Geleneksel Tıraş Forumları
Cella - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Cella (/showthread.php?tid=8560)

Ynt: Cella - FloydianDM - 07/11/2013

(07/11/2013, Saat: 20:25)ufukefe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cella sabunu kendi kasesinde kopurterek kullanıyorum fakat sabunun üzerinde beyaz krema gibi bir tabaka oluşuyor. Bu da köpük oluşturmayı zorlaştırıyor. Bu normal mi arkadaşlar?

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komşum, demek istediğinizi anladıysam eğer, Cella'da sıklıkla olur bu. Normaldir. Sanırım yükleyip sabunu kaldırdıktan sonra üzerinde oluşan hafif yapışkan tabakadan bahsediyorsunuz. O hep olacaktır.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RE: Cella - FloydianDM - 08/04/2014

Tek sabun seç deseler Cella'yı seçerim. Kolay ve zengin köpük vermesi, bakımı, kokusu, koruyuculuğu... Bir sabunun sahip olması gereken özellikler üzerinden puanlama yaparsam toplamda en yüksek puanı sanırım Cella alır.

Cella - fgenc - 08/04/2014

(08/04/2014, Saat: 03:24)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek sabun seç deseler Cella'yı seçerim. Kolay ve zengin köpük vermesi, bakımı, kokusu, koruyuculuğu... Bir sabunun sahip olması gereken özellikler üzerinden puanlama yaparsam toplamda en yüksek puanı sanırım Cella alır.

TABAC ve CELLA dönüşümlü kullanıyorum. TABAC' ın köpük yoğunluğu ve koruyuculuğu daha iyi gibi. CELLA' nın kokusu ise harika.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Cvp: Cella - anıl gökçe - 16/04/2014

arkadaşlar şuan cella sabun nerden temin edebiliriz?

Cvp: Cella - rewolwer_ - 16/04/2014

Forumda satan yoksa yurtdışından temin etmeniz gerekiyor, forumda 'Buradan Aldım' başlığı altında 'İnternetten seçmeler' konusunu incelerseniz faydası olacaktır.

Cvp: Cella - seiko - 31/05/2014

Daha kopurtemedim, fakat ilk yorumlarim soyle. Kokusu gayet guzel, heryerde yazildigi gibi insan resmen tadina bakmak istiyor. Cok hos, cok cekici Smile
Fiziksel yapisina gelince, ben az daha sert olacagini dusunuyordum. Gerci, heryerde yumusak yaziliyordu, youtube`da gorduklerim de tabi ki belli bir fikir verdi, fakat bekledigimden daha yumusak cikti. Daha kaygan ve yagli gibi duruyor diger sabunlara nazaran.

Cvp: Cella - ooppss - 03/07/2014

ilk baştan beri merak ettiğim halde imkan olmamasından dolayı geç deneyebildiğim sabunlardan biridir. Elimde valobra bademli sabun olmasından ve forumda bu iki sabun birbirine çok benzetildiğinden almak için acele etmemiştim. Bir süredir cella kullanıyorum gerçekten övgüyü hak ediyor. Denediğim kısıtlı sayıdaki sabun içerisinde Tabac tan sonra en beğendiğim sabun oldu. Herkesin zevkinin farklı olacağını düşünüp favori sabunumunda farklı bir sabun olacağını düşünmüştüm, demek ki o kadar da marjinal değilmişim Big Grin forumda en beğenilen iki sabun benimde favori sabunlarım oldu. Yeni başlayan heyecanlı arkadaşlara da macera aramak istemiyorlarsa bu iki sabunu edinmelerini öneririm Smile
bu sabun ile köpük yapmak oldukça kolay, sabun krem rengi olmasına rağmen köpük kıvamını buldukça beyazlaşıyor. Köpük tabac gibi kalın bir köpük değil fakat yeterli koruyuculuk sağlıyor, benzer sabun denilen valobra bademli ile daha kalın ve bol köpük oluşturabiliyorum fakat diğer ekipmanlar aynı olmasına rağmen tıraştan sonra valobrada jilet izlerini daha çok hissediyorum. Cella da ise tahriş ve razor burn yok. Yerli sabunlardaki köpük de bol olmasına rağmen bunun gibi cildi korumuyor. Cellanın nemlendiriciliği de gayet iyi.yapay bol yağlı bir nemlendiricilik yerine doğal ve kıvamında bir nemlendiricilik sağlıyor. Tıraştan sonra balsam değil de alkollü ürünler kullanmak isteyenler fakat hafif cilt kurumasından şikayetçi olanlar için bir çözüm olabilir. Kısacası sabun gibi sabundur. Tavsiye ederim

Cvp: Cella sabun deneyimim - Chinaski - 15/12/2014

(15/12/2014, Saat: 02:09)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cella için yumşak denmiş. Ben bir türlü eritemedim sert geldi bana. Benim sabundamı sorun var?

Eritmekten kastınız nedir komşum? Normalde parmakla alınıp köpürtme kabına koyulabilecek ölçüde yumuşaktır Cella.

RE: Cella sabun deneyimim - Chinaski - 16/12/2014

Sabit olmadığı için öyle olması normal komşum. Geniş kaba koyulan sabunları yüklemek de zor olur.

Cvp: Cella sabun deneyimim - ozgun41 - 18/01/2015

cella kokusuyla bebak aci badem kokusu ayni degil mi?
yoginluklari ve kaliciliklari da ayniysa bence stokta olmasi lazim mutlaka