Geleneksel Tıraş Forumları
İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! - Baskı Önizleme

+- Geleneksel Tıraş Forumları (http://www.geltir.com)
+-- Forum: SAKAL FIRÇALARI (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Porsuk Kılı Sakal Fırçaları (http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Konu Başlığı: İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! (/showthread.php?tid=8764)

Sayfalar: 1 2 3

İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! - ahraz - 22/11/2017

vcyuc9.jpg

Üzerinden atlamak için en güzel gökdelen hangisi?
Takvimler Mart 2007'yi gösterdiğinde Wall Street üzerinde kara bulutlar gezinmeye başlamıştı.Halbuki birkaç sene öncesine kadar emlak alımı konusunda pompalanan ve desteklenen piyasa aşırı alımlar ve öngörülemeyen krediler ile şişti şişti ve balon patladı.Öyle ki 2001 ile 2007 arasında diş hekimleri,avukatlar,öğretmenler,taksi şöförleri; evler satın alıp daha sonra da hemen daha yüksek bir fiyata satmak için işlerini güçlerini bıraktı.İlk büyük kazançlar onları haklı gösteriyordu,ama bunun elbette özel yetenekle bir alakası yoktu: Emlak piyasasındaki balon en beceriksiz amatör emlakçıya bile umulmadık miktarlar kazandırdı.Birçoğu daha da büyük villalar alıp satmak için borçlandı.Ve piyasa çöktüğünde şapa oturdular.

Aynı şey borsada da yaşandı.90'ların sonunda,başlangıçtaki kazançlardan yola çıkarak birçok yatırımcı bütün birikimlerini internet hisselerine yatırdı.Kimileri bunun için kredi bile aldı.Ufak bir detayı gözden kaçırmışlardı: Başlangıçtaki şaşırtıcı kazançların kendi hisse senedi toplama becerileriyle hiçbir alakası yoktu.Piyasa zaten yükseliyordu.O süreçte para kazanmamak için düpedüz salaklık etmek gerekiyordu.Sonra fiyatlar düştüğünde bu insanların çoğu gırtlağa kadar borca battı.

Ekonomistler,yatırım danışmanları ne Mortgage krizini ne de internet hisse senedi krizini öngöremedi.Halbuki Amerika'da her sene yeni ekonomist adayları ekonomik kriz ve faizleri öngörsün diye işe alınıyor.Amerika'da bu sayı 180bin-200bin civarı.( Güzel ülkemin bu anlamda verilerine ulaşamadım,Tüik dahil )

''Uzayda yürüyüş 10 yıl sonra herkes için mümkün hale gelecek.'' ''En geç 100 sene içerinde Mars'ta koloni kurup orada yaşayacağız.'' ''Uzmanlar en çok 20 yıl sonra dünya dışı varlıklardan sinyal alabileceğimizi öngörüyor.''

Öngörülerim nasıl? Tanıdık geldi mi? Smile  John Galbraith bunun için ''Gelecekte olanları tahmin eden iki tip insan vardır : Biri hiçbirşey bilmez,diğeri ise hiçbir şey bilmediğini bilmez'' dediğinde tepki almıştı belki ama haklıydı.Krizlerden sonra batan yatırımcılardan biri blog'una şu acıklı cümleyi yazıyordu: Üzerinden atlamak için en güzel gökdelen hangisi?

Dalvey benim öngörümdü.Güzel bir gökdelendi benim için hem de en büyüğünden.24orfqx.jpg

Harika bir kutuyla gelmişti bir kere.Tıraş dünyasında böyle bir kutu yoktu mesela.Özene bezene aldığın Simpson fırçanın o kutuyla nasıl sağ salim geldiğine kafa yoradur,Dalvey 1897 yılında İskoçya'da kurulmuş olmasının ve bugüne kadar getirmiş olduğu tasarım standartı ve tecrübenin hakkını veriyordu.Kutu,kutuydu.Sadece kutusu için bile alınırdı hani.301m2w5.jpg

30 mmlik knot 116 mmlik toplam uzunlukla zevk merdivenlerini hızla tırmandırıyor,üzerinden atlayacağına değsin bari diyerek bunu 39 mm çapında fildişi siyah sap ile perçinliyordu.İlmik geçmişti bir kere,geriye bir tek sandalyeye tekme atmak kalmıştı ki...
2ufahx3.jpg
Enfes işcilik sap altındaki logo ile son darbeyi vuruyordu.Artık yapacak birşey yoktu.Evet omurgalı olmayacaktı,
2hr2v6t.jpg
Evet kıllar yayılacak,belki suratını kapatacak,ince çalışman gereken yerlerde sıkıntı çıkaraktı.Ama...27yy075.jpg2h7q6tx.jpg
Yoğun düğümü ve üzerine muhteşem yumuşaklıktaki kılları ile krem ve sabun (sert sabun hariç) stoğunu eritecek,''Rahat ol şampiyon,sen yeni ürünler dene diye böyle yapıyorum'' diyecekti.Nereden yürüyeceğini biliyordu bir kere namussuz,işinin ehliydi.

