aşırı pahalı olur.

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - perseepona - 15/06/2014

Aslında burada ve yabancı forumlarda yazanları görünce insan featherı denemekten korkuyor. Eğer bu başlığı okuyup da tereddüt eden arkadaşlar varsa kesinlikle denesinler. Ben featherı ilk ej 89'da kullandım. Fakat cildime hiç uymadı. Jilet hiç kesmiyor gibiydi ama öyle bahsedildiği gibi hiç tahriş yaşamadım tekniği kötü olan bir de'ci olarak. Bir süre vazgeçtim kendisinden.

Bugün ise bir süredir kullandığım r41'e taktım ki r41 ile feather kombinasyonunu bırakın birlikte düşünmeyi çoğu kişi birini bile kullanmaya cesaret edemiyor kesme ve tahriş korkusundan. Fakat bu ikili ile bugüne kadar yaşadığım en temiz ve en yakın traşı oldum. Hemen hemen her traşımda söz konusu olan hafif tahribatlar birden yok oldu. Aşırı hassas boyun bölgemde sürekli mikro kanama olurdu. Bu sefer hiç olmadı. Sıfır tahriş ile kötü bir tekniğe rağmen traşı kusursuz bitirdim. Eğer düşünenler varsa özellikle r41 ile denesinler. Eğer cildinize uyarsa o güne kadar yaşadığınız en mükemmel traşı elde edebiliyorsunuz bu ikiliden.

Toplamda 4-5 aylık geleneksel traşçıyım. Bu 4-5 aylık süreçte ara ara fusion'a da dönüşler yaptığım oldu. bahsettiklerimden tekniğimin derecesini az çok tahmin edebilirsiniz. Bu kadar az tecrübeye rağmen usturadan daha iyi traş veriyor bu ikili.

Sonunda şunu anladım, bu jilet ve makina uyumu ve tahriş ihtimali tamamen cilt yapısıyla alakalı. Cildinize uygun makine ve jileti bulabilirseniz, hiçbir şekilde jiletin keskinliğinden yahut makinenin agresifliğinden korkmanıza gerek yok. Tabii bastırmadan traş olmak şartıyla.