Geleneksel Tıraş Forumları
Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Diğer Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Konu Başlığı: Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası (/showthread.php?tid=873)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Mühle Silvertip Fibre[emoji2398] Tıraş Fırçası - turkoglum13 - 11/10/2019

(11/10/2019, Saat: 17:08)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 25mm silvertip sentetik fırçamla 2 defa tıraş olduktan sonra izlenimlerimi paylaşmak isterim. Öncelikle artık üretilmeyecek olması üzücü çünkü gerçekten çok başarılı bulum fırçayı. Sert sabunda dahi çok kısa sürede krema kıvamında köpük oluşturdu. Su tutma kapasitesi bir hayli iyi ayrıca köpük 3. perdeye kadar dolu dolu yetti hatta dahada çıkardı diyebilirim. Her perdede resmen köpüğü kustu kesinlikle içine hapsetmiyor.

Isı tutma kapasitesi domuz ve porsuk gerisinde kaldığı rahatça anlaşılıyor. En can alıcı nokta ise omurgasından dolayı yüzdeki masaj etkisi benim için çok ideal seviyede. Resmen yüzümde ufak çaplı peeling gerçekleştirdim nefes aldırdı cildime. Gün aşırı tıraş olduğum için bu durum bir problem oluşturmadı.

Bir diğer kullandığım yaqi 24mm tuxedo ile aralarında bariz farklar mevcut su tutma, ısı tutma, köpük yükleme kapasitesi, omurga ve masaj etksi yaqiden bariz daha iyi ancak bu kadar fiyat farkı değermi değmez mi bu birazda hobi ve keyfe bağlı bu yüzden yorum yapmak istemiyorum, az bir fiyat fark yok sonuçta.

Genel olarak çok beğendiğim ve severek kullanacağım bir fırça oldu. Demirbaşlar arasınada kesinlikle girdi. Almak isteyenlere gönül rahatlığıyla önerebilirim zaten stoklar bittiğinde bir daha gelmeyecekmiş hızlı hareket etmelerinizde fayda var.

Harikaaa

Cvp: Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası - onurcakmak - 11/10/2019

@Sh@dow inceleme için teşekkürler.

Üretimi bitecek olan 25mm. Aynı kıl kalitesiyle 25mm altı üretim halen devam edecek. Mühle üretmezse belki Edwin Jagger üretir. İki firmanın birlikte geliştirdiği bir fırça bu. Yani her iki marka da aynı kılı kullanıyor.

Ben yıllar önce 25mm EJ olanı almıştım. İkinci fırçam idi hatta. Omega pure badger'dan sonra ilaç gibi gelmişti. 25mm ebadı ben büyük bulmuştum, ondan dolayı atıl kaldı. Seyahatler veya günlük kullanım için 23mm ebat çoğu kişiye yeterli gelir bence. Hatta 19mm olanı dahi kişiye ve beğeniye göre gayet yeterli gelir bence. Karakter olarak bence direkt domuz kılı imitasyonu. Kendinize uygun düğüm ölçülerini baz alırken, elinizdeki domuz fırçaların düğüm çapını baz alabilirsiniz.

Silvertip Fibre gerçekten çok kaliteli bir fırça, Çin sentetiklerine kıyasla bence çok daha iyi. Fiyat farkı biraz daha az olsaymış iyi olurmuş gerçekten.

Cvp: Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası - Sheeplessness - 11/10/2019

(11/10/2019, Saat: 17:43)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Sh@dow inceleme için teşekkürler.

Üretimi bitecek olan 25mm. Aynı kıl kalitesiyle 25mm altı üretim halen devam edecek. Mühle üretmezse belki Edwin Jagger üretir. İki firmanın birlikte geliştirdiği bir fırça bu. Yani her iki marka da aynı kılı kullanıyor.

Ben yıllar önce 25mm EJ olanı almıştım. İkinci fırçam idi hatta. Omega pure badger'dan sonra ilaç gibi gelmişti. 25mm ebadı ben büyük bulmuştum, ondan dolayı atıl kaldı. Seyahatler veya günlük kullanım için 23mm ebat çoğu kişiye yeterli gelir bence. Hatta 19mm olanı dahi kişiye ve beğeniye göre gayet yeterli gelir bence. Karakter olarak bence direkt domuz kılı imitasyonu. Kendinize uygun düğüm ölçülerini baz alırken, elinizdeki domuz fırçaların düğüm çapını baz alabilirsiniz.

