Geleneksel Tıraş Forumları
Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLER (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Forum: Çift Taraflı Yaprak Jiletler (Double Edge) (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Konu Başlığı: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade (/showthread.php?tid=83)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - Aedan - 15/06/2014

Son paragrafınız tüm olayı ozetlemis. Syg.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - flame2013 - 14/07/2014

Dün feather ile 3 perdelik bir tıraş oldum ve berbat geçti sakallarımı tersten alırken aşırı derecede tahriş yaşadım bundan daha öncede feather ile tıraş olmuştum açıkcası onlarda pek iyi geçmedi.Bu yüzden feather'a olan bakış açım tamamiyle "negatif".

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - ulkerhan - 15/07/2014

Feather jiletse diğerleri kör testere mi?

Yeni aldığım La Toja sabunuda denemek için Weishi TTO makine ile ilk defa bu jiletle tıraş oldum makine oldukça mild ama küçük kesikler ve tahriş kaçınılmaz oldu. Jilet aşırı keskin ve yüzüm hala yanıyor. Kesinlikle günlük bir jilet değil. Özel günlerde mild bir makine ile çift perde yavaş yavaş kullanılabilir. Bu arada La Toja kayganlığı ve nemlendirmesi ile Arko'dan sonra ballı kaymak gibi geldi Smile

Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - Aedan - 15/07/2014

Feather i gunluk kullaniyorum ancak makine as-d2. Oldukca mild bir makine oldugundan pek zorlamiyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - zaprican - 02/08/2014

Merhaba,
Bugün paraya kıydım Smile impa dan 1 kutu (5 adet jilet var) feather aldım.
Müthiş keskin bir jilet.30 yıldır jilet kullanırım böylesini ilk defa kullandım.
Not: impada 10 kutu ( 1 paket ) 100 TL [/u]

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - daronik - 05/08/2014

Ben Feather jiletleri Merkur 34c ve Wilkinson klasik tıraş makinesi ile kullanıyorum. Çok memnunum.

Ancak Merkur Future ile kullanınca ayarı 1 yapsam bile noktasal kanama yaşatabiliyor. Merkur Future malum en kör jilete bile hayat verdiği için Feather ile aşırı agresif olabiliyor.

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - Eucris - 08/08/2014

Arkadaşlar feather jilet ile elimde permasharp super eski üretim çift kağıtlı var,düşünen olursa takas etmek isterim saygılar.

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - ihtilaf - 08/08/2014

(08/08/2014, Saat: 23:07)Eucris Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar feather jilet ile elimde permasharp super eski üretim çift kağıtlı var,düşünen olursa takas etmek isterim saygılar.

Hocam bunun için ilan açmak daha şık olacak!

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - merg - 29/08/2014

Merhaba beyler

Feather'ın namı meşhur malum o yüzden elimdeki jiletleri kullanmaya korkuyordum.Bugün deneme amaçlı bir tıraş olmak istedim.Enteresandır acemiliğime rağmen çok rahat bir tıraş oldum,tahriş yaşamadım,şap kullanımında hiç yanma hissetmedim ve özellikle tıraş sonrası çok rahat ettim.Slim makine 3.ayarda denedim olmadı 4.ayarda denedim keskinliğini daha fazla hissettim sonra EJ DE89'a takınca çok rahat ettim.Deneyimli arkadaşlar fikir verebilir mi acaba platinyum kaplama olmasının bir avantajı var mı? (tahriş yapmaması ve tıraş sonrası hiç kaşıntı-yanma hissi vermemesi vs.)

EJ 89 ile hem çok rahat hem de yakın bir tıraş sağladığı için çok memnun kaldım.Fikirlerinize göre sipariş vermeyi düşünüyorum.

Cvp: Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade - seiko - 20/09/2014

Featherle 1-2 ay onceki ilk deneyimim harika oldu. Sinekkaydi ve az tahrisli tiras yasadim. Malesef gecen hafta ayni sonucu alamadim. Ilginc olani, jiletle 3. tiras 2 gunluk sakali kesmiyordu, cekiyordu. Normal bir durum mu?