Geleneksel Tıraş Forumları
Cella - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: TIRAŞ SABUNU, TIRAŞ KREMİ VE TIRAŞ SONRASI CİLT BAKIMI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Forum: Tıraş Sabunları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Konu Başlığı: Cella (/showthread.php?tid=8560)

Cvp: Cella sabun deneyimim - ckeskin - 18/01/2015

(18/01/2015, Saat: 03:22)ozgun41 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cella kokusuyla bebak aci badem kokusu ayni degil mi?
yoginluklari ve kaliciliklari da ayniysa bence stokta olmasi lazim mutlaka

Koku benzer ama bence daha iyi. Kalıcılık ise her tıraş kremi/sabunu kadar. Çok kalıcılık beklemeyin. Tıraş esnasında alırısınız kokusunu.

Cvp: Cella - blueshadov - 17/02/2015

Kokusu kıvamı köpük yoğunluğu bakımından en beğen diğim sabun oldu. İmpa dan aldım çok memnun um .

Cvp: Cella - Mehmet Kiraz - 17/02/2015

Ben ilk Cella'mı cihankeskin komşumdan aldım. Birkaç tıraştır Speick kremle dönüşümlü olarak kullandığım sabundur. Çok çok memnunum nemlendiriciliği üst düzeyde çok güzel bir sabun cella, hele o tatlı badem yağı kokusu Sleepy Wink Kesinlikle bittiğinde yaz'ın İstanbul'a geldiğimde alacağım sabunlardan bir tanesi Cella, alınması gereken sabunlar listemde ikinci sabundur, öncesinde tabac gelir.

Cvp: Cella - agieda - 17/02/2015

(17/02/2015, Saat: 18:00)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben ilk Cella'mı cihankeskin komşumdan aldım. Birkaç tıraştır Speick kremle dönüşümlü olarak kullandığım sabundur. Çok çok memnunum nemlendiriciliği üst düzeyde çok güzel bir sabun cella, hele o tatlı badem yağı kokusu Sleepy Wink Kesinlikle bittiğinde yaz'ın İstanbul'a geldiğimde alacağım sabunlardan bir tanesi Cella, alınması gereken sabunlar listemde ikinci sabundur, öncesinde tabac gelir.

Peki,üstadım koruyuculuk ve nemlendirme bakımından Cella mı yoksa Speick mi başarılı? Ben bu aralar Speick krem alma niyetindeyim de, Cella'yı da açıkçası pek söylendiği kadar bulmadım.

Cvp: Cella - ckeskin - 17/02/2015

(17/02/2015, Saat: 18:21)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki,üstadım koruyuculuk ve nemlendirme bakımından Cella mı yoksa Speick mi başarılı? Ben bu aralar Speick krem alma niyetindeyim de, Cella'yı da açıkçası pek söylendiği kadar bulmadım.

Bana göre Speick Cella dan daha koruyucu (Speick Active değil) ama olay koruyuculukta en iyileri görmekse Simpsons veya TOBS Avocado tavsiye ederim.

(17/02/2015, Saat: 18:21)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki,üstadım koruyuculuk ve nemlendirme bakımından Cella mı yoksa Speick mi başarılı? Ben bu aralar Speick krem alma niyetindeyim de, Cella'yı da açıkçası pek söylendiği kadar bulmadım.

agieda komşum selamlar öncelikle önemli bir konuya parmak bastığınızı söyleyerek başlayayım. Sonrasında diyebileceğim şey yoğun nemlendirme istiyorsanız, tahriş, razor bump ve benzeri şeylerden muzdarip bir cilde sahipseniz cella almak daha mantıklı diye düşünüyorum. Ha tıraş olurken koruyuculuk olsun, jilet aksın tamamen doğal içeriklerden hayvansal yağ bulunmayan bir sabun isterseniz speick, tabiki aynı şey speickın kremi içinde geçerli. Yalnız şunu hemen belirteyim speick sabun ile köpük hazırlamak biraz zordur. Cella yumuşak tip bir sabun olduğu olduğu için köpük yapmanız kolaydır. Şunu da finalde belirtmek gerekirse çok büyük kalın bir köpük yapmasa bile cellanın koruyuculuğu ve sonrasındaki nemlendirme hissini beğeniyorum ben. Tabiki tercih yine size kalmıştır komşum speick'ın impa ticaretten mustafa bey'in tavsiyesidir doğal içerikli, vegan ve ilaçvari ürün gamı var. Cella ise yoğun nemlendirme özellikle içinde Tallow yani hayvansal yağ olan donyağı ve de nemlendirme özelliği bulunan tatlı badem yağı içerir. Hangisini denerseniz pişman olmazsınız.

Cvp: Cella - Chinaski - 17/02/2015

Koruyucu bir krem isteniyorsa tallow bazlı kremler/sabunlar bu konuda en üst düzeydedir. Musgo Real kremlerini tavsiye ederim. Sabun olarak ise koruyuculukta MWF/Tabac/Mike's denemeden sabun kullandım denilemez.

Cvp: Cella - agieda - 17/02/2015

(17/02/2015, Saat: 18:41)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana göre Speick Cella dan daha koruyucu (Speick Active değil) ama olay koruyuculukta en iyileri görmekse Simpsons veya TOBS Avocado tavsiye ederim.