Silvertip Fibre gerçekten çok kaliteli bir fırça, Çin sentetiklerine kıyasla bence çok daha iyi. Fiyat farkı biraz daha az olsaymış iyi olurmuş gerçekten.

Bana baya yumuşak gibi geldi. Çok domuz gibi değil sanki..

Mühle Silvertip Fibre[emoji2398] Tıraş Fırçası - kirmizibalik - 11/10/2019

Mühle markasına ayrı bir sempatim olmasına rağmen fırça konusunda fiyatları sebebiyle beni pek cezbedemiyor. Üretimin 25mm özelinde sonlanacak olmasından dolayı edinmek isterdim ancak Çin menşeili sentetikler ile olan fiyat farkını ürünün kalitesinden herhangi bir şüphem olmasa da vermeye ikna olamıyorum.

@Sh@dow komşumun değerli incelemesi için teşekkür ederim. Gayet aydınlatıcı ve faydalı bir inceleme olmuş. İyi günlerde kullanmanızı dilerim nadide parçalardan sayılacak fırçanızı Smile

Cvp: Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası - onurcakmak - 11/10/2019

(11/10/2019, Saat: 17:57)Sheeplessness Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana baya yumuşak gibi geldi. Çok domuz gibi değil sanki..

Komşum biri Allah’ın yarattığı, diğeri kulun yaptığı. Olacak o kadar fark Smile

Cvp: Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası - Sheeplessness - 11/10/2019

(11/10/2019, Saat: 18:59)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum biri Allah’ın yarattığı, diğeri kulun yaptığı. Olacak o kadar fark Smile

Big Grin

Cvp: Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası - batmanforever - 11/10/2019

İnceleme yazınızı keyifle okudum, Mühle Silvertip Fibre 25mm fırçayı çok güzel özetlemişsiniz. Ellerinize sağlık @Sh@dow komşum.
Fırçanın fiyatını bende yüksek buluyorum ama her kullandığımda buna değer diyorum Smile

Cvp: Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası - Sh@dow - 11/10/2019

@00serkan4300 @turkoglum13 @onurcakmak @Sheeplessness @batmanforever @kirmizibalik komşularım güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederimSmile

kirmizibalik komşum öncelikle ben size kesinlikle katılıyorum bu yüzdende kişiden kişiye değiştiği için fiyat konusunda yorum yapmak istemem. Bir örnekle açıklamak gerekirse X adıyla iyi kalitede bir araba, Y adıylada orta kalitede bir araba var her ikiside A noktasında B noktasına gidiyor. Hız kurallarına uyduğunuzda ikiside aynı anda varacaktır. İşlevsellik tamamen aynı ancak gidilen yol ve süre içindeki size yaşattığı hissiyat ve konfor farklı bunun için ekstra ücret ödenmekte. Yoksa tıraşa hazırlama adına en temel noktada benim için başak fırçayla mühle sentetikte aynı işi yapmakta, hissiyat farklı sadeceSmile

Tüm komşularıma keyifli tıraşlar dilerim.

Cvp: Mühle Silvertip Fibre© Tıraş Fırçası - CK89 - 15/11/2019

Sizin fircalarda batma hissi yok mu? Bana porsuklardan sonra batma hissi biraz fazla geliyor.
Omurgasi yuksek, cabuk kopuk yapiyor, iyi su tutuyor, hizli kuruyor ama bu batma hissi rahatsiz ediyor.
Porsuk fircalarla benzer fiyatlarda olmasi nedeniyle, iyi kalitede porsuk almak bence daha mantikli.

Mühle Silvertip Fibre[emoji2398] Tıraş Fırçası - Aedan - 15/11/2019

(15/11/2019, Saat: 12:57)CK89 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin fircalarda batma hissi yok mu? Bana porsuklardan sonra batma hissi biraz fazla geliyor.
Omurgasi yuksek, cabuk kopuk yapiyor, iyi su tutuyor, hizli kuruyor ama bu batma hissi rahatsiz ediyor.
Porsuk fircalarla benzer fiyatlarda olmasi nedeniyle, iyi kalitede porsuk almak bence daha mantikli.

Selam

23 ve 21 lerde yok .
25 ler omurgalı hafif 2 band havasında .

Etik nedenlerle Porsuk kullanmıyorum yoksa bence Porsuk daha iyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi