Geleneksel Tıraş Forumları
open comb tavsiyesi istiyorum - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: JİLETLİ TIRAŞ ALETLERİ (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Parçalı Tıraş Aletleri (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Konu Başlığı: open comb tavsiyesi istiyorum (/showthread.php?tid=835)

Sayfalar: 1 2 3 4

open comb tavsiyesi istiyorum - ihtilaf - 18/05/2012

(18/05/2012, Saat: 14:01)uataman Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/05/2012, Saat: 23:49)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17/05/2012, Saat: 23:42)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben de dedim kendime bi slant alayım dedim ama elim yine EJ89 a ve EJ86ya gidiyor. Smile
bu 3. olacak bunu da alırsam eğer... Smile

üstadım,slant dedikleri kadar agresif değil. slant da merkurun kalite ve işçiliğinden başka agresiflik göremedimBig Grin
şehir efsaneleride cabasıTongue

Slant bir open comb kadar agresif olmasa da, mild bir makine olarak nitelenemez diye düşünüyorum. Tek perdede oldukça yakın tıraş veren, yüzü fazlaca yormayan bir makine olduğu için çevreme tavsiye ediyorum. Yine de feather ve kai gibi kesmeye ve tahrişe meraklı keskin jiletler ile kullanıldığında 89lardan daha fazla dikkat gerektirdiğini söylemeliyim. Papaz eriği; sende birkaç 89 var diye hatırlıyorum, bence slant almalısın.

selam , dediklerinize katılıyorum buna ilaveten sapın kısa oluşu ve tarak kısmının yüze yapışması tabiri caizse teni öpmesi çok güzel bunun yanında slant olmasının yani giyotin eğriliğinin bir farkını hissetmedim,tarak ; eğik kısmı gibi hertarafı eşit ve geniş olsa dikkat gerektirme çabasıda azalacak. jilet ve tarak yüze linear değecek,tabi bunun için daha da geniş ve esnek jilet gerekecekWink
saygılar

(18/05/2012, Saat: 14:21)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilaveten slant hassas cilde sahip olanlara da oneriliyor.
ama ben yine de celik ustura derim.
celige basladiktan sonra en ufak bir kizariklik yasamadim.
ultura adjustable kafaniza gore ayarliyorsunuz.

selam, bu cümleyi çok sevdim
''ultura adjustable kafaniza gore ayarliyorsunuz''

bakalım kısmet daha jiletli usturadan korkuyorumBig Grin

open comb tavsiyesi istiyorum - linguist - 18/05/2012

(18/05/2012, Saat: 14:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18/05/2012, Saat: 14:21)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilaveten slant hassas cilde sahip olanlara da oneriliyor.

jiletli usturanin cok farkli bir kulvar olduguna inanmaya basladim.
gecen birsey kesmek icin ucuna jileti taktim nedense icim urperdi.
"non-forgiving" tabirini simdi daha iyi anliyorum.

(18/05/2012, Saat: 15:23)linguist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(18/05/2012, Saat: 14:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

jiletli usturanin cok farkli bir kulvar olduguna inanmaya basladim.
gecen birsey kesmek icin ucuna jileti taktim nedense icim urperdi.
"non-forgiving" tabirini simdi daha iyi anliyorum.

jiletten korkmayan bir'' ustura kemal '' bir de '' kimmeryalı conan''

Big Grin:

open comb tavsiyesi istiyorum - Bestarrkin - 31/05/2012

İngiliz No. 77 ve New Deluxe. Tek geçerim ikisini. Gilette ikisi de veya Grand Shave King Razor. Acayip bir his veriyor tıraş olurken.

open comb tavsiyesi istiyorum - ohtararan - 31/05/2012

open comb ile jiletli ustura arasında pek fark görmüyorum ben. bu makinelere jilet takmak, jiletli usturaya takmaktan daha tehlikeli geliyor, kırmadığımız için olabilir bu tabii. tıraş olurken de çok farklı olacağını sanmam, open comb kullanan jiletli ustura kullanabilir gibi geliyor bana.

linguist hakkın var, çelik ustura o inceliğe ulaşamadığı için jiletli ustura daha ürpertici tıraş haricinde.

open comb tavsiyesi istiyorum - ihtilaf - 31/05/2012

(31/05/2012, Saat: 21:06)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: open comb ile jiletli ustura arasında pek fark görmüyorum ben. bu makinelere jilet takmak, jiletli usturaya takmaktan daha tehlikeli geliyor, kırmadığımız için olabilir bu tabii. tıraş olurken de çok farklı olacağını sanmam, open comb kullanan jiletli ustura kullanabilir gibi geliyor bana.

linguist hakkın var, çelik ustura o inceliğe ulaşamadığı için jiletli ustura daha ürpertici tıraş haricinde.

jilettli usturadan şimdilik korkuyorum, r89 ve slantta devamBig Grin

open comb tavsiyesi istiyorum - ohtararan - 31/05/2012

slant ta yumuşak bir makine idi değil mi okuduğum kadarı ile. ondan da epey memnun olan varmış.

(31/05/2012, Saat: 21:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/05/2012, Saat: 21:06)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: open comb ile jiletli ustura arasında pek fark görmüyorum ben. bu makinelere jilet takmak, jiletli usturaya takmaktan daha tehlikeli geliyor, kırmadığımız için olabilir bu tabii. tıraş olurken de çok farklı olacağını sanmam, open comb kullanan jiletli ustura kullanabilir gibi geliyor bana.

jilettli usturadan şimdilik korkuyorum, r89 ve slantta devamBig Grin

open comb tavsiyesi istiyorum - linguist - 01/06/2012

evet yumusak ve etkili bir alet.

open comb tavsiyesi istiyorum - onur98 - 01/06/2012

Open Comb Mühle R41 Grande bana göre jiletli usturadan bile agresif bir alet. Çünkü alet ağırlık olarak jiletli usturalara göre (bendeki sedef, ali bıyıklı hatta stainless steel handle Dovo Shavette göre kıyaslıyorum) açık ara önde.

Bence 37C Slantı ile Closed Comb gibi düşünmek lazım. Mühle r41 işin ehli olmayan ellerder yüzünüzü feci ısırır.