Tobs Avocado'yu siz bir yazınızda öyle bir anlatmışınız ki, bildiğiniz canım çekti.Siz söyleyince de tekrardan aklıma takıldı. Cidden Cella veya Speick'e göre iyi midir?
(17/02/2015, Saat: 18:44)Mehmet Kiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: agieda komşum selamlar öncelikle önemli bir konuya parmak bastığınızı söyleyerek başlayayım. Sonrasında diyebileceğim şey yoğun nemlendirme istiyorsanız, tahriş, razor bump ve benzeri şeylerden muzdarip bir cilde sahipseniz cella almak daha mantıklı diye düşünüyorum. Ha tıraş olurken koruyuculuk olsun, jilet aksın tamamen doğal içeriklerden hayvansal yağ bulunmayan bir sabun isterseniz speick, tabiki aynı şey speickın kremi içinde geçerli. Yalnız şunu hemen belirteyim speick sabun ile köpük hazırlamak biraz zordur. Cella yumuşak tip bir sabun olduğu olduğu için köpük yapmanız kolaydır. Şunu da finalde belirtmek gerekirse çok büyük kalın bir köpük yapmasa bile cellanın koruyuculuğu ve sonrasındaki nemlendirme hissini beğeniyorum ben. Tabiki tercih yine size kalmıştır komşum speick'ın impa ticaretten mustafa bey'in tavsiyesidir doğal içerikli, vegan ve ilaçvari ürün gamı var. Cella ise yoğun nemlendirme özellikle içinde Tallow yani hayvansal yağ olan donyağı ve de nemlendirme özelliği bulunan tatlı badem yağı içerir. Hangisini denerseniz pişman olmazsınız.

Üstadım bu İtalyanlar ile ben bir türlü anlaşamadım. Proraso şahsimca tamamen balon Cella ise iyi bir sabun ama öyle abartılacak bir yanı yok. Razor bump'tan ara ara muzdaribim ama Cella kullandığımda da pek bir farkını göremedim açıkçası.

Eğer koruyuculukta Speic'ten iyiyse, Speick'e hiç bulaşmayayım mı acaba?

(17/02/2015, Saat: 18:47)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Koruyucu bir krem isteniyorsa tallow bazlı kremler/sabunlar bu konuda en üst düzeydedir. Musgo Real kremlerini tavsiye ederim. Sabun olarak ise koruyuculukta MWF/Tabac/Mike's denemeden sabun kullandım denilemez.

Musgo'yu kullanıyorum üstadım. Çok ta iyi bir krem bence. Krem olmasına rağmen kullandığım çoğu sabundan iyi. Ancak ne bileyim insan biraz daha iyisini istiyor. Aman Tabac demeyiniz , ben de balsamı vardı,kardeşime iteledim, o kokuyla tıraş olmam ben Smile

Sonuç olarak üstatlarım, Tobs Avocado'da karar kılayım mı? Speick'e şans vereyim mi? Bugün yarın geçeceğim siparişi. Amacım jiletin akıtan ,tahrişi önleyen ,cildimi güzel nemlendiren bir sabun/krem.

RE: Cvp: Cella - Chinaski - 17/02/2015

(17/02/2015, Saat: 19:54)agieda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tobs Avocado'yu siz bir yazınızda öyle bir anlatmışınız ki, bildiğiniz canım çekti.Siz söyleyince de tekrardan aklıma takıldı. Cidden Cella veya Speick'e göre iyi midir?

Üstadım bu İtalyanlar ile ben bir türlü anlaşamadım. Proraso şahsimca tamamen balon Cella ise iyi bir sabun ama öyle abartılacak bir yanı yok. Razor bump'tan ara ara muzdaribim ama Cella kullandığımda da pek bir farkını göremedim açıkçası.

Eğer koruyuculukta Speic'ten iyiyse, Speick'e hiç bulaşmayayım mı acaba?

Musgo'yu kullanıyorum üstadım. Çok ta iyi bir krem bence. Krem olmasına rağmen kullandığım çoğu sabundan iyi. Ancak ne bileyim insan biraz daha iyisini istiyor. Aman Tabac demeyiniz , ben de balsamı vardı,kardeşime iteledim, o kokuyla tıraş olmam ben Smile

Sonuç olarak üstatlarım, Tobs Avocado'da karar kılayım mı? Speick'e şans vereyim mi? Bugün yarın geçeceğim siparişi. Amacım jiletin akıtan ,tahrişi önleyen ,cildimi güzel nemlendiren bir sabun/krem.
Komşum bu sabunların kokusu herkese hitap etmiyor farkındayım. Mesela MWF koyun kokuyor ama performans olarak geleneksel ıslak tıraşın en önemli öğelerinden. Daha iyi ürünler var elbette ama bazı ürünler mihenk taşı gibi.

Hepsinden birer dal alın bence Big Grin Smile TOBS Avocado iyi olduğunu söylüyorlar ben daha denemedim, cihankeskin ve Aleksey komşularım kullanıyorlar galiba onu iyi diyorlar onun için ama sadece Avocado modeli için galiba söylenen şey diğerleri için referans veremem. Speickın Mavi serisi var Active olmayan onun kremini alın bir tane forumda stickini kullanan arkadaşlarımızda var memnun kalacağınıza inanıyorum. Kıbrıs'a bir tek active geldiği için ben ondan kullanıyorum, memnunum sonrasında mavi seriye geçececeğim yazın İstanbul'a gelirsem. Cella'ya bir kez şans verin bence beğenmezseniz satış ilanı verin illaki bir alıcısı olacaktır.