Öngörüm beni yanıltmamıştı,sevmiştim fırçayı hem de çok.Gökdelen güzeldi,Hele ki fiyatı göz önüne alındığında sadece güzel bir gökdelen değildi aynı zamanda iyilik yapmak için bir fırsattı.

Sevgili Emre Bey'den Lösev'e bağış karşılığı almış olduğum bu fırça belki beni gökdelenden atmadı ama aynı hazzı ihtiyacı olan insanlara bağış yaparak almamı sağladı.Olurda benden sonra birine gidecek olursa yine bu amaçla gidecek.Lösev ya da Mehmetçik Vakfı'na bağış yapan kıymetini bilen bir arkadaşın olacak.Benim henüz gökdelenimden ayrılmaya niyetim yok.İleride olursa ,hakedene.Bu sebeple bu fırça hiçbir zaman benim olmadı,Lösev ve Mehmetçik vakfı'nındır,ben sadece emanetçiyim.

İşte dostlar,bundan sonra biri size ''fırsat'',''Büyük yatırım'',''Kaçırma'' dediğinde kulak kesilin,eğer gökdeleniniz atlamaya değer ise kimsenin ne dediğinin önemi yok.Hele ki sonuçta maddi değil, manevi bir kazanç varsa.

Bol köpüklü,keyifli tıraşlar.Kusurumuz olduysa affola!

Köpük fotoları mı? Yakında Smile

İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk ve Sadece Geltir'de! - gr00v3r - 22/11/2017

[HEAVY BLACK HEART]️

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk ve Sadece Geltir'de! - DeaKeN - 22/11/2017

Abi eline sağlık gene çok güzel bir yazı olmuş ama tapatalkda gördüğüm incelemeni bilgisayar üzerinden göremiyorum bilgin olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RE: İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! - ahraz - 22/11/2017

(22/11/2017, Saat: 19:30)DeaKeN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Abi eline sağlık gene çok güzel bir yazı olmuş ama tapatalkda gördüğüm incelemeni bilgisayar üzerinden göremiyorum bilgin olsun.

Şimdi görebilirsin kardeşim,düzenlemeye yapayım derken bizim ufaklık komple yazıyı götürüyordu.Kurtardım Smile Beğenmene sevindim ayrıca.

(22/11/2017, Saat: 19:17)gr00v3r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [HEAVY BLACK HEART]️

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkür ederim Hocam.

RE: İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! - Tahir - 22/11/2017

@ahraz Sevgili Caner kardeşim,
Eline sağlık gene çok güzel bir çalışma ve araştırma olmuş, Dalvey de fünyeli fişek gibi hoş bir fırçaSmile
Her yazında en güzeli "benim çok beğendiğim" bir yaşam tecrübesi ve değerli bir mesaj var kardeşim...
Sağolasın Varolasın..

RE: İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! - pundoe - 22/11/2017

Ellerinize saglik ustadim keyifle okudum yine, blogunuz var midir takip edelim? Smile

RE: İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! - marek - 22/11/2017

@ahraz ,yazı güzel ,fırça güzel ,fırçanın el değiştirme amacı hepsinden güzel.Tebrik ederim .Bu bütünün parçası olmak büyük mutluluk.

RE: İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! - ahraz - 22/11/2017

(22/11/2017, Saat: 20:04)Tahir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz Sevgili Caner kardeşim,
Eline sağlık gene çok güzel bir çalışma ve araştırma olmuş, Dalvey de fünyeli fişek gibi hoş bir fırçaSmile
Her yazında en güzeli "benim çok beğendiğim" bir yaşam tecrübesi ve değerli bir mesaj var kardeşim...
Sağolasın Varolasın..

Abim beğenmene sevindim.Sen varol.Bi tanesin.

(22/11/2017, Saat: 20:18)marek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ahraz ,yazı güzel ,fırça güzel ,fırçanın el değiştirme amacı hepsinden güzel.Tebrik ederim .Bu bütünün parçası olmak büyük mutluluk.

Asıl anlam orada zaten @marek Hocam.Teşekkür ederim.

(22/11/2017, Saat: 20:17)pundoe Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerinize saglik ustadim keyifle okudum yine, blogunuz var midir takip edelim? Smile

Yok,bloğum yok.Olmalı mı? Smile

RE: İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! - protti - 22/11/2017

(22/11/2017, Saat: 20:35)ahraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok,bloğum yok.Olmalı mı? Smile

Blog bilemem de şöyle forumda bir köşe açsan da fırsat buldukça öyküler falan yazsan şu eskiden radyolarda yayınlanan arkası yarın tadında olur .

İNCELEME:Dalvey Signature Silvertip Fırça İlk Kez ve Sadece Geltir'de! - Nani Kuş - 22/11/2017

@ahraz canercim köşe yazını okumak zevkli . İnceleme için ellerine sağlık . Oldum olası yüksek binaları sevemedim .