Geleneksel Tıraş Forumları
Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sonrası (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Konu Başlığı: Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi (/showthread.php?tid=8469)

Sayfalar: 1 2 3 4

Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - feyyazk42 - 20/06/2017

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım.

28 yaşındayım. Yağlı bir cildim var. Zamanında sivilce sorunum vardı ancak roaccutane tedavisi sonrası sorunum kalmadı. Fakat genetik nedenler olsun, stres olsun saç dökülmesi oldu. Saçımı sıfıra vuruyorum başka bir deyişle kafayı kazıtıyorum. Smile

Balsam kullanıyordum ama araştırdım ki yağlı ciltler için önerilmiyor. Yüz için ayrı, kafa için ayrı traş sonrası ürün mü kullanmalıyım? Yağlı ciltler için ne önerirsiniz?

RE: Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - aliyuksel - 21/06/2017

Merhaba arkadaşım

Benim de yağlı bir cildim var. Misal limon kolonyası kurutur derler ama bana iyi geliyor. Ancak tıraşın verdiği hasarı önlemek için krem de bence şart. O yüzden tıraşlarımı dustan 1 saat kadar önce oluyorum. Sonra duş alıyorum.  Tıraş, ardından kolonya, krem kullanıyorum. Epey yağlı yapıyor ama duştan sonra cilt normale dönüyor. Ama yumuşaklıgı kalıyor. Krem cildi toparlıyor. Bence önemli.

RE: Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - FurkanY - 21/06/2017

Komşum cildiniz yağlı ise özellikle tıraş sonrası nemlendiriciliği yüksek olan, kuru ciltli kişilerin severek kullandığı ürünlerden kaçınmalısınız. Siz klasik Arko sabun, Edwin-Jagger serisi sabunlar gibi cildi kurutma eğiliminde olan sabunlar kullanırsanız daha faydalı olacaktır.
Çeşit çeşit balsam, losyon var piyasada tabii deneme yanılma ile en doğru sonuca ulaşırsınız çünkü herkesin cildinin kendi karakteristikleri mevcut her kuru ciltliye aynı öneri iyi gelmediği gibi her yağlı ciltliye de aynı öneri iyi gelmiyor. Bence cildiniz yağlı ise balsam yerine alkollü losyon kullanmanız daha yerinde olur, kokusuna göre seçersiniz keyfinize göre. Benim cildim aşırı kuru bir cilt kolay kolay her ürünü kullanamıyorum çok eziyet çekiyorum kuruyor yara oluyor. Buna sebep olan iki marka arko ve gilette losyonlar mesela. Size bunlar iyi gelir belki de kurutur cildinizi yağlı hissi gider belki biraz.
Balsam olarak da yine yağ oranı düşük çok nemlendirmeyen alkollü balsamlar diğer daha yağlı ve nemlendirici içeriği fazla olan balsamlardan faydalı olacaktır. Burada da nivea ve lea balsamlar çok yağlı değiller önerebilirim.
Kafa için ise pek tecrübem yok komşum bilen diğer arkadaşlar yardımcı olurlar sanırım, sağlıklı tıraşlar dilerim.

RE: Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - KlasikTıras - 21/06/2017

Komşum sizin gibi yağlı ve sivilcelenmeye müsait cildim var. Tavsiyelerim sırasıyla;

- Her tıraş dan sonra mutlaka şap kullanın. Şap öncesi ve sonrası mutlaka yüzünüzü su ile durulayın. Zamanla cildin daha pürüzsüz ve sivilcelenmenin azaldığını göreceksiniz.

- Gün için de mümkün olduğu kadar ellerinizi yüzünüzde gezdirmeyin. Elin, yüz ile temasından mümkün olduğunca kaçının. Ben bilgisayar başında veya satranç oynarken gayri ihtiyari elim yüzüme gider. Bu da sivilcelenmeye sebep oluyor. Son zamanla da elimden geldiğince bu hastalıktan kurtulmaya çalışıyorum.

- Düzenli olarak günde en az bir defa Otacı'nın Kükürtlü Sabunu'nu kullanmanızı tavsiye ederim. Yüzde köpük en az 1 dk kalmalı.

- Haslinger Salbei marka tıraş sabununu kullanabilirsiniz. Sitesinde ve forumlarda yağlı cilt için uygun olduğu yazıyor.

Keyifli tıraşlar dilerim...

RE: Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - kral arthur - 21/06/2017

Komşum selamlar,
Aftershavelerin tamamı size yararlı olur.Balzamlaedan uzak durun derım.

RE: Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - nbalgin - 28/08/2017

Yağlı ciltler için en beğendiğim ürün Çay ağacı yağı. Tea Tree Oil. Aktarda satılıyor ve antiseptik özelliği ile hem mikrop öldürüyor, hem sivilcelere iyi geliyor.

RE: Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - dikdik_s - 29/08/2017

Kuru ciltli biri olarak, kesinlikle anlasamadıgım, her surdugumde beni cayır cayır yakan Pinaud Bay Rom bence sizi bile kurutur Smile Pinaud un diger serileride aynı sekil, aftershave olarak rahatlıkla kullanacagınız urunlerdir.

RE: Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - kokopelli - 21/09/2017

Ben Nivea Silver Protect AfterShave Lotion'dan memnun kaldım. Koku açısından pek bir varlık göstermese de sonrasında bıraktığı yumuşaklık ve tahrişsizlik Smile başka bir balsama ihtiyaç duymadan işi bitirmemi sağlıyor.

Bir de sanırım buralarda da denenmiş ama adı çok geçmemiş, RedOne Krem Kolonya diye bir ürün var. Dün ısmarladım, deneyince onun da durumunu bildirmek isterim. Kullananların yorumu, yağlandırmadan cildi koruduğu şeklinde.

RE: Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - dnz35 - 21/09/2017

@feyyazk42 komşum. Ben de yağlı bir cilde sahibim. Sabun olarak dilediğiniz sabunu kullanabilirsiniz. Kurutmaya meğilli sabunların size etkisi olmaz. Traşın verdiği hasarı onarmak yada hoş kokmak için kolonya ve balsam kullanmayın. Bunun yerine alkol içerikli after shave kullanmanızı öneririm. Kendi cildimde en iyi performansı tabac ve old spice da aldım. Bunların haricinde nivea kullandım. Diğer markalar hakkında komşuların tavsiyeleri olacaktır. Cildinize uygun ekipman, after shave ve oturmuş teknik ile olacağınız traş sonrası günlük traşta dahi sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

RE: Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi - posicor - 21/09/2017

Kendim de süper yağlı ciltli biri olarak balsam'lardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Özellikle sivilce probleminiz oluyorsa. Gliserin içerikli alkollü aftershave'ler en iyi seçenek. Performans açısından (mentol oranı hariç) henüz farklı bir ürüne rastlamadım. İçeriğinde gliserin olsun yeter.

Koku tercihiniz belirleyici olacaktır. Bu nedenle koklamadan kesinlikle internetten aftershave almamanızı öneririm.