Geleneksel Tıraş Forumları
Geleneksel Traşa Başlama - Ürün seçimi Yardımı - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: FORUM (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Forum: Forum Tanışma (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Konu Başlığı: Geleneksel Traşa Başlama - Ürün seçimi Yardımı (/showthread.php?tid=8435)

Sayfalar: 1 2 3

RE: Geleneksel Traşa Başlama - Ürün seçimi Yardımı - onurcakmak - 11/06/2017

(11/06/2017, Saat: 18:01)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Foruma hoşgeldiniz.
Ben arkadaşların aksine alet seçiminde ucuz ürünler önermeyeceğim. Kaliteli ürünler ile aynı hissiyatı vermiyorlar.
zaten siz de ekonomik olduğu için değil kartuştan sorun yaşadığınız için geleneksel tıraşı denemek istiyorsunuz
aynı sorunlar sebebiyle geleneksel tıraşa başlamıştım
Alet olarak progress ile başlamayı öneririm.
sabun olarak cella,proraso
fırça seçimi eğer yumuşak bir porsuk için bütçe ayırmak istemiyorsanız semogue soc boar veya 830 alıp yumuşatıp kullanabilirsiniz

keyifli tıraşlar dilerim

Şahsen ben de katılıyorum bu yoruma. Biraz sabır ve öğrenme isteğiyle birkaç tıraştan sonra konuyu kavrar, sonraki 2-3 aylık süreçte de tekniğiniz oturur.

Sizin gibi bankacı bir arkadaşa EJ DE89, Thater 24mm fırça ve Saponificio Varesino'dan oluşan bir set yapıp aldırdım. Bir de şu videoları izle, meseleyi kavra dedim. Ondan sonra ne kendini kesti, ne de başka problemler yaşadı. Her defasında bana teşekkür etti. Daha 10. tıraşını olmadan iki perdede tıraşını bitirmeyi de kendi kendine öğrendi, daha doğrusu ben demeden kendisi keşfetti. Özetle çekinecek veya cesareti kıracak bir durum yok. Alın, öğrenin ve kullanın. Önce ucuz sonra iyisi vs. bence hiç vakit kaybetmeyin. Keşfettiğinizde geri dönmezsiniz emin olun.

EJ 89 (hatta mühle 89 twist), FS SI26-FH33 fırça (yukarıda linkini verdim) ve beğeneceğinizi düşündüğünüz bir sabun. Benim sizin için başlangıç tavsiyem bu olur. Beğenmezseniz kargo alcı bana gönderin, ben de ödediğiniz tutarı size iade edeyim Smile

RE: Geleneksel Traşa Başlama - Ürün seçimi Yardımı - Birole - 12/06/2017

+1

Hoşgeldiniz. Keyifli tıraşlar

RE: Geleneksel Traşa Başlama - Ürün seçimi Yardımı - Mert_ - 12/06/2017

Benim tavsiyem biraz agresif bir yaklaşım olucak.Deneme yanılmaları değişik ekipmanları deneme işini sonraya bırakın.Fırça olarak porsuk yerine Semogue SOC Boar ile başlayın.Bu fırça her zaman kullanıcağınız bir fırça olacaktır.Sabun olarak Saponificio Varesino alın.Kimse jiletten bahsetmemiş bence en önemli konu bu.İlk başta kaplamalı jiletler ile denemeye başlayın Vokshod,Polsilver,Gilette Platinum,Gilette Silver Blue gibi.Bu jiletlerin tıraşı EJ89 ile pürüzsüz,rahat ve istediğiniz sonucu veriyorsa başlangıç için iyi birşey.Yetmez diyorsanız, bence yetmiyecek benim fikrim hiç başka aletler denemeden Muhle R41 alın.Yanlız tek sorun yüzünüzde kıl dönmeleri varsa R41 muhtemelen bunları kanatacaktır.Eğer bu kıl dönmeleri kartuştan kaynaklı ise ve yok olduysa iyi birşey eğer devam ediyorsa değişik solüsyonlar var onları deneyin.Mild makinalar ile bastırarak debelenmek yerine agresif bir alet ile baskıyı ve açıyı öğrenmek daha iyi.Benim tavsiyelerim ATG olmadan 2 perdede istenilen sonuç için.Sonrasında istediğiniz sonucu aldıktan sonra başka sabunlar fırçalar jiletler denemek için önünüzde oldukça fazla seçenek var.

Bu arada amazon'dan kozmetik ürün almak riskli bir iş paket daha alıcıya ulaşmadan geri döndürülebilir.Bu bütün paket içeriği için geçerli.Yani sabunu ayırıp geri kalanını göndersinler diye birşey yok.Hiç biryerde bulunmayan bir ürün olmadıktan sonra yurtdışından kozmetik ürün alma denemeleriyle vakit ve para kaybetmeyin.

RE: Geleneksel Traşa Başlama - Ürün seçimi Yardımı - Kysis - 15/06/2017

(12/06/2017, Saat: 13:28)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim tavsiyem biraz agresif bir yaklaşım olucak.Deneme yanılmaları değişik ekipmanları deneme işini sonraya bırakın.Fırça olarak porsuk yerine Semogue SOC Boar ile başlayın.Bu fırça her zaman kullanıcağınız bir fırça olacaktır.Sabun olarak Saponificio Varesino alın.Kimse jiletten bahsetmemiş bence en önemli konu bu.İlk başta kaplamalı jiletler ile denemeye başlayın Vokshod,Polsilver,Gilette Platinum,Gilette Silver Blue gibi.Bu jiletlerin tıraşı EJ89 ile pürüzsüz,rahat ve istediğiniz sonucu veriyorsa başlangıç için iyi birşey.Yetmez diyorsanız, bence yetmiyecek benim fikrim hiç başka aletler denemeden Muhle R41 alın.Yanlız tek sorun yüzünüzde kıl dönmeleri varsa R41 muhtemelen bunları kanatacaktır.Eğer bu kıl dönmeleri kartuştan kaynaklı ise ve yok olduysa iyi birşey eğer devam ediyorsa değişik solüsyonlar var onları deneyin.Mild makinalar ile bastırarak debelenmek yerine agresif bir alet ile baskıyı ve açıyı öğrenmek daha iyi.Benim tavsiyelerim ATG olmadan 2 perdede istenilen sonuç için.Sonrasında istediğiniz sonucu aldıktan sonra başka sabunlar fırçalar jiletler denemek için önünüzde oldukça fazla seçenek var.

Bu arada amazon'dan kozmetik ürün almak riskli bir iş paket daha alıcıya ulaşmadan geri döndürülebilir.Bu bütün paket içeriği için geçerli.Yani sabunu ayırıp geri kalanını göndersinler diye birşey yok.Hiç biryerde bulunmayan bir ürün olmadıktan sonra yurtdışından kozmetik ürün alma denemeleriyle vakit ve para kaybetmeyin.

Mert bey merhaba, yüzümdeki kıllar kartuştan değil ne yazık ki. Bu yüzden ilk başta semogue 830 satın aldım. Alet olarak ise Baili'nin şimdi adını hatırlayamadığım bir modelini sipariş geçtim. Porsuk fırçayı tekniğimi biraz daha ilerlettiğim zaman alacağım nasipse.